İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geçen zaman içerisinde bi-kaç arkadaşın aldığı domainler

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Geçen zaman içerisinde ben ve bi-kaç kötü arkadaşın aldığı/sattığı domainler şunlar, acaba çok mu ödemişiz?

1. Insure.com 16 milyon $ ödedik 2009'da, delimiyik neyik?
2. S**.com 14 milyon $ ödendi 2010'da, girmek istemediğim bir sektör ama alanadı, alanadıdır işte
3. Fund.com 2008'de 9.99 milyon £ ödeyerek aldığımız bir domain, 10milyon olmaması için aradaki farkı sözleşmeye yazmadık gıcıklığına
4. Po**.com 2007'de 9.5 milyon $ harcadığımız gereksiz bir domain. 4 karakter olduğu için duruyor bizde.
5. Fb.com Facebook'a girmekte zorlandığım için 8.5 milyon papeli sayıp 2010 kasımında almıştık. Bu sayede adres çubuğuna fb yazıp, ctrl+enter ile facebooka girebiliyorum.
6. Business.com 7.5 milyon ödemiştik 1999 aralığında, bu zamanlar işte. Firma rehberi için almıştık.
7. Diamond.com 2006'da 7.5 milyon $ ödedik ama şimdi 1nilyon veren bile yok, bunda kesin kazıklandık.
8. Beer.com 2004'de dini bir site açmak için 7 milyon gayme ödemiştik, zıkkım için filan yazacaktık, para tatlı geldi, bira rehberi yaptık. Beer.com'u 1998de 80bin papele yine biz almıştık ama uzatmayı unuttuğumuz için düşmüştü.
9. Israel.com 2008'de tel avivle çok kapıştık bu domain iiçin, godaddy indirim kuponuyla 0,99$a biz alıp 5.88 milyona onlara sattık :)
10. Ca**no.com 2003'de Hükümet qumarhaneleri yasaklamadan önce almıştık, yasak gelince bizde internetten qumara açtık siteyi. 5.5 milyon $'ımız gitti, bir daha oy filan vermem
11. Toys.com Toys 'R' Us oyuncakçısına 2,45$ godaddy indirim kuponuyla aldığımız domani 5.1 milyon $a kakaladık 2009da
12. iCloud.com da jenerik bile değilken isimtescilden 21 liraya almıştık, transferinde çok sorun yaşadık. icloud, ucloud, wecloud gibi hepsi bizdeydi ama onlar para etmedi. Apple firmasından Steve Ankıl rica etti, ömrüm kalmadı, bu domaini almadan gidersem gözüm açık kalır dedi. 4.5 milyon gaymeye 2011 nisanında IsırılmışElma firmasına, Sitiv Ankıl hatrına verdik.
13. GiftCard.com CardLab ile pul koleksiyonculuğundan sonra kart koleksiyonculuğu yapmak istedik ve Sitiv'den aldığımız parayı buraya yatırdık 4 milyon $ gitti Ekim 2012'de ama yarım milyon nerde, hala onu bulamadık.
14. AltaVista.com 3.3 milyona ldık 1998 Ağustos sıcağında, aslında astala vista baby muck muck sanıyordum alana kadar ama değilmiş.
15. Candy.com domaini ise nikah şekeri satış sitesi kurmak için 3.0 milyon papele 2009 haziranında aldık. hala pişmanım, düğün mevsimine alındı; kışa denk getirseydik bu domaini almayı, 2milyondan bir kuruş fazla ödemezdik.
16. Gambling.com 2.5 milyon gaymeye 2005 senesinde alır/alamaz papatya falı neticesi tükürdüğümüzü yalamamak gayesiyle satın aldık. Bedavaya da getirebilirdik ama olmadı işte... Bunda da kazık yedik çok.

:deli

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ödemişsiniz hocam yazık etmişsiniz paraya hiçbiri işe yaramaz jenerik bile değil çoğu gençlik işte :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Bakalım zaman ne gösterecek. Çıraklık dönemimizin bitmesi yakındır!

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
arkadaşlar inanmayın bu siteler bu arkadaşın değil!!!!!111!!!

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Domain benim veya arkadaşlarımındır. Zaten hangilerini sattığımı belirttim. Onların whoisinde farklı isimler çıkması normaldir.
Senet, sepet ve diğer matbu bilgileri kasamda mevcuttur.
Domainlerle uzaktan yakından alakam vardır.

düzenleme: çekemeyen anten taksın...

yusuftrn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yalan konu! Bu haber webrazziye aittir. Ben aldım sattım diye kendini avutmakta zavallıcık. Sen o paraları ancak rüyanda görürsün.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
webterazzi'ye ait olduğunu söylediğiniz konu 2003-2010 arasını kapsar.
fb.com, insure.com hala tarafımdan satılmamış veya satın alınmamıştır.
Ayrıca webterazzi'de yeralan domainler de bilmukabele bir süreliğinedomain panelimde yeralmışlardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5