İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Freelance Makale Yazarları - Sürekli İş

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Merhabalar,

Arkadaşlar daha önceki konumuzu belki görmüşsünüzdür. Tam zamanlı makale yazarı arkadaş aradık ama gelenlerden tam bir performans alamadık. Bu yüzden işleri bir çok makale yazarına (freelance olarak) dağıtmayı planlıyoruz.

Normal şartlarda işlerini yaptığımız firma için ortalama 200+ civarı günlük makale ihtiyacı olmaktadır. Sektör ağırlık olarak MOBİLYA olup bu alanda kesinlikle özgün makaleler çıkartabilecek arkadaşlara ihtiyacımız vardır. Kesinlikle kopya içerik olmayacaktır.

İstediğiniz ücreti GSM numaranız ile birlikte PM olarak yollarsanız sevinirim. Ayrıca bulunduğunuz ili ve yaşıda doğru olarak belirtirseniz iyi olur. Çalışmalar da ödemeleri genelde aylık olarak düşünüyoruz bu yüzden anlaştığımız arkadaşlardan adres ve banka IBAN no gibi bilgileride isteyeceğiz.

PM yollayan arkadaşlar lütfen konuya PM yolladığınızı belirtiniz...

Saygılarımla,

İyiNET üzerinden gelen PM ler içerisinde eminszr isimli arkadaşımızın makalesi iyi bulunmuştur. Kendisine PM yollanmıştır.

--- SON DURUM (19.07.2013) ---

1) Arkadaşlar İyiNET üzerinden bir arkadaşımız ile anlaşma sağlanmıştır. Bu arkadaşımız eminszr 'dir.

2) Makale ücret ödemeleri için gelen makale sayılarını bizzat ben tutacağım ( firmada çalışmalarımız devam ettiği sürece ) ödemeleri firma sahibi Bedri Bey yapacaktır. Firma telefonu 212 286 32 33 ( Yoga Mimarlık )

--- EK DÜZELTME ---

1) Arkadaşlar forumlarda, maillerde, telefonlarda herkese ödemelerin aylık olacağını söyledim ama firma sahibi haftalık yapacağını belirtti ve bende buradan duyurmak istedim.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Konuya herhangi bir şey yazılmamış ama gelen PM ler var. İyiNet Forumlardan değerli bir kardeşimiz ile aylardır sürekli olarak çalışıyoruz. İlerde bir kaç arkadaşa daha ihtiyacım olacaktır. Gelen PM lerden özellikle bir arkadaşım mesajımı dikkatimi çekti ve bir kaç gün içinde kendilerine mutlaka ulaşırım.

Ağırlıklı konu sıralamasını yazayım;
- İş kariyer siteleri için sektör tanıtımları,
- İş kariyer siteleri için pozisyon tanıtımları,
- Mobilya sitelerine yine devam (hafif çaplı farklı siteler),
- Ses yalıtımı üzerine hafif makale yazıları,
- Böcek ilaçlama ile ilgili hafif çaplı makale yazıları,
- Ferforje ve demir işleri ile yine hafif düzeyde yazılar...

Şuan ki ağırlığımız özellikle İŞ ve KARİYER. Yukarda yazdıklarım dışında olan kategoriler var ama PM lerde gelen TEKNOLOJİ üzerine yazılar ile ilgili şuan için ihtiyacım yoktur arkadaşlar bilginiz olsun. İlerde ihtiyaç olursa o arkadaşlar ile de çalışma şansımız da olacaktır.

Saygılar sunarım...

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
PM leri aldım kayıtta tutuyorum arkadaşlar. Şuan çalıştığımız arkadaşlarla ilegili benim sorunum yok ama ilgili firmalardan ben çıktıktan sonra arkadaşların bazıları ödemelerini alamamışlar. Öncelikle bu konulara bir çözüm getirmem gerekiyor.

Kimse kimsenin hakkını yiyemez! 1TL bile olsa makaleci bunu hakettiyse bu parayı ödeyeceksin demektir.

Problemleri çözdükten sonra yine makale ve tanıtım olaylarına devam edeceğiz.

Kalıcı Çözüm Tavsiyeleri;
- Ben yapılacak işler için çalıştığım firmalardan makale ücretlerini kendim peşin almayı düşünüyorum.
- Makaleci işini yaptığı zaman ödeme günü geldiğinde direk benden parasını almış olacaktır.
- Yazmadıysa zaten ödemede olmayacak anlamına gelir...

Bu tür para / ödeme sorunları için sizlerinde tavsiyeleri varsa bize buradan yardımcı olabilirsiniz. Çünkü en çok nefret ettiğim konu para muhabbetidir. Firma kopya içerik yolluyor diyor, makaleci asla böyle bir şey yok diyor paramı vermedi diyor. Ortada ben suçlu oluyorum bu seferde :(

Kafamda ki olayı yukarda yazdım. GG gibi ben alıcam makaleci paralarını daha makaleler yazılmadan. Makaleler yazıldıktan sonra da ödemesi de kopya olup olmadığı da bana ait olmuş olacak. Firma kontrol edecek makale kopya derse ve şuradan alınmış diye bildirim yollarsa inceleme işini ben yapacağım.

Ödeme de sorun çıkartan firmalar içinde makaleci arkadaşlara bildirdim toplu olarak şikayet konuları açılacak ki diğer makaleci arkadaşlar bu firmalar ile çalışma yapmasınlar. Aynı şey makaleci arkadaşlar için de geçerli olacaktır.

Özetle kimse kimsenin hakkını yiyemez...

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar makale için detayları genelleme olarak yukarı da verdim. İki mesajım da gerekli bilgiler var. Şuan için elimde olan sektörler ile ilgili kısaca bazı başlıkları yazayım sizlere sizlerde uygun derseniz ona göre bana dönüşleri sağlarsınız. Sürekli olarak forumlara giremediğim için buradan takip edemiyorum. Altta iletişim adresini de veriyorum sizlere.

Genel Makale İçerikleri;
- Mobilya Kategorileri
- Mobilya Restore
- V-Pills (Penis Büyütücü)
- VigRX
- Leptin Green Coffee
- Deo Perfume Candy
- 48 Hours Çay / Kahve

... tarzında kategorilerimiz vardır. Özellikle iki ana kategoriye ayrılıyor. Mobilya ve Kozmetik ürünleri şeklinde. Bu alanlarda gerçek anlamda özgün içerikler çıkartacak arkadaşlar ile sürekli çalışma planlıyoruz. Çalıştığımız bazı arkadaşlar ile hala devam etmekteyiz ama uzun süreler çalışma yapınca onlarda haklı olarak yeni şeyler üretemez duruma geliyorlar.

Ödeme Sistemleri;
- Her ayın 1-5 arasında şahsen ben yapacağım.
- Firmalardan ödemeleri kendim peşin alıyorum. Yani GG gibi düşünün. Firmalar ile sizi muhatap etmiyorum ve ödeme sorunu olmuyor...

İletişim;
- wmaraclari[-@-]gmail[-.-]com

Telefon vermekten vazgeçiyorum abuk subuk telefonlar ile zamanımı çok yiyorlar ama çalışacağımız arkadaşlara zaten vereceğim ya da siteden alabilirsiniz tabii ki :)

Çalışacağımız arkadaşların hepsinden iki ana kategori için birer adet özgün örnek makale isteyeceğimi bilin. Aynı başlıkları herkese vereceğim.

Saygıalrımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5