İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Geciken Pagerank Güncellemesi Ve Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Temmuzun 2. haftası başında beklenen Google Pagerank güncellemeri malesef geç olacak. Şuanda Arap ülkerinde ve çin ülkelerinde 10 larca sitenin pagerank değerinin değiştirini, ve güncellemelerin yavaş yavaş başladığını anlayabiliyoruz.

Siteleriniz kapalı kalmasın

Önümüzdeki 3-4 gün içersinde Google Pagerank Güncellemesinin olacağını ve olağan dalğalanmalarında son olacağını belirtmek isterim. Dalgalanmadan dolayı gerilere gitmiş olabilirsiniz, bu sorun düzelecektir. Fakat sitenizin açık olması ve örümceklerin siteinize erişmesi gerekmektedir.

Sandboxa Girmeyin

Dalgalanma magduru olup, aramalarda kısıtlı yada gerilerde çıkıyorsanız bir de üstüne güncellemede kapalı olarak güncelleme geçirirseniz siteniz sandboxa girer söylemedi demeyin.

Pagerank değeriniz artsın

Aldıgınız linklere- backlinklere göre deger verilecektir. Bu sebeble en iyi pagerank ı alabilmeniz için sitenizdeki link çıkışlarını temizlemenizi tavsiye ederiz.

Alexa Widgets

Güncelleme esnasında Alexa , dmoz gibi sitelerin meta etiketlerinin olması ve Alexa Widgets site kodunuzu sitenizde algılaması sizin için bir artı olacaktır.

Şu önümüzdeki 3-4 gün içersinde yukarıdaki dediklerimi yapan arkadaşlar Pagerank, SEO ve Sitenin indexlenme hızı kalitesi vs değişeceğini ümit ediyorum. Güzel bir güncelleme geçirmeniz dileğiyle.

Cenkhan KARACAN / SEO seolog.gen.tr;);)

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sandboxa Girmeyin

Dalgalanma magduru olup, aramalarda kısıtlı yada gerilerde çıkıyorsanız bir de üstüne güncellemede kapalı olarak güncelleme geçirirseniz siteniz sandboxa girer söylemedi demeyin.
dalgalanma mağduru olmak + sitenin kapalı güncelleme geçirmesi ile sandbox' a mı giriliyor yani..

benim bildiğim sandbox' a girmek için, spam yapmak, gizli metinler kullanmak, konu içeriği ile alakasız etiketlenme, sitenin içeriğiyle alakasız meta tag' lar eklemek gibi işlemler olması gerekiyor.

bilmiyorum belki benim bilgimin yetersizliği de olabilir.. :eek:

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu şekilde benim 2-3 sitem sandboxa girdi. O kdar emin konuşuyorsam demekki bildiklerimi yazmışımdır.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok beklentilere kapılıp da kendimizi üzmeye gerek yoktur. Herkes isterki 4-5 olsun en z sitelerim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5