İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Film,Dizi,Oyun,Torrent ve +10 kategoride içerik sağlıyoruz : xmlBOT

eMurat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
* Öncelikle Sistem hakkında can alıcı sorulara cevaplar
  1. Yeni bir içerik eklendiğinde (film/dizi vs) bizim de sitemizde anında yayınlanacak mı ?
    • Evet 2-3 dk lık gecikme ile anında yayınlanır. Tabi bu işlem için Ayarlar sekmesinden "Yeni içeriği Otomatik ekle" seçeneğini seçmiş olmanız gerekiyor
  2. Resimleri benim sunucuma çekecek mi?
    • Kesinlikle evet, hatta sadece resimleri değil.
      Eğer torrent hizmeti kullanıyorsanız, torrent dosyasını da sizin sunucunuza çekecek.
      Eğer oyun hizmeti kullanıyorsanız, oyun swf dosyalarınızı da sizin sunucunuza çekecek
  3. Çektiği dosyaları kendi içinde bir klasöre mi çekecek yoksa WP nin kendi upload klasörüne mi?
    • WP nin kendi upload klasörüne çeker, WP nin genel sistematiğine ters düşecek başka bir klasöre kesinlikle çekmez.
      Eğer aksi bir ayar yapmamışsanız çektiği dosyaları wp-content/uploads klasörüne çekecektir.
  4. Uğraşmak istemiyorum, saat başı kendi yüklese olur mu?
    • Neden olmasın, ayar penceresinden girin, kaç dakikada bir kontrol etmesini istediğinizi ayarlayın. Gerisini xmlBOT halleder.
  5. Hosting'im cronJob desteklemiyor veya cronJob ayarı yapmasını bilmiyorum !?
    • Hiç sorun değil, çünkü cronJob ile işiniz hiç olmayacak. xmlBOT cronjob dan bağımsız olarak zamanlı işlemler yapabilir.
  6. Ben botun yönetim ekranını WP-Admin ekranından kullanmak istiyorum, plugin olarak, senin sitende işlem yapmak istemiyorum ?
    • Bir kere üye olduktan sonra benim sitemle işiniz olmayacak zaten, işlemleri tamamen kendi wp-admin panelinden plugin ekranından yapacaksınız
  7. Normalde bot kullandığımda CPU a yükleniyor, hosting firması hep beni uyarıyor, bu da böylemi olacak?
    • Kesinlikle HAYIR. Veri çekme/ayrıştırma işlemini bizim sunucularımızda yapar, sizin sitenize hazır içerik gönderir.
      Siz veri çekme/ayrıştırma/parse etme işlemleri ile uğraşmazsınız, kaynak harcamazsınız
  8. Ben sadece ekonomi haberi istiyorum, tüm haberleri istemiyorum, mümkün mü?
    • Evet mümkün, veri çekeceğiniz siteyi ve kategoriyi 1 kere belirlersiniz, ondan xonra xmlBOT sadece o kategoriye ait içerikleri kaydeder.
  9. Ben sadece türkçe dublaj filmleri istiyorum, tüm filmlerin partlarını istemiyorum, mümkün mü?
    • Evet mümkün, bakınız : madde 8 :)
      xmlBOT a hangi kategoriden veri almak istediğinizi belirtirseniz o sadece o kategoriye ait içerikleri çeker, haber/film/torrent/xyz kategorisi farketmez.
      İstediğiniz bir (veya daha fazla) kategoriye ait içerikleri kaydeder.

xmlBOT Sisteminin Genel Özellikleri:
  • Öncelikle bot yönetim ekranınız kendi sitenizdir, wp-admin sayfanıza tam entegre, plugin ekranından yönetirsiniz. Başka sitelerden ayar yapmanız veya yönetmeniz gerekmez.
  • Çok detaylı bir yönetim paneli mevcuttur, tüm özel alanları kendiniz ayarlayabilir, zaman ayarı verebilirsiniz
  • 13 farklı kategoride içeriği, kendi sunucularımız üzerinden size sunuyoruz.
  • Veri çekerken sizin sunucunuzu yormaz, cpu tüketmez.
  • Tüm içerikleri kendi sunucumuzdan sizin sunucunuza transfer ediyoruz. Evet buna resimler, torrent dosyaları ve oyun swf leri de dahil.
  • Resimleri sizin sunucunuza çeker, ama kafasına göre bir klasöre yüklemez, WP nin kendi upload klasörüne WP nin terminolojisine uygun olarak yükler. (wp-contents/upload)
  • Her içerik tipinin kendi özel bilgileri vardır.
    Örneğin, torrent hizmeti kullanıyorsanız, seed ve leech bilgileri ve torrent dosyası beraberinde gelir.
    Örneğin, film hizmeti kullanıyorsanız IMDB bilgileri beraberinde gelir
    Örneğin, oyun hizmeti kullanıyorsanız, swf dosyaları sunucunuza hazır gelir
  • Post'ları saatlik eklemek üzere ayarlayabilirsiniz, siz pc başında olmasanız bile, plugin, sizin yerinize verileri çeker, ekler, saatlik ayar yapar. Siz daha sonra geldiğinizde işlem loglarından, eklenenleri vs görebilirsiniz.
  • Tag ve kategorilerin ister Türkçe sini ister İngilizcesini kullanabilirsiniz. (genelde xyz hizmeti alan arkadaşlar tercih ediyor)
  • İçerik başlığını da ister türkçe ister İngilizce kullanabilirsiniz. (genelde xyz hizmeti alan arkadaşlar tercih ediyor)
  • Dilerseniz ekleme yapmadan önce içeriği değiştirebilirsiniz.
  • all In One Seo plugin i ile tam uyumlu.
  • WordPress içinde kullandığınız tüm temalar ile uyumlu.
    • Film ve XYZ tema kullanan arkadaşlar için, diğer içerik tiplerinde tema 2. öncelikli oluyor genelde.
    • test etmediğimiz tema olursa da ücretsiz ayar/test yapıyoruz
  • Plugin tamamen ajax tabanlı çalışır, post eklerken ve incelerken sayfa geçişi olmaz, zaman kaybetmezsiniz.
  • Bot içinden, hangi siteden eklemek istediğinizi ve kategorisini seçebilirsiniz. Örneğin, haberler kategorisinde 5 ayrı siteden veri sağlıyor, bu sitelerden sadece birinden gelecek haberlerin eklenmesini sağlayabilirsiniz. Veya sadece bir kategorinin haberlerini ekleyebilirsiniz. Örneğin sadece ekonomi haberleri gibi, veya sadece spor haberleri gibi.

xmlBOT un sunduğu içerik kategorileri
  1. paket_xyz.png
    A.d.u.l.t
  2. paket_events.png
    Etkinlikler
  3. paket_movie.png
    Film & TV Dizileri
  4. paket_company.png
    Firma Rehberi
  5. paket_photoGallery.png
    Fotoğraf Galerileri
  6. paket_news.png
    Haberler
  7. paket_imdb.png
    IMDB
  8. paket_book.png
    Kitaplar
  9. paket_games.png
    Oyunlar
  10. paket_download.png
    Programlar & Downloadlar
  11. paket_songs.png
    Şarkı Sözleri
  12. paket_torrents.png
    Torrentler
  13. paket_food.png
    Yemek Tarifleri

* cronJob dan Bağımsız otomatik çalışın ...
Hemen hemen bütün botlar ve bot sistemleri size otomatik ekleme özelliği sunar. Fakat cronJob işkencesi ile uğraşmadan otomatik ekleme hizmetini sadece xmlBOT sunar. Hosting inizde cronJob desteği olmak zorunda değil. cronJob ayarlamayı bilmek/öğrenmek zorunda da değilsiniz. Aşağıdaki iki adet resim göreceksiniz. Biri DirectAdmin panelin cronJob ayar paneli, diğeri xmlBOT un kendi içinde zaman ayar paneli. Yorumu sizlere bırakıyorum.
directadmin_vs_xmlbot_cronjob.png

* Ne ekleyeceğinizi seçin ...
Bir kategori altında birden fazla siteden veri alınıyor olabilir, bunu xmlBOT ile seçebilirsiniz. Sadece belirli bir siteden veri almayı seçebilirsiniz, veya tüm sitelerden ama belirli bir kategoriden veri almayı seçebilirsiniz.
Örnek verecek olursak:
Diyelim ki haber xml ini kullanıyorsunuz ve sistem 7 ayrı siteden veri çekiyor. Dilerseniz bu 7 siteden sadece birinden gelen haberleri ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bu 7 sitenin sadece "Ekonomi" haberlerini alabilirsiniz ya da sadece "Spor" haberlerini.

* Desteklediğimiz platformlar
Burada bir ufak açıklama yapmak gerekecek sanırım, bizim asıl ürünümüz http://www.xmlbot.com sitesi ve sitenin size sağladığı xml veri çıktısı, fakat son kullanıcılarda bu hizmeti kullanabilsin diye WordPress için bir client yazdık. Bu client şimdilik sadece WordPress i destekliyor. Fakat http://www.xmlbot.com sitesi size içerikleri XML olarak veriyor, bu da şu anlama geliyor: yazılımdan biraz anlayan kullanıcılar bu xml çıktıyı istedikleri platformda kullanabilirler. Mobil uygulamalar dahil.

* Fiyatlarımız ne düzeyde ?
Fiyatlarımız çok makul düzeyde, içerik tiplerine göre farklılık gösteriyor ama nihayetinde aylık $2 ile $5 arası değişiyor.

* Destek !?
Sistemin kendi içinde bir ticket sistemi var. Bu ticket sisteminden destek talebi bırakabilirsiniz veya bana gsm ve/veya skype dan ulaşabilirsiniz.
Destek taleplerinizin cevaplanma/çözümlenme hızına şaşıracaksınız :)
İletişim bilgilerim imzam da mevcut.

* Tamam, sistem aklınıza yattı diyelim, ne yapmalısınız ?
  • Sisteme giriş yapın ve üye olun.
  • Web sayfanızı sisteme kaydedin ve webKey alın. Siteni Kaydet ve 1 haftalık ücretsiz tam sürüm kullanma hakkı kazan. Üye olan her kullanıcı için geçerli.
  • Bot Download sayfasına giriş yap ve plugin dosyanı al.
  • Plugin dosyanı, wp-content/plugins klasörüne at ve eklentiyi aktifleştir
  • Ayarlar sayfasına geç ve webKey i ekleyip kaydet.
  • Arkana yaslan ve tadını çıkart :)

* Denediniz fakat diyelim ki beğenmediniz , ne olacak?
Size sistemi sevdiremediğimize üzüleceğiz.
Bunun dışında yapmanız gereken tek şey ftp den plugin dosyanızı silmek, hepsi bu. Ödeme vs beklemiyoruz/istemiyoruz.
Sizden tek beklentimiz, sistemi neden sevmediğinizi bizimle paylaşırsanız minnettar kalırız.

dipNot : sistem yaklaşık olarak 3 aydır yayında bu zaman zarfında sayısız test yaptık, 30 küsür, farklı, gerçek kullanıcı ile test kullanımları yaptık, geri dönüşler aldık, bu geri dönüşler ile sistemi iyileştirdik. Eksiklerimizi gidermek ve mükemmele ulaşmak konusunda çok azimliyiz :) Olurda bir aksaklık görürseniz, hata/eksik/problem, bana ulaşabilirsiniz, ticket açabilirsiniz veya gsm den direkt arayabilirsiniz, problemi anında düzeltiriz inşallah.

Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5