İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Foruma eklenen linklere virus scan sonuçları eklenmeli

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Foruma eklenen download linkleri ile beraber virus scan sonuçları eklenmeli bence. Linki download etmeden önce o linkin temiz olduğunu bilmeliyiz.

Bu amaç için virustotal.com kullanılabilir.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Düşünce çok güzel, uygulanması halinde çok temiz ve güvenli olarak dosya indirilebilir. Kendimden bir örnek vereyim. FTP programımda yaklaşık 150 web sayfasının bilgileri kayıtlı ve bir dosya indirdim bir siteden, bütün sitelere virüs bulaştı. Bu gibi bir çok sorunu yaşayan olmuştur. Çok güzel düşünce +++

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Otomatiğini yapan var mı, VirusTotal API bu amaçla kullanılıyor mu araştırmadım. En az böyle bir kural olmalı diye düşünüyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
çok mantıklı, geçenlerde ben dahil bir kaç arkadaşın daha iyinet hesapları çalınmıştı bir program yüzünden

DarksPrince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Otomatik yapılamdığı sürece kural olarak koymanız birşeyi değiştirmez. Temiz bir dosyanın sonuçları verilir ve bizde böyle bir sisteme alıştığımız için kontrol edeceksek dahi etmeyiz ve bu sefer çok daha fazla insanın bilgisayaırna trojan bulaşır.

Otomatik olmadığı sürece eklenmemeli.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Otomatik dediğiniz şey her http linkini check etmek demek, bunun da sistemi nasıl yoracağını tahmin edebilir herkes. Yani webmaster forumundayız ve şans eseri aynı anda 5-6 link verilse, başka bi konudada aynı şey olsa ve 10 link check ettirmek zorunda kalsak kontrol sitesinin korumaları devreye girebilir ya da sistemi aksayıp hata yapabilir..

Ama eklentileri otomatik kontrol ettirebiliriz mesela bu da güzel olur, neyse ben bunu iyice araştırıp, etini, budunu çıkartıp buradan bilgilendireceğim.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Online virüs taraması yapan siteden ekran görüntüsünü ( mümkünse saat / tarih /dosya boyutu ) kullanabilir miyiz? Diğer şekilde foruma entegre birşeyler olacaksa aşırı derecede kasar.

DarksPrince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Online virüs taraması yapan siteden ekran görüntüsünü ( mümkünse saat / tarih /dosya boyutu ) kullanabilir miyiz? Diğer şekilde foruma entegre birşeyler olacaksa aşırı derecede kasar.

Herkes birşey paylaşmayı sevmez. Bu tür uzun işlemler tüm üşengeçliğiyle konu açacak insanları caydırabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5