İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Galaxy S3’ün Zayıf Yönleri

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son günlerin teknoloji harikası, akıllı telefonlar arasında yerini üst sıralarda alan Galaxy S3 hızlı ve dört çekirdekli işlemcisi, mükemmel tasarımı, ekranının boyutu ve sesteki mükemmel kalitesi ile geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü. Android dünyasındaki ses getiren bu mükemmel ürünün, harika özelliklerinin yanı sıra bazı eksik yönleri de mevcut durumda bulunuyor.
Piyasaya sunulduğu andan itibaren, herkesin akıllarında acaba Samsung, Apple’ı solladı mı diye düşünürken, ister istemez bazı sorular aklımızda yer etmeye başladı. Biraz dikkatli bir inceleme yapılması halinde, Ar-Ge ekibinin bazı özellikleri özensizce ve hızlı bir şekilde Galaxy S3’e aktarılması, olumsuzlukların başında geliyor. Örnek verecek olursak Pop-Up Play programı, kullananlarına mükemmel bir imkan sağlıyor. Video izlerken istediğin anda tek bir tıklamayla, videoyu kenara doğru küçültülebiliyor. Bu sırada, video kenarda beklerken; mail okumaktan, mesajları kontrol etmeye, dilerseniz web de istediğiniz gibi gezinmenize olanak sağlıyor. Bu çok iyi bir şekilde düşünülmüş olan program gayet hızlı ve başarılı; fakat görülmeyen tek eksiği, çevrimiçi videolarda bu ayrıcalığı kullanamamak! Bu yüzden, internet üzerinden video izlerken bu programı nasıl kullanacağınızı aramaya çalışmak, boşa uğraşmak olacaktır. Çünkü sadece kaydedilen videolarda bu özellik bulunmaktadır.
Office programlarının, akıllı telefonlarda kullanılması gayet olağan bir durum olarak karşımıza çkmaktadır. Galaxy S3’te de bulunan office programlarının tek olumsuz yanı ise, belgelerde değişiklik yapmasına izin vermemesidir. Kamerasıyla, gün ışığında ve flashla beraber çekim sırasında aşırı kaliteli sonuçlar verirken; flashsız ve karanlık ortamlarda yapılan çekimler, eski sürümüne göre biraz daha başarısız olarak karşımıza çıkıyor. İndüksiyon şarjı tekniğinin duyurulmasının ardından, uygun ekipmanın sadece Amerika’da piyasaya sürüleceği, diğer yerlerde hala kablolu sarjın satılıyor olması da bölgesel çapta bir olumsuzluk olmaktadır.
Yine de ne olursa olsun, kullanıcıları; mükemmel özelliklerinin yanında, olumsuz özelliklerini göz ardı edecek gibi duruyor.

Galaxy S3’ün Zayıf Yönleri

dogus19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen, katılıyorum, çoğu kişi sadece havası için alıyor

- - - -Güncellendi - - - - - -

aynen, katılıyorum, çoğu kişi sadece havası için alıyor

invincible

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarıdaki yorumlara ben de canı gönülden katılıyorum evet Iphone'un kullanıcıları tamamen ayrı bir kesim.Çok yakından tanıdığım birinde IPhone var, nesini beğeniyorsun diyorum Apple bir numara diyor, özelliklerini biliyor mu desen yok, telefonu tam anlamıyla kullanabilyor mmu desen o da yokm ama o elma logosu yok mu işte o tüketicinin aklını başından alıyor, hemen kredi kartına 12 taksit deyip borca giren çok arkadaşım var.E diyorum yeni model kapıya dayandı ne yapıcaksınız, hiç farketmez bunu değiştirip hemen onu alıcaz diyorlar , yani beyin yıkanmış vaziyette.Ha tabikiApple güzel ürünler çıkarıyor ama sırf markası için gidip de bir ürüne olması gerekenin çok daha fazla üstünde para verilmez ki, ha konu başlığına dönücek olursak bence S3'ün en büyük kusuru pek bir plastik görünümlü olması, yani değerini yansıtmıyormuş gibi bir havası var, mazallah düşürseniz çay bardağı gibi çatır çutur kırılır.Onun dışında piyasadaki en hızlı telefon bildiğim kadarıyla.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
iphone ve samsung bence kıyas götüremez bir farka sahip. aldığım iphone u 2 ay sonra, ipad ide 10 gün sonra başkasına verdim. İmac aldım bir ay dayanabildim. 5500 lira verdiğim makine 2500 liralık pc ile baş edemeyince kendimken utandım verdiğim paraya acıyarak arkadaşa verdim. Ama ipad tekrar almak zorunda kaldım. Doğruyu söylemek gerekirse hız olarak o dönemlerde samsung onunla baş edemiyordu.
Galaxy S3 ise tamamen farklı. Herşeyden önce özgürsün. İpad ile iphone arasında bluetooth bağlantı yapamıyorum. İphone dan başka telefonda bşuetooth ile dosya gönderemiyorum. İpad den dosya transferi için parayla yazılım almak zorundayım. İpad te kullandığım data hattım üzerinden sms gönderemiyorum sms alamıyorum. Ama sms özelliği var ipad in :). Facetime çıkarmış...3G ile bağlanamıyorsun. İlla wifi olacak.
Yani herşeyi kapamış kullanıcıya ondan sonrada güvenliymiş, sağlammış, stabilmiş bilmem neymiş traştan şeyler.
Herşey bir tarafa ipad te hesap makinesi bile yok yahu. Daha ne diyim...Ama ipad 3 de olacak diyorlar :D

DEERin Adam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S3ün tek zayıf yönü (bence) kullandığı işletim sistemidir.
S3 eğer IOS6 kullanıyor olsaydı, gelmiş geçmiş en iyi akıllı telefon olarak uzun dönemler bu pazarı silkelerdi

zira alet çok üstün çok güzel, ama işleitm sistemi, 'normal' bir kullanıcı için hiç de iyi değil.

Blow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S3 kullanan birisi olarak ben tek geçerim çok iyi bir telefon makalede yazan özelliklerin eksikliklerinden bahsetmissiniz ama o ozellikler çoğu telde yok böylede bir durum var

aksl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Stabil olmasından dolayı iphone'u tek geçerim s3 ve diğer Android telefonlar bana itici geliyor. (8 ay xperia arc s kullandım)

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
onveki yorumlarimi yazdiktan sonra galaxy s3 aldim.Diger android cihazlari kullananlar bos elestiri yapmasin :) orta sinif cihazlara gore cok daha akici gorseller cok daha uzun pil sutesi ve performans ortaya koyuyor.Ancak aldigimda 4.0.4 Ics idi. 4.1.2 guncellemesi gelir gelmez yapyim. Rehberde ve mesajlarda biraz gec acilma sorunu basladi ve diger sorun olarak amoled ekranli cihazlarin genel sorunu olan siyah leke sorunu var :(

ahmet.sub

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence harika bir telefon kullaniyotrum iphoneye 5basar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5