chat ege.net sohbet

GDN Nedir? Google Görüntülü Reklam Ağı Rehberi

Altinelli

Onaylı Üye
Katılım
10 Nis 2020
Mesajlar
5
Yaş
25
Konum
İstanbul Avrupa
GDN (Google Display Network), Google portföyünde bulunan web siteleri, Youtube’u ve Gmail’i içinde barındıran bir görüntülü reklam ağıdır. Bu ağlar içerisinde yer alan görsel reklam alanlarında işletmelere ait reklamlar açık arttırma ile usulü ile anlık olarak verilir. Reklam alanları kullanıcı bazlı değişkendir. Örnek vermek gerekirse belirli bir haber sitesinde tüm gün reklamlarının bütün kullanıcılara gösterilmez.

İşletmeler kullanıcıları ilgi alanları, arama terimleri, ziyaret ettiği web siteler gibi kriterler ile hedefler. Hedef kitle dahilindeki kullanıcılar görsel reklam alanı barındıran bir web siteye girer veya Youtube ve Gmail’i ziyaret ederse işletmeye ait görsel reklamlar tetiklenir.

Kaynak: https://www.efealtinelli.com/gdn-nedir-google-goruntulu-reklam-agi-rehberi/
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst