İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forum İçi Saygı-Kalite

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son günlerde, forumdan eskisi kadar tad alamamaya basladım, boyle giderse bir daha ugramayabilirim. benim ugramam iyinet icin elbette biseyi degistirmeyecektir.

Ancak ben forumdaki seviyesizlikten cok sikayetciyim

* insanlar birbirine dusman gibi bakıyor

* insanlar birbirine haksız ithamlarda bulunuyorlar

* siz kendinizi savunsanızda bildiklerini okuyorlar

* bu durum gercekten cok uzucu

forumda hep seviyeli saygılı olmaya calıstıgımı dusunuyorum su ana kadar, 2003 ten beri bu forumdayım ve 1 yıldır aktif kullanıcısıyım.

Her nedense ozellikle yeni kullanıcılar aynı saygıyı bizden esirgiyorlar.

bu duruma bi care bulunmasını talep ediyorum. bugun bu konudaki hassasiyetim modlarımızdan birine ilettim, o an icin gerekeni yaptı.

Ancak bu boyle olmamlı ve forumdaki seviye sürekli takip edilmeli diyorum.

Saygılarımla

Emrah BAYILDIRAN

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumdan herkes atildi nasil tad alacaksin ki. cok gergin bir milletiz heralde :p

W

w0w

Misafir
REdBuLL' Alıntı:
bilgisayardan yayılan radyasyon admı böyle yapıyor işte.
Bu sanırım kanıtlanmış birşey. Yanlış hatırlamıyorsam dediğin teori değil yasa :) güzel nokta tebrikler. Emrah'ın dediklerine gelince diyecek pek fazla bişey bulamıyorum. Hangi konuya girsem biri birine hakaret ediyor "aptal,salak" gibi hakaretler her başlıkta var. Yeni üye gelemiyor, tanıdığım çoğu eski wb banlandı forumdan. Bilgi paylaşcak adam desen bence bu forumda sadece yoktur bilgiyi paylaşıyor (o da yakında bırakır sıkılıp bence) Paylaşmayı bırak herkes birbirinin kötülüğünü istiyor ama olayın farkında değiller. Bir adam hile yapıp haksız kazanç sağlıyorsa bırak sağlasın. Ne diye gidip bu adamı sedoya ya da google a şikayet edersin? Herifleri toptan huylandırmak içinmi? Adamın zaten en kotu ihtimal yapacağı şey sen şikayet etmezsen hileyi anlaması ve o kullanıcıyı sistemden atması. Sen şikayet ederek türkleri lekeliyosun sonra gelip nasıl para kazanırım diyorsun. İşte böyle şikayet eden insanlar yüzünden kimse kimseyle sponsor paylaşmıyor. Tek konuşulan adsense ve sedo. Sedo desen siteyi kapatmadan para vermiyor. Adsense desen bir iframe dir gidiyor 5 aydır iframe yapıyo adama bak şikayet etçem o yapıyo biz salakmıyız biz yapmıyoruz gibi laflar her yerde var. Arkadaşlar bu iş risk işi. Mp3 sitesi kabul edilmiyor dendi ama dolaylı yoldan ediliyor. Iframe yasak dendi ama değil adam her siteye girip her sitenin source'una bakacak değil adamlarında işi gücü var. Sanki hayatta yaptığınız herşey karbeyaz ananızın ak sütü gibi helal. İframele kazanılan 2 kuruş fazla paraya göz dikip milletin kazancını baltalıyorsunuz. Sonra gelip seviye seviye diyorsunuz. Emrah lafım sana değil dostum yanlış anlama sadece kendini wm sanan yalaka insanlara. Sonra geliyorum forumda bir mesaj. Niye para kazanma bölümünde sadece sedo var? Sizce niye? Ben kazandığım sponsoru size niye söyliyim? 3 kere bu forumdan banlanmışım, kazandırdıklarımdan, anlattıklarımdan dolayı bir kere teşekkürler lafını duymamışım üstüne birde 2,3 densiz tarafından şikayet edilmişim. Ben niye yaziyimki oraya bu sponsor iyi,bakın bu yeni iyi kazandırır diye? Sizde bu saatten sonra kimseden arkadaşlar bakın yeni sponsor çok ödüyor gibi bir cümle beklemeyin. Vergin olmasa adbrite ı da duyamazdınız. Kaçını aldığı paradan dolayı ona teşekkür etti? Umrunuzda bile değil işinize bakar hile yapanı şikayet edersiniz ama altında yaptığınız salaklığı asla düşünmezsiniz. Bunlar bana çok dokundu uzun zamandır demek istiyorum diyemedim eğer burda yazdığım 2 3 laf yüzünden banlancaksam da dostlar sağolsun diyecek birşeyim yok. Herkese bol kazançlar.

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şikayet edenler hala salak olarak görülüyor bunu anlamıyorum. Herkes hile yapsın o zaman herkes iframe yapsın hatta ben de iframe içinde otel reklamları göstereyim reklamlarımı günde 500 tıka köşeyi dönerim. Var mı böyle saçmalık. Orada adam iframe içinde gösterip daha az tıkla 5 kat daha fazla kazanıyor ben daha fazla tıkla daha az para kazanıyorum. Senin gibi düşünsün o zaman bütün türkler herkes yapılmaması gerekeni yapsın hepimiz 1-2 aylık köşeyi dönelim sonra googledan topluca atılıp rahatlayalım. O zaman rahat edersiniz... Ve bu 5 kat daha fazla kazanan webmaster örneği sensin w0w ...

Şimdi mesajıma ek olarak da şunları söyleyeyim, üstteki paragrafın ardından yok kıskançlık, kendine yedirememe gibi yorumlar çıkaracaksınız. Asla böyle birşey yok. Ben kimseyi kıskanmıyorum hatta hakkıyla kazanana helal olsun diyorum. Ama bir tarafta aşırı emek verip az kazanan, diğer tarafta az emekle kolay yollardan çok para kazanan webmaster görünce dayanamam. w0w şimdi bunun ardından çıkıp sen de uzun bir yazı yazacaksın. Ama ben 1 ay önce gördüğüme inanırım. 1 ay önce sitende iframe içinde gösterdiğin reklamların olduğu sayfalarda bırak metalarda keywordü üstüne birde sayfada 1 paragraf dolusu fake kelime vardı gördüğüm kadarıyla. Şimdi bunları kaldırmışsın sadece keyword var sanırım. Bunları yapıyorsun hadi yaptığınla kalsan neyse ama bir de çıkıp bu yapılanlardan rahatsız olanlara haklıymış gibi salak sıfatını yakıştırman dolayısıyla beni deli ediyor. Umarım anlatabilmişimdir. Ben şahsen yapılmaması gereken birşey yapsam çıkıp burda böyle böyle yaptım, benden rahatsız olanlar da salaktır demem hiçbir zaman...

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yoktur gibi başka biri yoktur :D

adam bi ekol bi fenomen

iyiki varsın yoktur

yoktur niye kazanıyor adam hayır duası alıyor ondan :D

W

w0w

Misafir
cpa' Alıntı:
Şikayet edenler hala salak olarak görülüyor bunu anlamıyorum. Herkes hile yapsın o zaman herkes iframe yapsın hatta ben de iframe içinde otel reklamları göstereyim reklamlarımı günde 500 tıka köşeyi dönerim. Var mı böyle saçmalık. Orada adam iframe içinde gösterip daha az tıkla 5 kat daha fazla kazanıyor ben daha fazla tıkla daha az para kazanıyorum. Senin gibi düşünsün o zaman bütün türkler herkes yapılmaması gerekeni yapsın hepimiz 1-2 aylık köşeyi dönelim sonra googledan topluca atılıp rahatlayalım. O zaman rahat edersiniz... Ve bu 5 kat daha fazla kazanan webmaster örneği sensin w0w ...

Şimdi mesajıma ek olarak da şunları söyleyeyim, üstteki paragrafın ardından yok kıskançlık, kendine yedirememe gibi yorumlar çıkaracaksınız. Asla böyle birşey yok. Ben kimseyi kıskanmıyorum hatta hakkıyla kazanana helal olsun diyorum. Ama bir tarafta aşırı emek verip az kazanan, diğer tarafta az emekle kolay yollardan çok para kazanan webmaster görünce dayanamam. w0w şimdi bunun ardından çıkıp sen de uzun bir yazı yazacaksın. Ama ben 1 ay önce gördüğüme inanırım. 1 ay önce sitende iframe içinde gösterdiğin reklamların olduğu sayfalarda bırak metalarda keywordü üstüne birde sayfada 1 paragraf dolusu fake kelime vardı gördüğüm kadarıyla. Şimdi bunları kaldırmışsın sadece keyword var sanırım. Bunları yapıyorsun hadi yaptığınla kalsan neyse ama bir de çıkıp bu yapılanlardan rahatsız olanlara haklıymış gibi salak sıfatını yakıştırman dolayısıyla beni deli ediyor. Umarım anlatabilmişimdir. Ben şahsen yapılmaması gereken birşey yapsam çıkıp burda böyle böyle yaptım, benden rahatsız olanlar da salaktır demem hiçbir zaman...

Demek istediğimden hiçbirşey anlamadığın nasıl belli oluyor ya. Şu kadar yazıyı nasıl boş yazmışsın hemde nasıl. Bu iş risk demişim bak yukarıyı iyi oku. Bu yasakmı değilmi tam bilinmiyor atılan birkaç kişi var onlarda yabancı forumlarda dile getirmişler bu olayı. Sen kalkmışsın bana hakkıyla para kazanmıyosun diyosun. Git şikayet et o zaman google a beni. Zaten geçen ay edenler oldu sende bu ay et güncellensin şikayetler. Milletin kazancı bu kadar rahatsız ediyorsa sizi bir daha ne kadar kazandığımı duymazsınız. Son mesajım bu size iyi paylaşımlar..

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan sen benim ne demek istediğimi anlamamışsın. Google adsense in amacı nedir bir şöyle düşün. İçeriğe göre reklam çıkarmak. Sen iframe ile göstererek ne yapmış oluyorsun? İçeriğe göre reklam çıkarılmasını engellemiş oluyorsun ve adsensein amacına aykırı birşey yapmış oluyorsun. Burada birçok insan içeriğe göre reklam çıkartmaya, genel hizmet reklamlarından kurtulmaya çalışırken sen iframe ile hedefine rahatça ulaşıyorsun. Tamam bu bir risk katılıyorum ama, yanlış yapılan şeylerden dolayı şikayet edenlere salak ya da yalaka gibi sıfatları yakıştırmana sinirlendiğimi söylüyorum sana. Ama sen hala bunu anlamamazlıktan geliyorsun. Ben salak olduğumu sanmıyorum hele yalaka hiç değilim. Birilerini şikayet edince para alıyor muyum? Hayır. Ben seni şikayet etmedim zaten sadece google a bu şekilde iframe uygun mu, eğer uygunsa ben de böyle birşey yapmak istiyorum şeklinde bir mesaj attım. Altar da senin gibi düşünenlerden ve bu tür mesaj yazanlara sinir oluyorum... Madem birşeyi yapıyorsunuz bari sessiz durun, insanlara hakaret etmeyin. Ben size bunu anlatmaya çalışıyorum...

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Abi olay üsttekinden ibaret işte. HTML kod soruyorsun misal, 1 saat sonra bir giriyorsun açtığın konuya adamlar adsense tartışıyor. Herkez benim bildiğim en doğrusu hesabı gidiyor. Nereye kadar bu gidiş bilmiyorum. Siteyi ilk açtım, ve topic açtım link değişim için, 2 tane insan evladı geldi siten php-nuke, php-nuke'dn nefret ediyorum dediler. Utanmasalar allah belanı versin de diyecektiler. Durum bu. Türkiye'nin en değerli webmaster forumu bu hale geldi işte. Yazık..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
forumdaki seviye giddikce düşüyor.. bende artık yavaş yavaş uzaklaşmaya başaldım yanai foruma girdiğimde ynei paylaşımalr görmek isterken millte bir birinin kuyusunu kazmak küfür etmek. vs.. şeyler ile karşılaşıyorum.. forumun ilk günleri gibi tadı yok artık.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SeVeRaL' Alıntı:
2 tane insan evladı geldi siten php-nuke, php-nuke'dn nefret ediyorum dediler. Utanmasalar allah belanı versin de diyecektiler.
abi koptum ya burada.
ben foruma yeni geldim gene bu forum iyi başka forumlara giriyorum adamlar hepten sıyırmışlar.herkes birbirine laf atıyo.burası gene iyi diğer forumlara göre...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
w0w' Alıntı:
Bu sanırım kanıtlanmış birşey. Yanlış hatırlamıyorsam dediğin teori değil yasa :) güzel nokta tebrikler. Emrah'ın dediklerine gelince diyecek pek fazla bişey bulamıyorum. Hangi konuya girsem biri birine hakaret ediyor "aptal,salak" gibi hakaretler her başlıkta var. Yeni üye gelemiyor, tanıdığım çoğu eski wb banlandı forumdan. Bilgi paylaşcak adam desen bence bu forumda sadece yoktur bilgiyi paylaşıyor (o da yakında bırakır sıkılıp bence)

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=14995

A

AqiA

Misafir
Harbi ya. Bu adam banlanmış. Acep nedendir ?
Kuyruk acısı desem bende banlanırmıyım acaba ?

A

AqiA

Misafir
pigeon' Alıntı:
dostum seni niye banladılar?
pigeon senin soruda acaip geldi.
Hani turk filmlerinde cezaevi'ne girenler olur. Iceri girdiğinde diğer mahkumlar sorarlar ;
"Sen neden düştün gardaş" gibi.
Aklıma o geldi gece gece. :)

M

M@latyæsporlu

Misafir
altar sakıncalı elemandır o da benden ondan banlanmıştır neden olduğunu biliyorum daha doğrusu tahmin ediyorum

pigeon senin sorunda güzelmiş

dostum seni niye banladılar?

yaratıcılık diye buna derim banned kişiyle konuşmaya çalışmak.. :)

alınma ha seni severim... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi