İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Forumumda iframeler oluşuyor ve google kara listeye girdim

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar benim bi serverim var ve 2 sitem var.

Birincisinden başlıyorum : www.knightonlineforum.net Siteye dün girdiğimde her sayfada iframe olduğunu gördüm. Dedim herhalde forum eklentilerinden birinde açık vardı lamerin teki girip iframe ekledi. İframe içindeki sitenin adı levisgiyme.com idi. Bir çeşit trojan yüklemeye çalışıyordu iframe aracılığıyla. Neyse ben kodları kaldırdım ve şifremi değiştim. Lisanslı Kaspersky internet security olmasına rağmen yinede ne olur olmaz dedim makinmede format attım.

Sonrasında www.koforum.net adı diğer forumumda da aynı sorun olduğunu gördüm. Ancak ben girdiğimde sitedeki zararlı içeriği bulamadım ama birkaç arkadaş bana yine aynı trojanın yüklenmeye çalıştığını söyledi. Sonrasında googleye girdiğimde kara listede olduğumu gördüm. 2 siteyide kara listeye aldı. Ben tabi webmaster tools'tan gerekli başvuruyu yaptım.

Ancak ben sitelerin temiz olduğunu nasıl anlayabilirim bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı? İlk sitede vbulletin aramada iframe kodlarını bulmuştum ama 2. sitemde bulamıyorum.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Şu an siteler temiz görünüyor. Buraya zaten bilgili insanlar geliyor. Virüs koruması olmayan adam tıklamaz.

Konuyu dağıtmayalım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5