İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Full Optimizasyon Yapılır

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Aşağıdaki Optimizasyon Paketini dedicated Müşterilerimize uyguluyorum, Türkiyedeki firmalar için de bu tür işler yaptım, referans isteyen olursa verebilirim.

Bu Optimizasyon Paketi, elinizdeki sitemi hızlandırmak ve müşterilerinize daha hızlı çalışan web siteleri sunmaktır.

Hiç Optimizasyon yapılmamış sistemlerde 10x e kadar Performans iyileşmesi alınmaktadır. CPU kullanımı düşürülmekte, Hard Disk kullanımı azaltılıp bellekten mümkün olduğunca fazla istifade edilmektedir.

Linux optimization:

* kernel parameters
* disk
* memory
* dos protection (limited)

Apache optimization:

* httpd.conf
* static page serving proxy (optional)

MySQL optimization:

* my.cnf
* memory usage
* memory dedication
* myisam
* innodb
* bad SQL (index usage)
* table defrag, index rebuild
* caching

PHP optimization:

* php.ini
* config parameters
* opcode cache
* variable cache
* bad code

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Fiyat optimizayonun miktarı ile orantılıdır.
Makinaya girip önce duruma bakıyorum.
Ne kadar optizasyon gerektiğini tesbit edip size yapılacakları ve fiyatı iletiyorum.
Optimizasyon gerekmiyorsa onu da bildiriyorum.
Ücreti, optimizasyon işlemleri tamamlanıp, işten memnun kalmanızın ardından alıyorum.
Yapılan optimizasyondan memnun kalmazsanız, ücret almıyorum.

Örnek vermek gerekirse full optimizasyon yani listedekilerin hepsini yapmak 3-5 gün sürüyor.
3-5 gün süren bir full optimizasyonun fiyatı ortalama 750 dolar oluyor.

Bazı müşterimiz sadece PHP ve MySQL optimizasyonu istiyorlar, bu da genellikle 1-2 gün sürüyor.
1-2 gün süren PHP ve MySQL fiyatı ortalama 250 dolar oluyor.

Optimizasyon çalışma esnasında sistem kesintisi olmuyor ve siteleriniz çalışmaya devam ediyor.
Optimizasyon çalışmalarının ardından MySQL ve Apache yi restart etmek gerekiyor.

Linux optimizasyonu istenirse optimizasyon sonunda makinanın reboot edilmesi gerekebiliyor.

Bir örnek vereyim:
Bir müşterimizin sitesi 2 dedicated server üzerinde çalışıyordu ve makinalar yoğunluktan neredeyse durmak üzereydi. Loadlar 12 civarında geziniyor ve CPU %80 lerden aşağı inmiyordu.

Müşterimiz 2 yeni dedicated makina daha alacağını ancak benim bir girip bakmamı istediler. Çalişma prensibim doğrultusunda eğer iyileştirme yapamazsam ve müşteri memnun kalmaz ise para ödemek zorunda kalmadıklarını bildikleri için bu teklifi rahatlıkla çekinmeden yaptılar.

3 günlük bi çalışma ardından her iki dedicated loadları 0.50 lere indi, CPU %10-20 lere düştü. Siteleri çok daha hızlı açılır hale geldi.

Bu müşterimiz optimizasyonu yaptığım 2008 Ocak ayından beri load ve yavaşlık problemi yaşamadan sorunsuz bir şekilde aynı 2 serverları ile devam ediyorlar. Yeni makina almadılar. Ufak tefek teknik bakım ihtiyaçları olduğunda da bir email atmaları yetiyor, girip 24 saat içinde işlerini hallediyorum.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ihtiyacı olan olursa aynı optimizasyonları Windows, IIS, PHP, MySQL için yapabilirim.

Ek olarak bandwidth optimizasyonu da yapabilirim.

UMustafa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Benim herhalde aradigim ustadsiniz, benim suan 300-500 arasinda online site ziyaretcilerim var, ve gunluk ortalama 15 000 tekil ziyaretcisi 60 000 yakinda gösterimi , serverimin kasilmasindan dolayi sitemin ikiye üce katliyacagini biliyorum bu kasilmalar olmazsa, bunun bi gorus ala bilirmiyim sizden?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5