İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gelicek PR Fiyaskosu!

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
google bence pr değeri yüksek olup bol keseden link satışı yapan kişilerin sitelerini vurdu ve değerlerini direk yarıya indirdi bkz:gazeteler.tv, games.lg.web.tr, phpfusion-tr.com vs... açıkcası bu şekilde olmasınıda bekliyordum, google birde şu blogları ilk sıralara almaları kaldırsa iyi olacak birde bloglarlar yetemzmiş gibi youtube linklerini karşımıza çıkarmaya başladı işin açıkcası biraz cılkı çıktı. bir pr güncellenmesi de bu şekilde geride kaldı arkadaşlar 3-5 ay sonra tekrar görüşmek üzere esenlikler dilerim :)

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zaten bundan oncekı guncelleme her kese için ıyı gorunuyor asıl bundan oncekı guncelleme sorunluydu butun herkes pr5 olmuştu :) hiç bu kadar çok pr5 olan turk sıtesı olmamıştı pr lerdekı son guncelleme asıllarını getırdı bence bundan 8 ay once pr5 değerı 25- ytl ken gecen guncellemeden sorna 10-ytl ye pr5 satılıyordu çunku herkesde pr5 vardı bence her şey olaan halıne dondu hayırlı olsun

Sefikibo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana 5 diyordu 4 geldi :p Bizi kandıran siteleri baykot etmek lasım : P

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en başından beri söylüyordum gpr'lere güvenip plan yapmayın diye..

psycho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet herkes pr güncellemesini bekliyodu kimi dedi pr kalkicak kimi dedi google yeni sistemler getiricek kimi dedi pr sistemi göçtü. neyse gördükki google 1 gecede milyonlarca sitenin ve alt sayfalarin pr lerini günceledi. demeki bu söylenenlerin hepsinin laf olduğunu anlamiş olmamiz lazim. karşimizda google var. binlerce insannin çaliştiği bi yer var.
her neyse gelelim derse. herkes gelicek pr ye göre haraket ediyodu işte gelicek PR6 gelicek pr 5 gelicek felan filan Evet son güncellemede herkesi şaşirdi google öyle bi çalim attiki nerdeyse türkiyedeki tüm pr 5 ve 6 lari düşürdü. Biz ise genel olarak gelicek PR hesabini yapiyoduk onlarin hepsi sadece hayalde kaldi. misal gelicek pr söylüyen başta iwebtool / zeytech gibi sitelerin Gelicek PR sisteminin fiyasko oldunu anlamiş olduk. sözüm şuki size. google herkese bir çalim atti sadece bu sitelere değil. link değişimi yapan / link alan / link satan herkese bir çalim attı bencede çok güzel oldu.

bundan sonra bize ders olur. gelicek pr inanmak . tamamen fiyaskonun önde gidenidir..

Google 1 - WebMasterlar ve Gelicek PR söylüyen siteler 0

hadi hayılırlı olsun herkese.

işin doğrusu ben hiç inanmıyordum zaten, sadece tahmin bu tarz sitelerin yaptiği herşey googlede biter benim kanatimce dediği gibi, tamamen fiyasko.

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google bu güncellemede çok sevindirdi beni :) hiçbir sitemde pr düşmesi yaşanmazken, beklemediğim şekilde aşırı yükselen sitelerimde oldu.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelecek PR hesaplamasina inananlari ben de anlamadim.
O siteler o anki linklerinize göre Gelecek PR i belki kendilerince hesapladilar da size link verenlerin de PR leri degisiyor, o durumda saglikli bir sonuc almak zor.

Link satisini engellemek icin böyle birsey yapmis olmasi iyi, hic degilse insanlar pr degil de icerik icin calisirlar belki

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Yaklaşık 2 yıldan beridir bu kadar backlinkim olduğunu görmemiştim, amma indexledi google sitelerimi.iwebtoolda tüm sitelerim pr7-8 gösteriyo ama bu hesap mantığı tamamen gerçek dışı ve sadece backlinke göre bir hesaplama.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi