İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefox Sorunları

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaslar sitemin icerigi IE bakinca normal zaten ona göre ayarlanmis ama firefoxla bakinca baya degisik özelikle su muzik player radyo yada wma sarkilari dinletince cikmiyorlar yada cikiyorlar ama kucuk gözukuyor. Bu firefoxa göre nasil ayarlanirki yada ona göre ayarlasam IE bozulurmu ikisindede guzel görunmesi icin ne yapmaliyim? Galiba daha baska sorunlarda var ama belki suan gözlerime carpmadi ama her ikisidide farkli göstermesi ilginc bizler bukadar zorluk cekiyorsak yeni girenler pc ögrenenler nasil zorluk cektikleri hic dusunmek istemiyorum. Hem millete firefox indirin diyede tavsiye ediyoruz. Ayrica diger programlarda var hic kullanmadim ama kesin onlarda farklidir.

Saygilarimla

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
bir ara benimde boğuşmuşluğum var bu sorunlarla taaki w3c ile tanışana kadar :)

sorun ff yada IE tarayıcılarında değil, sitenin kodlarında. Siteni xhtml standartlarına göre kodlarsan her tarayıcıda düzgünce görünebilmesini sağlayabilirsin.

sitendeki yanlış teknikle kodlanmış kodları tespit etmek için şu adresi kullanabilirsin: http://validator.w3.org/

doğru teknikte kodlar için bir kaynak: http://www.w3schools.com/xhtml/default.asp

Buradanda siteni tüm tarayıcılar ve versiyonlarında test edebilir, screenshotlarla nasıl göründüğünü izleyebilirsin.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok sagol isime yariyan seyler yazmisin allah razi olsun sayfayi yeniliyom bitince bunlarla iyice test edip hatalari duzeltirim artik... Ya ayrica firefox dan wma ve radyo dinlenilmiyor bunu nasil duzeltcem? Radyo sayfasinda dinleniliyor ama chat sayfasinda kod bile gözukmuyor...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
medya dosyaları hakkında maalesef deneyimim yok, bu konuda bilgili bir arkadaşımız açıklama yapar sanırım.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
wma probleminide flashla halledebilirsiniz gibi geliyor.

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maalesef flash bilgimde yok script almisim wma sarkilari online dinletim diye ama maalesef firefox da calismiyor ve iyiki yazi yaziyor firefox kullandiginiz icin muzik calamiyor naya gerci herkesin pc sinde IE var onla acar...

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Flash ile wma dosyaları acabiliyorsunuz sanırım. Yine araştırın basit bir şey olması lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5