İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Flash Xml Galeri Türkçe Karakter Sorunu - Nedir Bu işin Sırrı Bilen Öğretsin Lütfen

göktürk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar xml konusunda çok iyi değilim .

2736.jpg

forumda bir çok konu buldum anlatım buldum hepsini denedim desem yeridir ama bi türlü xmlden gelen verilerdeki tr karakter düzgün çıkmadı.

utf kodlamaları denedim olmadı.bomlu bomsuz
editör olarak notepad++ kullanıyorum
bazı anlatımlarda dw var onuda denedim ama olmadı ya ben bişeyi gözden kaçırıyorum yada gerçekten olmuyor eksik anlatım var.

Kurumsal sitemiz için eklenecek bu galeri.Allah rızası için biri şu kaynak dosyalara el atsın.

Not:Orjinal editlediğim dosyaları reklam olur diye eklemedim.

Kaynak Dosyalar

Bide Herkes faydalansın bu sürun nette en çok karşılaşılan sorunlardan biri.
Çözüm anlatım yapılırsa süper olur.

alibarin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Aynı şey benim de başıma gelmişti. Sorunu .fla dosyalarına kullanılan fontların Türkçe karakterlerini embed ederek çözmüştüm. Ve tabi ki .fla 'yı düzenledikten sonra export ederek .swf halini kullanınca gayet düzgün görüntü elde etmiştim.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5