Firefox 4, IE9'u ezdi mi? Pek öyle değil...

abuz89

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Mart 2010
Mesajlar
3,400
Reaction score
34
Firefox 4'ün final sürümü, yayınlanmasının ardından bir günde en çok indirme rekorunu gayriresmi olsa da kırdı. Bunun sonucu olarak Firefox 4'ün piyasa payı hızla artarken, Internet Explorer 9 daha yavaş bir hızla büyüyor.

Firefox 4, Mozilla'ya göre çıkışının ikinci gününde 8.75 milyon indirmeye ulaştı. Tarayıcı, 22 Mart'ta çıktığından itibaren yüzde 3.7 pazar payına ulaşmayı başardı. Compterworld'ün raporuna göre IE, daha düşük bir büyüme oranına sahip. Bunun ise birkaç nedeni var. Birincisi, IE9'un Firefox 4'ün aksine Windows XP'de kullanılmaması. Windows XP'nin dünyanın en popüler işletim sistemi olduğunu düşündüğümüzde tüketici açısından Firefox 4'ün IE9'u geçmesi şaşırtıcı değil.

Diğer bir neden ise Firefox kullanıcılarının tarayıcılarına daha bağlı olmaları - Firefox 4 kullanıcıları, yeni sürümleri daha yakından ve ilgiyle takip ediyorlar. Yani Firefox kullanıcılarının IE9 kullanıcılarından daha çabuk yükseltmesi daha olası. IE kullanıcıları ise diledikleri zaman veya muhtemelen Windows'un hatırlatmaları sonucunda yükselteceklerdir.

Firefox 4'ün bu büyük indirme rakamları hakkında bir yorum yapmak için yine de çok erken. Firefox 4 kullanıcılarının farklı tarayıcılardan mı yoksa Firefox'dan mı geçiş yaptıklarını bilmiyoruz.
 

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
19 Temmuz 2008
Mesajlar
12,395
Reaction score
253
standart kullanıcı olsaydık pek umursamazdık ama işin içindeyiz, sitelerimizi tarayıcılara göre ayarlıyoruz, yani hepsini kullanmalıyız, site işleri ile uğraşmasaydık hangitarayıcıyı kullanacağımdan emin olmazdım sanırım, ama en stabili şuan için mozilla gibi görünüyor bana göre
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst