İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forex Konusunda Yardıma İhtiyacı Olanlar

Reklam_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar

Uzun süredir borsa ve forex üzerinde çalışmaktayım kendimde bankacıyım ve bu konularda hizmetler veriyoruz. siz değerli *** üyelerinede yardımımız dokunacaksa özellikle forex hakkında yardım edebilirim

Bu yardım için herhangi bir ücret TALEP ETMİYORUM !
Konuyu açmamın sebebi forumdada bazı arkadaşlar bana ulaşıp bu konularda yardım istemesidir. eger bilgilenmek ve bu işlerle uğraşıp ek gelir elde etmek isteyenler varsa destek verebilirim

Peki Forex nedir ?

Forex, farklı ülkelerin paralarının birbiriyle değiştirildiği bir döviz piyasasıdır. Günlük ortalama 2 trilyon Dolar işlem hacmiyle dünyanın hem en büyük hem de en hızlı gelişen finansal piyasasıdır. Bu likidite, dünyanın temel hisse senetleri borsalarının toplamından daha fazladır.

Sık kullanılan diğer Forex tabirleri ise: FX ve Foreks’tir. Forex;ülkelerin para birimlerinin karşılıklı olarak değiştirildigi (döviz takası) yani alınıp satıldığı bir piyasadır. Forex, dünyanın en gelişmiş ve liktitesi en yüksek finansal piyasasıdır. Bütün dünyada döviz parite fiyatları bu piyasada belirlenir.
Forex piyasasında; ülkelerin para birimlerinin takasını (alım/satım) gerçekleştirebilirsiniz. Euro, Dolar, İngiliz Sterlini, İsviçre Frangı ve de Japon yeni, bu piyasalarda işlem hacminin yaklaşık %70’ini kapsamaktadır.
Forex piyasaları temel olarak döviz birimleri arasında bir değişim platformu olarak kullanılsa da, bu piyasada altın, gümüş gibi değerli metaller, petrol, farklı borsalara ilişkin hisse senedi endeksleri de işlem görür.
Forex piyasasında fiyatlar çok hızlı hareket eder. Her bir paritede fiyat kotasyonları dakikada 20 kez değişebilmektedir. En çok işlem gören paritelerde gün içinde fiyatlar 18000 kereden fazla değişmektedir. Bu fiyat hareketlerinin göreceli olarak küçük olması (1 pip) sayesinde piyasa, kusursuz olarak çalışmakta ve likit olmaktadır.
Forex piyasasının katılımcıları, ticari bankalar, merkez bankaları, portföy yönetim firmaları, sigorta şirketleri, büyük şirketler, korunma (hedging) fonları ve bireysel yatırımcılardır.
Forex piyasasında emirlerin işlendiği genel bir merkez yoktur. Ancak, dünyanın farklı yerlerinde coğrafi ticari merkezler vardır. Bu merkezler önem sıralarına göre Londra, New York, Tokyo, Singapur, Frankfurt, Ceneva ve Zürih, Paris ve Hong Kong’tur. İşlemler; bankalar, kurumlar ve bireysel yatırımcılar arasındaki elektronik ağ üzerinden yapıldığından 24 saat boyunca işlem yapılabilir. Forex, günümüzde her ölçekte yatırımcının yalnızca bir internet bağlantısıyla günün her saatinde erişebildiği çok aktif bir piyasadır.

Forex'e giriş için aracı kurumların sundugu ücretsiz alt yapıları kullanabilirsiniz çalışacagınız aracı kurumların işlevlerine göre giriş için alt limitler değişebilir elinizdeki 50 $ la dahi forex'e girebilirsiniz.

Denemek için bir deneme hesabı alıp sanal paralarla gerçek işlemler yapıp kendinizi deneyebilirsiniz.

Bence en güzel hizmetleri sunun firmalardan birisi Burasıdır. isteyen arkadaşlar buradan deneme hesabı alabilirler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5