İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ftp den sildim hala eski site gözüküyor ve css çalışmıyor

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar;
Ftp den eski siteyi komple sildim ve kendi yaptığım siteyi yükledim fakat siteye girdiğimde benim yüklediğim site değil eski site gözüküyor. kocaklarotel.com/index.html olarak girdiğimde benim sitem gözüküyor fakat bu seferde css çalışmıyor neden olduğunu anlamadım yardımcı olun lütfen

BlaxeR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Cache'lerinizi Silip Birde Öyle Deneyin.

Aynı Zamanda

Başlat - Çalıştır - CMD

ipconfig /flushdns yazıp dns izini sıfırlayın

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
tr klasörünü de sildin mi? index.php falan da var mı? htacess de sıfırlanmalı. dns değişikliği yapmadın herhalde?

karahanli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Aşağıdaki işlemleri yaptığınızda sorun düzelecektir.

Bilgisayarınızın DNS Önbelleğini temizleme:

Bir siteyi ziyaret ettğinizde İşletim Sisteminiz o siteyle ilgili bilgileri kaydeder. Bazen bu sitelerin bilgileri değişebilir (DNS adresleri, Sunucu İp adresleri, Yenleme zamanları V.B.) ve bu değişiklikler eğer o siteyi daha önce ziyaret ettiyseniz hemen geçerli olmayacaktır. Bu nedenle Bilgisayarınızda yapmanız gereken bir kaç işlem vardır….

Bilgisayarınızın DNS geçici belleğini temizlemenin yolları:

Windows® XP, 2000, yada Vista®

1. Başlat Menüsüne tıklayınız.
2. Çalıştır seçeneğini tıklayınız.
* Vista veya Windows 7 işletim sistemlerinde Çalıştır Seçeneğini göremiyorsanuz, Arama alanına “Çalıştır” yazınız.
3. Yazı alanına : ipconfig /flushdns yazarak Tamam’ı tıklayınız.
4. DNS Önbelleğiniz silinmiş olacaktır.

MacOS®

1. Applications Seçeneğini açınız.
2. Utilities seçeneğini tıklayınız.
3. Terminal application seçeneğini açınız.
4. dscacheutil – lushcache
5. Enter yada Return ‘u tıklayınız, Önbellek temizlenmiş olacaktır.

Kaynak

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dnsleri sıfırladım cookiesleri sildim ftp kalsöründeki bütün dosyalrı sildim ve kendiminkileri upload ettim index dışında diğer sayfalar sorunsuz çalışıyor fakat hala kocaklarotel.com girdiğimde eski site açılıyor ftp den aspclient diye bir klasör var bir tek onu silemedim oda silinmiyor zaten bundan olabilir mi sorun?

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Ben host şirketime söylediğimde sorunu hemen hallediyorlar.Yabancı şirket , ingilizcem kötü ama Hello diyorum.Sorunu birazcık anlatmaya çlışıyorum.

Okey.Diyor bir kaç dakika sonra yenilermisin diyor :D Düzelmiş oluyor sorun.Hosting şirketinle konuş :)

erxomiger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
index.html de hata veriyor sadece ismini değiştirdim gel.html yaptım ama sayfa gene bozuk css okumuyor host şirketiylem i konuşmam gerek acaba

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Önce buradan yönlendirme gibi görünen sorunu çözmelisin. tr klasörüne yönlendiriyor galiba. .htaccess in içine bak yada panelden yönlendirme yapılıp yapılmadığını kontrol et. panelden giriş sayfası varsayılanı tanımlanıp tanımlanmadığına da bak. hostuna da sor bu arada yardımcı olurlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5