İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geçersiz Tıklama Uyarı Maili

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google dan sitelerime geçersiz tıklama yapıldığına dair bir uyarı maili aldım.
Geçersiz tıklamalar devam ederse hesabımın durdurulacağı belirtiliyor. Sitelerimin genelde yerel bir bölgeye hitap etmesi ve tıklamaların da genellikle bu yerel bölgeden yapıldığı için geçersiz sayıldığını düşünüyorum.. Yine de emin değilim..

Bu maili içinizden birçoğunuzun aldığını hatırlıyorum.. Böyle bir durumda google bu maili gönderdiği günden bir gün sonra hesabı durdurur mu? Yoksa bir süre size müddet mi tanır ?

Ben google a aşağıdaki yazıyı yazarak gönderdim.. Sizce durumum ne olur ?

-----

Merhabalar..

Uyarınızı dikkate alarak gerekli incelemeleri yapacağım. Gerekirse kısa bir süreliğine kodları "bazı" sitelerimden kaldıracağım.

Uzun yıllardır sizinle çalışan birisi olarak gereken önlemleri alacağımı taahhüt ediyor ve hesabımın durdurulmamasını umuyorum.

İyi çalışmalar dilerim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aslında bu mail sıkça gelmez, genelde direk kapatılır.
cevabınız herhangi bir değişiklik yaratmaz.
addloger kullanabilir ya da kodları kaldırabilirsiniz. birden fazla site varsa dağıtın sitelerinizi.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iki sorum var..

1. Adlogger aspx dosyasının içerisinde kullanılabilir mi ?
2. Birden fazla site varsa dağıtmak cümlesini anlayamadım ?

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Banada gelmiş dün - anlamadıgım sey ben ne program kullanıyorum ne kendim tıklıyorum ne de tesvik var. Birileri kasten reklamlarımıza tıklıyor sanırım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
iki sorum var..

1. Adlogger aspx dosyasının içerisinde kullanılabilir mi ?
2. Birden fazla site varsa dağıtmak cümlesini anlayamadım ?

1-hayır
2-hesabınızda 3-5 tane site varsa kodları kullandığınız, başka bir hesaba alabilirsiniz bazılarını.

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hakanizm adsense pub kodunu google da aratırmısın.Sonuç çıkıcakmı ?

gokhandnzl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dün bana da gelmiş uyarı maili. bikaç yerde düzeltmeler yaptım ve mail gönderdim geriye. umarım banlanma olmaz çünkü bu işi hakkıyla yapıyorum hiç bir hile yok. geçersiz tıklama yaptıracak bişey yapmıyorum :(

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tek o kopya sitedeki sonuç mu çıktı? rssden olabilir.

Tek o site cıktı ama RSS değil bariz HTML kodu kullanılabilen forum sayfası MESAJ GONDERME kısmına sayfayı copy paste edince HTML kodlarıda gitmis. Normal google aramada cıkıyor.

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen sene banada gelmişti bi uyarı maili. 72 saat içinde gerekli düzenlemeyi yapın diyordu mailde. Ama ben bişey yapmadım. Yeni ödeme almıştım içinde pek parada yoktu. kaybedecek bişeyim olmadığı için cevap bile yazmadım. Ama hala aynı hesabı kullanıyoum.

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya çok saçma seyler donuyor adsense de :
google gibi bi firma sistemini değiştirse ki bunu rahatlıkla yapabilir. Mesela olusturdugumuz kanallar aktifse oralarda reklam gorunse sadece. Biri alıp kodumuzu kendi sitesinde koyunca o kişi yada kişilerle ugrasmak yerine DEAKTIF edebilsek o kanalı yani bu durumda o kanalda reklam calısmasa tıklansada kazanca donusmese. Bunu yapmak cok mu zor ALLAH ASKINA.
Ben simdi kimler sitemi COPY paste etmiş bununla ugrasmak zorundamıyım. Yada takip etmek zorundamıyım. Guzel guzel calısan sitemde reklamlar cıkıyor tıklanıyor. Ötesine ben ne yapabilirim.

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya çok saçma seyler donuyor adsense de :
google gibi bi firma sistemini değiştirse ki bunu rahatlıkla yapabilir. Mesela olusturdugumuz kanallar aktifse oralarda reklam gorunse sadece. Biri alıp kodumuzu kendi sitesinde koyunca o kişi yada kişilerle ugrasmak yerine DEAKTIF edebilsek o kanalı yani bu durumda o kanalda reklam calısmasa tıklansada kazanca donusmese. Bunu yapmak cok mu zor ALLAH ASKINA.
Ben simdi kimler sitemi COPY paste etmiş bununla ugrasmak zorundamıyım. Yada takip etmek zorundamıyım. Guzel guzel calısan sitemde reklamlar cıkıyor tıklanıyor. Ötesine ben ne yapabilirim.

Belki bu onun işine geliyor... (Bence çokta iyi geliyor. Hem reklam verenlerin güvenini kazanıyormuş gibi oluyor hemde bize ödeyeceği parayı cebe atıyor.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5