Foxconn Beklendiği Gibi Sharp'ı Satın Aldı

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Foxconn yaklaşık iki yıldır satın almak istediği Sharp konusunda şirketle anlaşmaya vardığını duyurdu.Kısa zaman içerisinde açıklanması beklenmektedir.

432-0-50d1bb3d52fffa154d096004f3133e26.jpg


Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği ve beklediği satın alım gerçekleşti. Daha çok Apple ait ürünleri ile adından söz ettirmiş olan Tayvanlı şirket Foxconn ( elektronik imalatçısı ) yüzyılı aşkın geçmişe Sahip olan elektronik devi Sharp’ı satın aldığını duyurdu. Apple başta olmak üzere teknolojinin bir çok dalında üreticilerin en önemli tedarikçisi ve imalatçılarından biri olan Foxconn, daha çok ekran panalleriyle adından söz ettiren Sharp için 6.2 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirecek.

Apple ile Foxcoon bağları güçlü olduğu bir gerçek ve bu şekilde Sharp da daha önce birçok iPhone ve iPad cihaz için panel üretimini gerçekleştirmesi Apple için büyük önem taşıyan bir üretici olacak. Japon nikkei sitesinin paylaştığı bilgiye göre satın alım işleminin kısa bir süre zarfında gerçekleşecek ve Japon hükümeti tarafından da onaylanacak.

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst