İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Finansbank paypal la yapılan alışverişe komisyon ekliyor! Dikkat edin

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
uzun zamandır finansbank sanal kartımla paypal alışverişi yapıyorum ama sizin dediğiniz gibi ekstra bir ücret yansımadı şu ana kadar

belki dolar kurunda bir değişiklik oldu ve banka bunu size yansıtmış olabilir

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Dolar kuruyla alakası yok, dolar kuru bir anda 1577 TL den 1615 TL yemi çıktı bir anda.

odin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sunucu ödemelerimi yaptğım bir firmada aynı olay benimde karşıma geldi, kartım garanti bankasına ait ve bahsettiginiz olay meydana geliyordu, Bankayı aradım bizimle alakalı değil dediler.. Sanırım bazı firmalar ödemelerini dengelemek için paypal ile gönderilen ödemelerdeki farkı aynı anda yansıtıyorlar. Bir başka firmaya paypal ile ödeme yaptığımda kesinti gözlemlememiştim.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu kesinti/ilave paypal gönderilen hesapla alakalı, 3-4 kere bende aynı durumu yaşadım.

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
eğer sorunun babkaya alakalı olduğunu düşünüyorsanız ve bankanız size bilgi vermiyorsa tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz

eğer sorun paypal veya alışveriş yaptığınız yerle ilgiliyse paypalla iletişime geçin bence

Maverick

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tam olarak aynı olaymı bilmiyorum ama paypalda bir seçenek var.

paypal ile ödeme yaparken iş bankasıda hep fazla ödeme alıyordu. Araştırırken şunu buldum. Ben yaptığımda normale dönmüştü.

*Üstteki butonlardan Hesabım a tıkla.
*Hesabım başlığının altındaki seçeneklerden olan Profil i tıkla.
*Karşına çıkacak Finansal bilgiler sütununun altındaki başlıklardan düzenli ödemeler i tıkla,
*Çıkacak sayfada kutu içerisindeki ödeme seçeneklerini düzenle linkine tıkla,
*Kredi kartının son 4 hanesini gördüğün satırın hemen yanındaki dönüştürme seçeneklerini tıkla.
*Karşına çıkan yerde "Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır." seçeneğinin yanındaki yuvarlağı işaretle.
*Altta gönder var oraya tıkla.,

kaynak : forum.iyibey.com/paypal-ve-odeme/12296-bunu-mutlaka-yapyn-ayary-paypali-tuerkce-kullanyp-ingilizce-bilmeyen-arkadathlar-icin.html

axl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Tam olarak aynı olaymı bilmiyorum ama paypalda bir seçenek var.

paypal ile ödeme yaparken iş bankasıda hep fazla ödeme alıyordu. Araştırırken şunu buldum. Ben yaptığımda normale dönmüştü.

*Üstteki butonlardan Hesabım a tıkla.
*Hesabım başlığının altındaki seçeneklerden olan Profil i tıkla.
*Karşına çıkacak Finansal bilgiler sütununun altındaki başlıklardan düzenli ödemeler i tıkla,
*Çıkacak sayfada kutu içerisindeki ödeme seçeneklerini düzenle linkine tıkla,
*Kredi kartının son 4 hanesini gördüğün satırın hemen yanındaki dönüştürme seçeneklerini tıkla.
*Karşına çıkan yerde "Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır." seçeneğinin yanındaki yuvarlağı işaretle.
*Altta gönder var oraya tıkla.,

kaynak : forum.iyibey.com/paypal-ve-odeme/12296-bunu-mutlaka-yapyn-ayary-paypali-tuerkce-kullanyp-ingilizce-bilmeyen-arkadathlar-icin.html

ama bu durumda doviz kurunu bankanın insiyatifine bırakmış olursnuz ve bankaların kuru serbest piyasadan daha yüksektir

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bu finansbank ile alakalı bir durum değil.
Alışverişi yaptığınız anda firma sizden söz gelimi 1000 dolarlık çekim yapma hakkını alıyor.
Yani o anda o ödemeyi sizin kartınızdan çekmiyor.
Daha sonra ödemeyi onaylayıp kartınızdan 1000 doları çekebilirler.
Bu da alışveriş anı ile çekim anı arasındaki kur farkından kaynaklanıyor.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Finansbank aynı şekilde paypala para eklediğim (alışveriş değil kendi hesabıma para eklerken) zaman benden de para çekiyor. Bu çektikleri parada hiç bir şekilde ekstreme yansımıyor sadece paypala yatırdığım para gösteriliyor. Bu bankadan kredi kartı aldığım güne lanet okuyorum sadece..

X

Xman

Misafir
Bunu yapan paypal, bankanız değil. Siz kredi kartınızdan paypal alışverişi yaptığınızda harcadığınız tutarın belli bir yüzdesi oranında komisyon ekleyerek banka hesabınızdan çekiyor tutarı paypal. Örneğin ben geçen forumdan bir arkadaşa kredi kartımdan 130 usd gönderdim ve banka ekstreme 136 dolar olarak işlendi bu harcama..

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Yalnız bu işlemleri sanal kart vasıtası ile yapıyoruz. Bankanın bu işte parmağı olmadan paypal limiti olmayan bir sanal karttan para çekemez sanıyorum.

X

Xman

Misafir
Bende sanal kart ile ödeme yapıyorum, siz paypala onay verdiğiniz anda onun keseceği komisyona da izin vermiş oluyorsunuz bir nevi..

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Burdaki başka bir sorunda limit belirlediğimiz halde fazla para yansıması, ozaman sanal kartı kullanmanın da bi anlamı kalmıyor , madem fazla para çekecekler dimi.

X

Xman

Misafir
Bunu göze alacaksınız başka bir alternatif sunmuyor paypal.. İşimize gelmiyorsa kullanmayacağız :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5