Firefox Live HTTP Headers Eklentisi

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
17 Eylül 2010
Mesajlar
2,107
Reaction score
51
Live Http Headers eklentisi HTTP üst başlık bilgilerini çok başarılı bir biçimde raporlar.Özellikle parola isteyen uygulamalarda veri gönderim metot ve protokolleri ile ilgili bütün bilgileri elde eder.Hesap bilgileri ile erişilen içeriklerde yönlendirmeler dahil bütün HTTP üst başlık bilgileri elde edilerek çeşitli uygulamaların yazılması için gerekli bilgiler elde edilir.Daha hızlı,eksiksiz zaman kaybı olmadan ve bilinmeyenleri açığa çıkarmak için elimizin altında bulunması gereken bir araçtır.

Eklentiyi çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşırız.Bu pencerede “Capture”seçeneği işaretli olduğu sürece ,eklenti Http üst başlıklarını almaya devam edecektir.

LiveHTTPHeaders2.jpg.png


Firefox web tarayıcısına ek bileşen olarak kurulan Live Http Headers eklentisi HTTP protokolleri ile ilgili bütün başlık bilgilerini izler ve görüntüler.Firefox web tarayıcısını açın,adres satırına http://livehttpheaders.mozdev.org/installation.html yazın ve web sitesini çağırın.Ekranda en güncel son versiyonu bulunur.Install version 0.17 of Live HTTP Headers now or (download it)seçeneğinde download it yazısına tıklandığında Firefox eklentisi olarak kurulum penceresi ekrana gelecektir.Eklentinin kurulumu bittiğinde HTTP başlıklarını almaya hazırdır.Firefox penceresinde araçlar menüsünden LiveHTTPHeaders seçeneği tıklanarak eklenti çalıştırılır.

Bundan sonra Firefox web tarayıcı adresine yazdığınız site adresleri ve bu sitelere ait formlardan gönderdiğiniz bilgileri eklentinin penceresinden HTTP başlıklarını görüntüleyebilirsiniz.

Bu eklenti ne işe yarar diyorsanız bu eklenti sayesinde Curl ile veri çekmenizde size yardımcı olabilir.


Konunun Orjinal Linki:http://susma.in/firefox-live-http-headers-eklentisi/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst