İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox kullanıcılarına kötü haber

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Dünyanın en ünlü zararlılarından biri Firefox kullananları tehdit ediyor. İşte o tehlike

Firefox kullanıcılarının büyük kısmı sadece hızından dolayı değil, gelişmiş güvenlik özellikleri nedeniyle bu tarayıcı tercih ediyorlar. Tarayıcıları hedef alan bilinen pek çok zararlı yazılım da bu yüzden genellikle Firefox'tan uzak dururlar. Fakat bu durum değişmek üzere. Ünlü Zeus Truva atı, Firefox'un güvenlik engelini geçmeyi başardı ve rotasını Internet Explorer kullanıcılarından Firefox kullanıcılarına doğru çevirdi.

Trusteer adlı güvenlik firmasının bildirdiğine göre Zbot olarak da tanınan Zeus, şirketin taradığı her 3000 bilgisayardan birinde Firefox'un güvenlik önlemini aşmayı başarmış ve online bankacılık bilgilerini çalmaya hazır durumda tespit edildi.

Trusteer, Zeus'un 2.0 sürümünde rastlanan Firefox'u hedef alma özelliğinin önümüzdeki günlerde pek çok kullanıcının canını sıkacağını tahmin ediyor. Son rakamlara göre internet bankacılığı kullanıcılarının %30'u Firefox'u tercih ediyor ve şimdiye kadar işlemlerini virüslerden uzak güvenli bir şekilde sürdüren bu kullanıcılar için dikkatli olma vakti gelmiş gibi görünüyor.

HT

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Firefox'sa şöyle bir acaiplik farkettim; yeni sürüm 7MB ise güncelleme boyutu 11MB.
Ne iş anlamadım, yenisini komplemi ne açık halde indirtiyorlar ne?

oyunmasternet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güncellerken eklentilerinide tutuyo yani pcnde kaplıycak alanı gösteriyo setup 7 mb yani o 7mb lik exede kuruldugunda 11 mb olcak gibiye getiriyo :)

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
firefox acaip derecede şişiyor şu sıralar. ne kadar daha böyle tahammül ederim bilmiyorum. hazır chrome indirmişken geçmeyi düşünüyorum ne dersiniz?

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
hepsinden iğreniyorum artık ,firefox kasıyor,google chrome hataları anlamaktan aciz hep bilinemeyen hata diyor,internet explorer ise en dandik tarayıcı .microst web standartlarını kendisi belirlemek için cssleri saçma sapan yorumlamaya devam ediyor

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hepsinden iğreniyorum artık ,firefox kasıyor,google chrome hataları anlamaktan aciz hep bilinemeyen hata diyor,internet explorer ise en dandik tarayıcı .microst web standartlarını kendisi belirlemek için cssleri saçma sapan yorumlamaya devam ediyor

+ 1

Düşüncelerimi okumuşsunuz.

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Opera'ya mı dönelim ne edelim. Bu arada haberin ısmarlama haber olma ihtimali de var.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
opera da bana soğuk geliyor ya. itici sanki biraz. 4 yıldır bilgisayarıma hep kurarım ama çok nadir kullanırım.

nalpagutt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Paypal kullanıorum sıkıntı olurmu acaba...

wanted61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla şuan firefox 4 beta kullanıyorum ve tavsiye ederim herkese.

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Uzun zamandır Firefox kullanamıyorum. İlk açılırken bile fena halde kasıntıya giriyor bilgisayar. İlk başlarda bilgisayarımda mı sorun var acaba diye düşündüm ama Chrome kullanmaya başladıktan sonra sorunun bilgisayarda değil Firefox'ta olduğunu açık şekilde anlamış oldum.

Ama Firefox'ta bu kasıntının sebebini de uzun dönem araştırmama rağmen bulamadım, yazılan şeylerde bir tutarlılık yok çünkü.

PetscHe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bu aralar pc mden midir nedir bilemiyorum fakat mozilla 1 saat acik kalsin surekli cokmeye maruz kaliyor...ve benim pc mde ie dahi yoktu mozilla faniyim herseyimi mozilla ile yaparim her turlu eklentimi programimi mozillaya kurmusumdur..bazen diyorum bu eklentiler yuzunemi die ama son 1 haftadir bole olmaya basladi...

nese format aticam ve safariye donecem...herkes safari'ye ciksin beyler:d

Mehmet5

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Buraya kadar. Mac OS X yolu gözüktü.
icon10.gif

hasand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

katılıyorum.. herbiri birbirinden beter...
Üçünüde aynı anda kullanıyorum.. ama şöyle gönül rahatlığıyla kullanamıyorum hiç birini..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Opera'ya mı dönelim ne edelim. Bu arada haberin ısmarlama haber olma ihtimali de var.

Haber doğru olsa gerek, bu virüs sisteme bulaştığında gerekli tooları firefox aracılığı ile indirir sistemi temizlerdim, son günlerde karşıma çıkan durumda ise infekte olmuş sistemi firefox ile indirdiğim toolara temizleyemiyorum zira daha araçları çalıştırmadan önce bozulmuş oluyorlar.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Chrome kullanıyorum gayet hızlı, belki Firefox'un 5 te 1 i etmez ama yapacak birşey yok.

mehmet-ali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
firefox eskisi gibi iyi değil çok yavaşlamıştı şuan hızıyla chrome en gözde tarayıcı.

UykusuzNagme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Firefox kullanıyorum ama çok hantallaşmaya başladı :'/ Linux'e geri dönmeyi düşünüyorum en azından Linux'e kolay kolay virüs bulaşmıyor.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Sürekli "not responding" diye hata veriyor. Beni de deli ediyor ama alıştım artık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5