İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox da yeni bir guvenlik acigi mi var?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Dun bir program icin arama yaptim google da. Tikladim bir linke, beni bir sayfaya goturdu, sanirim ucretsiz program dagitan bir yer, yani marezci.

O esnada bilgisayarin basindan kalkip 5 dk baska bir isim vardi onunla ugrastim. Sayfadan dosya indirmedim.

Geri geldigimde Kaspersky kirmizi alarmlari caliyordu.

Kullanici profilimin oldugu Temp dizinine 2 tane exe dosyasi indirilmis, o yetmiyor gibi birde o dosyalar calistirilmis. Kaspersky 2 adet Trojan oldugunu brlirten bloke mesajlari cikardi.

Firefoxda bu nasil olabiliyor?

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Dun bir program icin arama yaptim google da. Tikladim bir linke, beni bir sayfaya goturdu, sanirim ucretsiz program dagitan bir yer, yani marezci.

O esnada bilgisayarin basindan kalkip 5 dk baska bir isim vardi onunla ugrastim. Sayfadan dosya indirmedim.

Geri geldigimde Kaspersky kirmizi alarmlari caliyordu.

Kullanici profilimin oldugu Temp dizinine 2 tane exe dosyasi indirilmis, o yetmiyor gibi birde o dosyalar calistirilmis. Kaspersky 2 adet Trojan oldugunu brlirten bloke mesajlari cikardi.

Firefoxda bu nasil olabiliyor?

bahsettiğin Sitenin ismini bilmiyorum
ama söylersen site içerisinde gizli download olup olmadiğini ve o exelerin tam olarak ne işe yaradığını söyleyebilirim

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Şu an Mevcut 5'e yakın açığı mevcuttur.

1. DOS ( Önbellek Taşması )
2. AutoDownloader ActiveX
3. Local Bugs
vs..

Korunmanın Yolu NoScript Eklentisi Kurmaktır. ;) Kurduğunuzda Girdiğiniz Sayfalarda Arkaplanda çalışan scriptler çalışmayacaktır

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5