İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Galaxy Note 3 Böyle Olacakmış

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samsung’daki ‘güvenilir kaynaklar’, tanınan birkaç web sitesi ve teknoloji meraklısı tüyosu haricinde elimizde Galaxy Note 3′e ait tutarlı veri yok arkadaşlar onu belirtelim. Genelde içerikler, “Son Sızan Haberler” başlığı altında veriliyor. Eylül 2013′te Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2013 fuarıyla tanıtılması beklenen cihazın RAM ve işlemci üstünlüğü ile piyasayı sallayacağı Allah’ın emri. 2 çekirdek diyenlere inat, “Yok yok 4 ya da 8 çekirdekli olacakmış” tezi ağır basıyor. Keza 3 GB RAM de phablet kategorisine giren teknoloji oyuncağı için gayet yeterli sanırız.

5.99 inçlik Full HD 1080 p SUPER AMOLED ekran, plastik OLED panel, Wolfson ses çipi, en az 3600 – 4000 mAh’lık bir pil, Android 4.2.2 veya en son Android 4.3 işlemci, 13 MP kamera, Mali 450 sekiz çekirdekli ekran işlemcisi, farklı olacağı söylenen kasa tipi ve Touch Wiz Nature 2.0 arayüz, ecnebi sitelerinin üzerinde ittifak ettiği veriler. Stylus kalem zaten artık standart hale geldiği için sanırız belirtmeye gerek yoktur.

Samsung plastik cerrahi sevdasından sanırız vazgeçmeyecek arkadaşlar. Galaxy Note 3‘te yaşanabilecek ağırlık boyutunu hesaplamadan “Metal kasa istiyoruz” diyenlere inat mühendisler, ‘hafif olsun’ kaygısıyla ilerlemeye devam ediyor. Galaxy S4′ten daha düşük bir grafik işlemciye de umarız yer vermezler zira kullanıcılar artık ‘kağıt üzerindeki’ verilere itibar ediyor. Bir diğer eleştirilen nokta ise işlemcinin yetersizliği konusunda. Daha alet piyasaya çıkmadan konuşuyoruz ama dedikleri gibi Mali-T450 ile lansman yapmayı planlıyorlarsa Google’ın Nexus 10 için Mali T604 kullandığını umarız hesaba katmışlardır. S4′ün ekranı büyük ve kalemli hali karşımıza çıkarsa büyük rezillik olur.

Samsung+Galaxy+Note+3.jpg

Galaxy Note 3 boyut olarak neredeyse Galaxy Mega 5.8’le aynı olacakmış gibi duruyor ancak bu ‘büyük ekran’ modası nerede duracak anlamak mümkün değil. Gün gelecek elimizde taşınabilir monitörlerle gezeceğiz anlaşılan. Cihazın bükülebilen ekranla gelebileceği konuşuluyor ancak bu pek inandırıcı gelmedi. Fiyatı ise 800-900 dolar olacakmış yani bizim paramızla 1400 lira ancak Türkiye’de, “Yeni cihaz varsa fiyatı 2 bin TL olur kardeşim” mantığı olduğundan sevdalıların ceplerinin bir köşesinde 1117 dolar bulundurmasında fayda var. Yok kılıf alalım, ekran koruyucu da alalım şu bu derken devasa bir tablete 2 bin liranın üzerinde bir para vermek ne kadar mantıklı yorumu size bırakıyorum. Hele ki saniyede teknolojisinin değiştiği bir ortamda. Sony bile biraz öne bahsettiğim işlemciden çok daha üst bir modelle tanıtıma hazırlanıyormuş durum o kadar çılgın bir hal aldı.

Galaxy Note 3 konusunda siz de kararsız kaldıysanız en iyisi siz de benim gibi yıl sonunu bekleyin arkadaşlar.

http://www.9og.org/galaxy-note-3-gorucuye-cikti/

Kaan

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Note 2 kullanıyorum gayet'de memnunum fakat bu S4 çıktı sanıyorum ki eski havası kalmadı gibime geliyor.

Heleki bu note 3 çıkarsa o zaman iyice düşüşleri yaşayacağız gibi görünmekte galiba :)

archerok67

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya çok güzel ben bundan almak istiyorum harika bi tasarım bayıldım ne kadar acaba

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5