İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Format

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Arkadaşlar pc formatlıcaktım fakat kutuyu karıştırdıktan sonra farkettim format cd si yok . Kasada düğmeside yok nasıl formatlıyacağım ?
Pc: Win7 .

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
harici harddiskten veya flash bellekten de format atabilirsin

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
internetten bi program indirmen gerekiyor tam hatırlayamadım ama usb dvd tools idi galiba. işletim sistemini flash belleğe atıyorsun. Bilgisayarın biosundan HDD kısmını seçiyorsun(yanlış hatırlamıyorsam), daha sonra flashı takıp restart ediyorsun

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Format atıcaktın ama hangi kutuyu karıştırdın da bulamadın ? Lisanslı satın aldıysan koymaları lazım, koymadıysalar git hakkını ara!

Veya arkadaşların usp için dediklerini birebir uygulayabilirsin, cd gibi çizilince format atamamazlıktan kurtulursun.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Format atıcaktın ama hangi kutuyu karıştırdın da bulamadın ? Lisanslı satın aldıysan koymaları lazım, koymadıysalar git hakkını ara!

Veya arkadaşların usp için dediklerini birebir uygulayabilirsin, cd gibi çizilince format atamamazlıktan kurtulursun.

TTnet kampanyası ile almıştım geçen sene sonuna doğru . Ben hiç formatlamadımdan tuşla diye düşündüm ama yok cd de yok bakıcam bir daha.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Cdleri buldum neyse ben pc formatlayayım bi sonrada yatayım iyi geceler. :)

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
CD buldum ama o mu emin değili nasıl formatlanacka bilgim yok nette de yok anlatan hepsi kurulumu anlatıyor ben formatı istiyorum yok mu bilen?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Pc nin power tuşuna basıyosun, siyah ekrana yazılar gelir gelmez f9 tuşuna basıyosun (bir kere değil bi çok kez arka arkaya bas) bios ekranı çıkıcak, burada boot bölümünden cd seçiyosun. f10 tuşuna ya da esc ye bas, ekranda bir pencere çıkarsa evet diyip tekrar başlat pc yi. Pc açılırken ekranda boot from cd...gibi bir yazı belirince klavyeden herhangi bir tuşa bas kurulum başlasın. kurulumu zaten bulmuşsun nette.

H

halilarici

Misafir

Olay csye mi döndü.Bence coltu kullan.
-
Bilgisayarına formatı birşey diyemem ama bir bilgisayarcının elinde bulunması gereken bir program Hiren boot'dur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5