Firefox aşırı ram tüketme sorunu

GeNCo

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Mart 2012
Mesajlar
130
Reaction score
0
Uzun bir süredir özgür tilkiyi kullanıyorum ve şimdiye kadar genelde memnundum taki 10. sürümden sonra sorunlar yaşamaya başlayana dek. Sorun aşırı derecede ram tüketmesiydi. Öyle ki firefox tek başına 960 mb kullandığına şayit oldum. :eek:ha: Sorunu aşmak için bazı eklentileri devredışı bıraktım. Yine aşırı ram tüketme sorunu devam etti bu seferde bazı eklentileri kaldırdım, yine olmadı. :( Şimdilerde, bu durum iyice beni sinir etmeye başladı... Şuan kullandığım eklentiler; Colorzilla, Flashgot, prefbar, FEbe ve bir de Firebug. Bu eklentiler vazgeçilmzim olduğu için kaldırmadım.

Bu konuda tavsiyeleriniz bekliyorum.
 

webking

0
İyinet Üyesi
Katılım
23 Temmuz 2013
Mesajlar
24
Reaction score
0
Konum
Ankara
En son sürümde bir hafifleme oldu

Fireofox'u ben de kullanıyorum, bu en son versiyonu en hızlısı bence. Birşeyleri değiştirdiler kesin. Bende de birçok eklenti var ona rağmen hızı gayet iyi. Bu senin bilgisayarınla ilgili de olabilir. Firefox'u yine de bırakma, keza diğer büyük tarayıcıların hepsinin amacı para. Firefox ise internetin bedava kalması gerektiğini düşünen ve zamanlarını bu konuda bağışlayarak çalışan insanlar tarafından yapılıyor. Bir de tabii onlara direkt olarak sorununu da bildirebilirsin. Bu da bir çözüm bu arada.
 

rosqa

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Mayıs 2014
Mesajlar
26
Reaction score
0
bende de aynı problem var. hatta sık sık bilgisayarıma reset atmak zorunda kalıyorum. yakın zamanda tarayıcı değiştireceğim sanırım.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst