İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumda canlanma ?!

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Nasıl sağlanır diye düşünüyorum ki gerçekten YENİ MESAJLAR KISMI oldukça azaldı. 1-2 sayfa ancak doluyor. sanırım yeni webmaster ların yada web sitesi sahiplerinin pek ilgi göstermeyişi ve haliyle profesyonel soruların / cevapların azlığı forumu aktif olmaktan uzaklaştırıyor.

Yeni kesimin gelişini kolaylaştırmak adına :

Üyelik davetiye sistemi kaldırılabilir.
Yeniler arasında yarışmalar düzenlenebilir. Ödüllü...
Yeni gelenlere teşvik amaçlı farklı uygulamalar düşünülebilir.
Ve forumun tümü genelinde SADECE WEBMASTERLIK adına paylaşımları artırıcı farklı çalışmalar.

Muhakkak herkesin aklına farklı şeyler gelecektir. Ama benim öncelikli yapılası gerekli düşündüğüm iş YENİ GELENLERİ TEŞVİK ... Sanırım bu başarılırsa forum tekrar canlanacaktır.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Haklısınız. Teşvik edelim. Yalnız herkes servisde istiyor yemeğini. Kimse self servise yanaşmıyor. Ben öğreneyim , yapayım yok. Bana versinler var. Bu mantalitede bir durumda ne kadar verimli bir teşvik paketi yapılabilir ki ?

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Davetiye sisteminin kalkması konusunda öncedende çok konuştuk ve denilen kaliteli insanların kalmasıydı.Ama adminde bilirki kalitesiz insanlar yine aradan biryerden çıkıyor forumda.iyinetin eski popüler zamanındada birçok art niyetli satış baltalayan karalayan kötü niyetli insan çoktu.. ama çocuk yoktu.çocukça konular yazılar yoktu.Bence davetiye sisteminin kalkması ve en azından 1-2 hafta üyeliğe açılınması gerekiyor.Daha sonra zaten kurallar çerçevesinde gelecek yeni yöneticilerle o kişiler elenir.

Forumda çünkü soru soranda yok.Her varolan üyede sürekli makale yazamaz.hiçbirzaman olmadı bu.Forumlarda makaleler ve güzel bilgiler sorulara verilen cevaplarla gelirdi.Şuan soru soran yok yani.Ayrıcada 1-2 hafta öncesine kadar iyi niyetli birçok paylaşım yapan 1-2 kişide art niyetli 1-2 üyenin hışmına suçlamalarına ve konu baltalamalarına maruz kaldı.Bunu yapanlarda forumda takılan hatta online olan üyeler bile değildi.Adminde biliyor bu durumu.Şimdi o paylaşım yapan 1-2 üye hırslı 4-5 üye artık yazmıyor girmiyor foruma..Baltalayan karalayanlarda girmiyor..

artık yorumu siz yapın.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Güzel grafik eline sağlık :)

bence diğer sebepler belki sıkıntı yaşatırdı foruma ama 5. seviyeye getirmezdi.1 ay saldırıdan sonra zamanla bu duruma geldi.Bence tek sebep saldırı.Saldırıdan sonra ortam kaydı millet forumdan ayağını çekmeye başladı sonraki çıkan sıkıntılarda üyelerin forumdan uzaklaşması için bahane oldu.Çünkü o sıra başka bir foruma hayallerle koşan oldu.Ordada aradığını bulamayınca tamamen bıraktı.Şimdide iyinette bir tutarlılık bir kalabalıklık görmediği için geri dönen olmuyor..Dönen 3-4 kişide bunu gören art niyetli kişiler tarafından tekrar forumdan soğutuluyor.

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
forum iyinet'in ödüllü bir yarışma yapması
ve davetli üyeligi kaldırması
forumda ufak tefek degişiklikler yapması
etkili olucaktır bence..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Daha da düşecek gibi görünüyor. Üzücü bir durum. Herşeyin bir başlangıcı olduğu gibi sonu var ve biz burada sona geldik gibi düşünmekteyim.

eglennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
daha bişey bitmedi
daha bi şansları var uzun zamanda alsa yeniden forum toparlanabilir
biraz emek vermeleri gerekicek
yarışma vs gerekli..

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha da düşecek gibi görünüyor. Üzücü bir durum. Herşeyin bir başlangıcı olduğu gibi sonu var ve biz burada sona geldik gibi düşünmekteyim.

sonunun geldiğini düşünmüyorum. tamam eski canlılıktan eser bile yok.
iyinetteki en önemli sorun yapılan işin sonunun getirilmemesi canlansın aktiviteler olsun dediler il temsilcilikleri kuruldu işte talip olanlar oldu ben dahil ama hiç bi yetkili çıkıpta sonuç bu demiyor öyle kaldı.
insanlar ne oldu sonuç diyorlar yine bi şey yok.
biraz gayret biraz özen tüm sorunları halleder

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5