İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Form bilgilerinin bir kısmının adreste gözükmesi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beynim durdu, yardımcı olacak birilerine minnettar olurum.. Diyelim bir formumuz var. Bu form aracılığıyla arama yaptırıyoruz.

- Insanların kelime girdikleri bir yer var.
- Altta hangi sitelerde arama yapacaklarını seçtikleri checkboxlar var.

Istiyorum ki, adres olarak sadece domain.com/kelime.php?=dsadas olarak gözüksün, ama aynı zamanda hangi sitelerde arama yapacaklarını seçebilsinler. Yani bir taraftan hidden olarak görev yapacak gibi.. Nasıl olur?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok mu zor soru sormusum :(
Örnek vereyim:
Bu formumuz: insanlar osman diye aratıyor. Altta da checkbox var google.com yahoo.com altavista.com yazıyor. Yani hangi sitelerde osman diye arayacaklarını seçiyorlar. Form method get olursa eğer adres su sekilde oluyor:
domain.com/kelime.php?=osman&site1=google.com&site2=yahoo.com gibi..
Ama ben domain.com/kelime.php?=osman gibi olmasını istiyorum, hem de google.com ve yahoo.com bilgilerinin form ile gönderilmesini istiyorum :(

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javascript ile form actionını domain.com/kelime.php?q=osman yaparsın, formun methodunu da post yaparsan olur..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kod:
<html>
<form method="post">
<input type="text" name="q"><br>
<input type="checkbox" name="siteler" value="ON">google.com<br>
<input type="checkbox" name="siteler" value="ON">yahoo.com<br>
<input type="button" value="Submit" onclick="this.form.action='http://asdasdasdasdaq.com/kelime.php?q='+this.form.q.value;this.form.submit()">
</form>
</html>

misal

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5