İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumda eski mesajların yeniden anlamsız bir şekilde canlandırılması hakkında...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Önemli olduğunu düşündüğüm bir konudaki sıkıntıları ortaya koymak ve çözüm önerimi belirtmek istiyorum.

SORUN:
Forumda 1 yıldan eski konular bile uzun süredir kimse tarafından dikkat çekmemesi ve anlamını yitirmesine rağmen tekrar canlandırılıyor. Bu işi genelde arkadaşlar sırf cevap vermek ve mesaj sayılıarını artırmak için yapıyor.

ÇÖZÜM:
1. iyinetadmin genel bir uyarı yayınlayabilir bu tip densizlikleri önlemek için.
2. konular silinebilir, ama bu pek uygun değil sanırım çünkü anlamlı konular da olabilir tabii canlandırılan eski mesajlar arasında.
3. scripte bir modül eklenerek, belirli bir süreden eski mesajların canlandırılması durumunda göndericiye yöneticiler tarafından mesajın densizliğinin kontrol edileceğini belirten bir uyarı ile mesajını onaylaması sağlanabilir. Bu en iyi çözüm bence.

ama ben son olarak kendimce bir uyarı yapayım arkadaşlar:
Gereksiz attığınız her mesaj birilerinin zamanının boşa gitmesine neden oluyor. Lütfen yapmayın. rica...

Saygılar..

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda sürekli uyarı yapıyorum ama, hala mesaj tarihlerine bakmadan cevap yazanlar var.
Bundan sonra, eski mesajlara yapılmış gereksiz cevaplar silinecektir.
Böylece konuda eski satırına geri dönecektir.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basma kalıp olmaz!
Kimi zaman eski konular üzerinde yardıma ihtiyacı olan insanlarda çıkabilir o yüzden gereksiz yere her yazıyı silmek olmaz diye düşünmekteyim.

Microsoft' un windows 98' den desteği çektiğini ve yeni çıkan hiçbir yazılımın 98 desteklemediğini düşünsenize? Tam bir facia olurdu!

Kaldı ki; Forumlar barındırdığı mesajlar kadar değerlidir! Forumların en büyük özelliği ve değeri içeriğinde barındırdığı bilgilerdir. Siz bu bilgilerin herhangi bir şekilde önlenmesini yada sabit kalmasını düşünür, bu şekilde bir tutum içine girerseniz o forum mümkün olan en kısa zamanda işlevselliğini yitirecek, talebe ve ihtiyaca karşılık veremeyecektir!

Lütfen aldığınız kararları diretme yada yaptırım haline getirmeden önce 2 defa düşünün. Parçası olduğunuz bir topluluk içerisinde kendi başınıza kararlar almak sizi ve diğer bireyleri olumsuz yönde etkileyecektir.

Saygılarımla, iyi çalışmalar...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ShadowSong' Alıntı:
Basma kalıp olmaz!
Kimi zaman eski konular üzerinde yardıma ihtiyacı olan insanlarda çıkabilir o yüzden gereksiz yere her yazıyı silmek olmaz diye düşünmekteyim.

Microsoft' un windows 98' den desteği çektiğini ve yeni çıkan hiçbir yazılımın 98 desteklemediğini düşünsenize? Tam bir facia olurdu!

Kaldı ki; Forumlar barındırdığı mesajlar kadar değerlidir! Forumların en büyük özelliği ve değeri içeriğinde barındırdığı bilgilerdir. Siz bu bilgilerin herhangi bir şekilde önlenmesini yada sabit kalmasını düşünür, bu şekilde bir tutum içine girerseniz o forum mümkün olan en kısa zamanda işlevselliğini yitirecek, talebe ve ihtiyaca karşılık veremeyecektir!

Lütfen aldığınız kararları diretme yada yaptırım haline getirmeden önce 2 defa düşünün. Parçası olduğunuz bir topluluk içerisinde kendi başınıza kararlar almak sizi ve diğer bireyleri olumsuz yönde etkileyecektir.

Saygılarımla, iyi çalışmalar...

şöyle bir ekleme yapayım: mesajımda kastettiğim olay tümüyle hükümsüz olan mesajlardır. tabii ki basma kalıp olmaz. ben de zaten bu şekilde anlaşılmasın diye uzunca yazdım nasıl sorunun çözümlenebileceğini...

saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5