İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

form verilerini php ile mail atmak?

asdasd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba. yaptığım bir sitede form verilerini mail atmak istiyorum fakat;

inputtext verilerini gönderebiliyorum sorun yok fakat combobox verilerini okutup birtürlü göndermeyi başaramadım.

bunu nasıl sağlarım ?

sb828i.jpg

E

Erturk

Misafir
Form ve Mail dosyalarınızın içeriğini buraya yazarsanız yardımcı olabiliriz.

asdasd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte sorun orada. name değerini bulamadım malesef. o yüzden diğer normal inputtext gibi kullanamıyorum.

form ac2 kod
Kod:
baygonder_btn.onRelease = submit;
baytemizle_btn.onRelease = reset;
function submit()
{
	if( kayit_isim.text == "" || kayit_soyisim.text == "" || kayit_email.text == "" ||
		kayit_ceptel.text == "" || ing_seviye.text == "" || kayit_program.text == "" )
	{
		kayit_popup.text = "Lütfen Tüm Yazı Alanlarını Doldurun.";
	}
	else if( kayit_email.text.indexOf('@') < 2 || kayit_email.text.indexOf('.') < 0 )
	{
		kayit_popup.text = "Lütfen Geçerli Bir E-Posta Adresi Girin.";
	}
	else
	{
		kayit_popup.text = "";
		gotoAndStop("send");
	}
}
function reset()
{
	kayit_isim.text = kayit_soyisim.text = kayit_email.text = 
	kayit_ceptel.text = kayit_program.text = ing_seviye.text = kayit_popup.text = "";
	clearInterval(interval_id);
	gotoAndStop("stop");
}

mail php kod
PHP:
<?php
$kayit_isim = $_POST['isim'];
$kayit_soyisim = $_POST['soyisim'];
$kayit_email = $_POST['email'];
$kayit_ceptel = $_POST['ceptel'];
$kayit_program = $_POST['programm'];
$ing_seviye = $_POST['mesaj'];

if( $kayit_isim == true )
{
	$sender = $kayit_email;
	$receiver = "[email protected]";
	$client_ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
	$email_body = "Isim: $kayit_isim \nSoyisim: $kayit_soyisim \nCep Telefonu: $kayit_ceptel \nEmail: $sender \nMesaj: $kayit_program \nGöndericinin IP Adresi: $client_ip \n\n\nLütfen Mail'e Cevap Vermeyi Unutmayin..";		
	$extra = "From: $sender\r\n" . "Reply-To: $sender \r\n" . "X-Mailer: PHP/" . phpversion();

if( mail( $receiver, "kayit Formu", $email_body, $extra ) ) 
	{
		echo "success=yes";
	}
	else
	{
		echo "success=no";
	}
}
?>

gördüğünüz üzere (sanırım instance name den bahsediyorsunuz) malesef name değeri atayamıyorum.

phpde bağzı hatalar var onlar sorun değil düzeltirim. sorunum instance name değeri giremiyor olmam girebilirsem sorun kalkar sanırım.
ngppgi.jpg

E

Erturk

Misafir
selectbox içerisinde NAME kullanmanız gerekiyor. Action Script ile aram yoktur ama düz mantık (html) ile yapılacak olsaydı aşağıdaki gibi olması gerekiyordu. En azından mantıgı anlamanız adına yazıyorum.

<select name="seviye">
<option value="kotu">Kötü</option>
<option value="iyi">İyi</option>
<option value="super">Süper</option>
</select>

Büyük ihtimalle bu şekilde kullanıldığını biliyorsunuzdur ama kullandıgınız dilde name degeri nasıl atanır bilemiyorum.

asdasd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen hocam html de direkt kodla atayabiliyorzda işte flashta o olayı bulamadım. yani inputtext te var fakat selectbox/combobox ta yok. o yüzden maille gönderemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5