İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Foruma yeni uyelik basvurulari hakkinda

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alca' Alıntı:
arkadaşlar hotmail yahoo gmail dışında da bedava mail hizmeti veren yerlerden de bu foruma kayıt olabilirsiniz....
reklamını yapmış gibi olmayım ama postaposta.com dan mail hizmeti alarak bu foruma üye olabilirsiniz ....ben sedoya ilk üye olduğumda :D elimde paralı mail adresi yoktu o zaman postaposta popülerdi ordan mail adresimle üye oldum orasıda bedava hizmet veren yerleri kabul etmiyor...
hem site sahibi olan arkadaşlarında mail problemi olacaüını sanmıyorum mesela [email protected] gibi oluşturdukları mail ile olabilirler ....
ayrıca gmail yahoo hotmail dışında birçok mail hizmerti veren yerden de üyelik alıp bu foruma dahil olabileceğinizi düşünüyorum...:)
yani benim düşüncem hotmail yahoo gmail ile üye olamayanlar için büyük ve dert edilecek bir sorun dil....çünkü mail hizmeti veren çok yer var
Yanlış anladın sanırım. hotmail,yahoo,gmail gibi. Yani ücretsiz tüm siteler. PostaPosta.com da bunun içine giriyor. Eskiden serbest olduğu için üyeliğin kabul edilmiştir.

drstranger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alca' Alıntı:
[email protected] gibi oluşturdukları mail ile

bu konuda haklısın yaw, o an aklıma gelmedi

alıntı:

Yanlış anladın sanırım. hotmail,yahoo,gmail gibi. Yani ücretsiz tüm siteler. PostaPosta.com da bunun içine giriyor. Eskiden serbest olduğu için üyeliğin kabul edilmiştir.

trekstra: paralı maili olmayan cok buyuk bi kitle olduguna eminim, herkes yahoodaki gibi yada mynetdeki gibi ortalama 20-30 dolar verip mail satın almaz,
turkiye sartları belli.
adam gider domain alır gene mail almaz :D

+ hangi servisin paralı olup olmadıgını denetlemek pek kolay olmasa gerek,
ugandadan alınan bi mail, sisteme paralı imajı verdirilerek sızabilir.

bunlar benim gorusum, kurallar anlamlı sadece bu mail olayı enterasan geldi.

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumdan uzaklaştırılan kişiler farklı isimlerle tekrar tekrar foruma 'üye' daha doğrusu kayıt oluyorlar. (eminim bunu sadece ben fark etmemişimdir.)
üye olmak için sadece kullanıcı adı gerekmez ;) email adreside gerekiyor ve banlanan email adres tekrar kullanılmaz yani acele bir email adresi lazımdır. anlayan anlar anlamayan veya anlamak istemeyen kişiye ne kadar anlatmak istersende anlatmaya çalış ama anlamaz çünkü anlamak istemiyor, wasGer 2005 :p

Yararlı bilgileri paylaşmayıp hatta aksine seviyeyi düşürmeye gayret gösterdikleri için iyinet tarafından yapılan ileriye dönük bir adımdır ve kaliteyi epey yükseltecektir görüşündeyim tabii ilk paragrafdaki teoride benim fikrim ve ben forumu takip ettiğim için böyle bir sonuca vardım. Ben bu adımdan dolayı - bir forum üyesi olarak - memnunum.

Ayrıca email problem olacağını zannetmiyorum arkadaşlar yazdılar, burası bir webmaster forumudur ve websitesiz webmaster olunmuyor. Yani websitenizin email adresiyle kayıt olursunuz bukadar.

Sanırım yeni bişey okumadınız sadece 3 sayfanın bir özeti halinde tekrar hatırlatıldı :p

M

M@latyæsporlu

Misafir
trextra' Alıntı:
Tüm kurallar güzel birde şu 5000+ üye yi düzenlemek lazım. Tüm üyelere mail atıp tekrar davet edebilirsin. Vbulletin bilmiyorum ama ne bileyim mesela 30 gün aktif olmayanlar pasif olarak gözüksün. 60-90 gün sonrada banlansın. (mesajları silinmeyecekse üyelikleride silinebilir) Bence güzel olurdu.

sen zaten desteklemesen şaşardım :p

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Email adreslerine onay mailiniz gönderilmiyor. Test edip incelemenizi öneriyorum.

İyi çalışmalar

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın boşuna beklemesin çünkü sistem çalışmıyor. İyinet yönetimi umarım bir gün burayı okuyacak ve sorunu düzeltecek.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Hergun yeni uyeleri inceleyip onayliyorum yada reddediyorum.
Sistem calismasa bu basvurular ulasmaz sanirim.
Onay emaili ulasmayanlar ozelden benimle baglatiya gecsinler, sorunu arastiralim.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar üyelik ve benzeri veri girişlerinde unutmamak gereken en önemli şeylerden biri de vBulletin gibi forum sistemleri kurulum için bile 4 mb. civarında sql kaydı içeriyor ve "0" sıfır üye olduğu halde, günde 50 civarında yeni konu açıldığını ve bunlara 2'şer tane cevap verildiğini düşünün.

Kısacası her forum'un üstünde yazar "Lütfen önce arayın, yoksa yeni konu açın" gibi yazıların sebebi de budur. Her yeni üye veritabanında bir yer kapladığı gibi verdiği her cevapta yer kaplıyor. 100.000 üyeli bir forum sorum demek sadece foruma özel bir hosting demektir..

Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.. Saygılar..

M

muziklist

Misafir
Cafeden arkadim "DusoMoja" kullanici adiyla uye oldu 2gundur onay alamadi admin bakarsaniz sevinirim.

Birde su var burda her webmasterin nerdeyse 10+sitesi var yani 10kullanici hepsi ban yese bile arkadaslarin sitesinden mail acar.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yeni uyelik basvurulari asagidaki sekilde degistirilmistir:
---------------------------------------------------
Yeni uyelikler, kayit esnasinda girilen email adreslerine gonderilen onay mailinin ardindan onaylanir.
Bunun ardindan son adim olarak email onayi almis uyelik admin tarafindan incelenip onaylanir.
hotmail, yahoo, gmail gibi ucretsiz email adreslerinden gelen basvurular kabul edilmez.

Kalite artırmak adına yapılacak en iyi şey bence üyeliği zorlaştırmak değildir.Burada 100.000 üye olsa ve bunların sadece 100 tanesi yazsada fark yok, 10.000 üye olup 100 tanesi yazsada fark yok.Zaten burada herşey halka açık.Üye olmadan direkt olarak mesajlar okunabiliyor.Yani ortada bir sömürme yok.Sorun şu bence.Foruma üye olmak isteyen kişi, zaten okumuş birşeyleri öğrenmiş, ya birşeyleri paylaşacak yada birşeyler soracaktır.Sorduğunda, cevap veriliyor ve onunla beraber tüm kuallnıcılar bu cevaplardan yararlanabiliyor.Peki bunlarda sizde hemfikirseniz, neden bu üyeliği zorlaştırma ? Yani burada insan sayısı çok olsa, yada az olsa kalite nasıl artacak ? Benim bildiğim kalitenin tek artırılma yöntemi, olmayanı yapmak büyük paylaşımlara imza atmaktır.
İnanın içimden foruma girmek bile gelmiyor.Önceden yeni mesajlar dediğimde karşıma onlarca mesaj çıkardı, şimdiyse 3-5 tane ancak.Çoğuda yararsız bilgiler, satma takas gibi şeyler.Kendi açdığım konuya bile cevap vermekten korkar oldum insanların tepkisinden dolayı.Öyleki adsense konuma cevap yazıp soru soranlara sayfalarca yazıp, konuya yazmadan özel mesajla gönderiyorum.Bence kaliteyi üyeliği zorlaştırarak sağlamak zor hatta imkansız.İnsanların aaa o siteye üye olmak işkence demesi üzücü olur.

Uzattım galiba :)

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende tarihe bakmadan baştan sona kadar okudum şaşıra şaşıra, jeton #32 nolu mesajda düştü :)

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumda bütün yazıları okudum şimdi en sonuncu yazıyıda okuyunca jeton trik etcek köşe bulamıyor artık baya eski konuymuş ya. olsun okumaktan zarar gelmez..:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi