İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Firefoxda Siteme Erişemiyorum

herbeswolf

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar domainim ve sitem var site işleriyle de uğraşıyorum fakat ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum...

Web Siteme sorunsuzca erişiyordum bi anda 500 Internal Server Error Hatası verdi daha sonra sitem domain.com/cgi-sys/defaultwebpage.cgi e yönlendi sitem.

Birkaç kişiyle konuştum bazılarında aynen hata veriyor bazılarında vermiyor. İşin garip tarafı Mozilla Firefox da cgi-sys/defaultwebpage.cgi yönlenme hatası alıyorum İnternet Explorer'la siteme direk giriyorum... Bir sıkıntı da görünmüyor. Hosting destekle konuştum onlarda da bir sorun yokmuş dns önbelliğini temizledim firefoxda yine aynı sorun. kafayı yiyeceğim bu konuda bilgisi olan varmı? Rica ediyorum sinirlerim bozuldu walla

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
cmd komut satırına geçerek tracert www.sitem.com yazark enterlayın ve işlem tamamlanmasını bekleyin. daha sonra tracer sitem.com yazın ve tekrar işlemin sonlanmasını bekleyin, izlenilen yoldaki sapmayı yakalarsanız sorunun htacces'den mi yoksa DNS Records eksikliğinden mi kaynaklandığını anlayabilirsiniz.

Record Type Record Host Record Answer TTL Priority (MX only)Create Date
A *.bilgekariyer.com 173.192.199.98 (delete) 300 04/22/2010
A bilgekariyer.com 173.192.199.98 (delete) 300 04/22/2010
şeklinde girilen örnek sitemi veriyorum. her ikisi içinde ipler aynı mı sizde? aklıma şu anlık bunlar geliyor.
Umarım sorun çözülür,

sonnot:
htaccess ve 404 ile alakalı olması muhtemel.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5