İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gelin Bu Siteyi Şikayet Edelim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Kardeş dinimiz amenna hoşgörü dinidir ama bukadar da hoşgörülü olunmaz, adam resmen dalga geçmiş malüm siteye birt girip bakarsan zaten müslüman bir insanı çıldırtacak derecede alay konuları var isteğimizde bir şikayet çokmu şey istedik

hitmans58, benim en başından beri üzerinde durduğum nokta bu zaten. Bırak onlar ne derlerse desinler. Seninde Kur'an ı okuduğunu düşünerek söylüyorum. Bakara Suresinin son ayetinde bir cümle var. Demek istediğimi tam olarak özetliyor bu cümle;

"Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir."

Sana tavsiyem girip okuma yazılanları. Ben pkk fanatiklerinin bir kaç defa yazdıklarını okumuştum, sonra bir daha siteye adımımı atmadım. Gerek yok, kendine edersin.

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Ben kasıtlı girmedim sitelerine gezerken girdim rastgele ama şu konuda görüş ayrılığına düşüyoruz işte dinimize bir tecavüz varsa bir alay konusu oluyorsa orada susamayız, dediğimi gibi hadi silahları alıp kafalarına sıkalım demedim sadece şikayet edelim o sitenin sahibi şereflerizleri dedim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
ateistlikte bir dindir hitmancım, kimin neye inanacağını söylemek tamamen aptallıktır (sana ithafen yazmadım) insan neye inanıyorsa beyni ona ne yapması gerektiğini söylüyorsa o adam ona inanır yazar ve çizer, insanların kişiliklerine hakaret edemezsin, köpek hiç diyemezsin, bırak hayatlarını yaşasınlar, sen şimdi binlerce mail attın, oraya buraya konu açtın ve site kapatıldı diyelim, bu arkadaş başka site açamayacak mı? ya da arkadaşın düşünce yapısını İSLAM'a bağlanmasını nasıl sağlayacaksın? arkadaşı bulup beyninimi yıkayacaksın? bence bir webmaster forumunda olmayacak bir konuda budur.

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
ateistlikte bir dindir hitmancım, kimin neye inanacağını söylemek tamamen aptallıktır (sana ithafen yazmadım) insan neye inanıyorsa beyni ona ne yapması gerektiğini söylüyorsa o adam ona inanır yazar ve çizer, insanların kişiliklerine hakaret edemezsin, köpek hiç diyemezsin, bırak hayatlarını yaşasınlar, sen şimdi binlerce mail attın, oraya buraya konu açtın ve site kapatıldı diyelim, bu arkadaş başka site açamayacak mı? ya da arkadaşın düşünce yapısını İSLAM'a bağlanmasını nasıl sağlayacaksın? arkadaşı bulup beyninimi yıkayacaksın? bence bir webmaster forumunda olmayacak bir konuda budur.

1 )Depresan sen konuyu okumadın galiba bize ne neye inanırlarsa inansınlar umrumuzda bile değil ama dinimize ve dini değerlerimize saldırdıkları anda ( alay etme, dalaga geçme ) bizlerde tepkimizi ortaya koyarız

2) Ataistlik bir din değildir ( hemde dünyanın hiçbir yerinde) sadece sapıklıktır

3) Lafımız tüm ataistlere değil o sitenin şerefsiz kurucularına

4 ) O site kuruclarını islama bağlama gibi bir niyetimiz yok onların kalpleri mühürlüdür görürler ama görmezler, işitirler ama işitmezler

5 ) Konu islam olunca dünyanın heryerinde savundugumuz gibi her sitede de savunuruz iyinet webmaster siteside buna dahil

Evan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşdaşlar şikayet ettiyseniz konu altına yorun düşün bir ataisti savunmak size düşmedi, ataistlere sözüm yok ama dinime laf uzatıyorsa dinim ile dalga geçiyorsa herşeyi söylerim ben orada o site sahiplerine söyledim bu arada tekar söylüyorum ATAİST KÖPEKLER

Ben ateistim arkadaşım. Ataist değil ateist onun doğrusu. Sen şimdi bana köpek dedin bende sana MÜSLÜMAN [ ... ] diyim olur mu. Hani islam hoşgörü diniydi?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ben ateist değilim ateizmi savunayım. Yazdıklarımdan dehşete düşeceğin bir şey çıkmaz. Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Ateist, Deist.. Neye inanırsa inansın saygı göstermelisin.

Kur'an dan;

"(Artık) sizin dininiz sizin olsun, benim dinîm de benim."

Bahsi geçen sitedekiler kendini bilmezin tekiyse bu bütün ateistlere mal edilmemeli. Kur'an da hoşgörüden bahsediyor, uygulayan kim var?

Kalin yazdigim yere katiliyorum. İslam hoşgörü dinidir zaten. Böyle küçük siteleri şikayet edene kadar PKKnın resmi sitesi var, onu şikayet edip o siteyle uğraşsanıza. :) Adamlar resmi site açıp haber yazıyor, onu savunuyor, bunu savunuyor.

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Kalin yazdigim yere katiliyorum. İslam hoşgörü dinidir zaten. Böyle küçük siteleri şikayet edene kadar PKKnın resmi sitesi var, onu şikayet edip o siteyle uğraşsanıza. :) Adamlar resmi site açıp haber yazıyor, onu savunuyor, bunu savunuyor.

Vallahi onuda şikayet ediyoruz peygamber efendimizin bir hadisi var bu konuda '' Vatan Sevigisi İmandandır '' biz dinimizi de vatanımızıda seviyoruz hiçbirine laf söylettirmeyiz

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Kur'an dan;

"(Artık) sizin dininiz sizin olsun, benim dinîm de benim."

Ateistlik bir din değil.

Benim Hristiyanlara, Yahudilere, Musevilere sonsuz saygım vardır onlar bir dine inanıyorlar ve o dinin gerekliliklerini yerine getirmeye çalışıyorlar fakat seni yaratan sana rızık veren Allah'ı ve Peygamberlerimizi tanımayan adamlara ben saygı göstermem.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
1 )Depresan sen konuyu okumadın galiba bize ne neye inanırlarsa inansınlar umrumuzda bile değil ama dinimize ve dini değerlerimize saldırdıkları anda ( alay etme, dalaga geçme ) bizlerde tepkimizi ortaya koyarız

2) Ataistlik bir din değildir ( hemde dünyanın hiçbir yerinde) sadece sapıklıktır

3) Lafımız tüm ataistlere değil o sitenin şerefsiz kurucularına

4 ) O site kuruclarını islama bağlama gibi bir niyetimiz yok onların kalpleri mühürlüdür görürler ama görmezler, işitirler ama işitmezler

5 ) Konu islam olunca dünyanın heryerinde savundugumuz gibi her sitede de savunuruz iyinet webmaster siteside buna dahil

iyi de sen bu konuyu açarak o arkadaşın sitesine daha fazla hit gönderiyorsun, dediğim gibi bu arkadaş gerçekten inandığı şeyleri bu siteye yazıyor, yaptığın yanlış, bazı konularda nasıl da böyle birlik olabiliyorsunuz şaşıyorum doğrusu, din konuları yasaklanmalı bence, hele ki böyle konular, ikiye bölünüyor sonra forum, bi arkadaşta banlanmış sırf doğruları yazdı diye...

hitmans58

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Din konusu neden yasaklanmalı ki din öcü mü insan ne için yaşar Dini Namusu Şerefi için yaşar din konusu forumda yasaklanamaz din hayatımızda oldugu gibi gerektiğinde forumda da konusalacaktır yasatılacaktır asıl böyle konularda birlik olmamız lazım, nasıl bu konuda bizle aynı görüşte değilsiniz asıl ben şaşıyorum

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bu tür konular yasaklanmalı hafız efendi, dini farklı konularla da tartışabiliriz, o caiz mi bu caiz mi adı altında, karşındaki insan unutma.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
şikayet edildi, İnanç serbestliği var kim neye inanırsa inansın,ama kalkıpta başka bir inanca saldırmak olmaz.bunun serbestlikle ilgisi yok,İnanç iç te yani yürekte olmalıdır, yazıya dökülmüşse art niyet ararım.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Peygamberimiz kendini taşlayanları dahi doğru yola dönmeleri için ikna etmeye çalışmış; hiç kimseyi aşağılamamıştır.

@hitman58 hangi müslümana yakışır, herhangi birini aşağılayıp, ona küfür etmek? Belki de suç bizde, onları islamiyeti anlatamadığımız, bir mümin gibi islamiyeti yaşamadığımız için.

not: Ateizm bir din değil, inançtır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bugun internette hangi konu akliniza gelirse gelsin, o konuya karsit olan insanlarin actigi milyonlarca site vardir. Bu kadar sinirlenecek ne var, bir muslumani deli edecek seyler yaziyor demissin. Ben muslumanim deli filan da olmadim. Soyle bir bakar cikarim bu siteye, uzerinde 3-4 saniye bile dusunulecek birsey degil benim icin.

Bu kadar bozuk Turkce ve Ingilizce ile saga sola saldiracagina, bu kadar onemsiyorsan mevzuyu, kendi sitenden sen de onlarin yazdiklarinin yanlis oldugunu ispatlayan yazilar yazarsin, daha cok insana ulasirsin olur biter. Ne kopek demekle, ne ihbar etmekle kimsenin ne fikri degisir, ne bu yayinlari yapanlarin sayisi azalir.

Surekli bir kaynama yaratma cabasi icindesin, yanlis forumda bunu deniyorsun. Terbiyesizligini sitede din dusmanlari var diye avatar atacak boyuta kadar getirdin. Problemin ne bilmiyorum ama bu problemini cozmenin yeri burasi degil. Bu tarz siyasi, dini tartismaya yol acabilecek, insanlara (fikirleri ve yayinladiklari her ne olursa olsun) hakaret edebilecegin bir yer hic degil. Artik biraz ara ver.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu tür konular yasaklanmalı
Bence de artık bu tarz konular açılmasına bir kontrol getirilmeli. Dini konuları tartışmak isteyenlerin üye olup düşüncelerini paylaşacağı forumlar mutlaka vardır. Burası weble ilgili bir forum. "dinimizi alaya alanların kafasını koparırız" gibi laflar hiç çekilesi laflar değil. Ben foruma girdiğimde, kendince dini hikayeler yazan, birilerine birşeyler anlatmaya çalışan tipleri görmekten hoşlanmıyorum açıkcası.

Dediğim gibi, mutlaka dini konuların tartışıldığı forumlar vardır. Lütfen hassasiyetlerinizi orada paylaşın arkadaşlar. Burada, görüldüğü üzere problem yaşanıyor. Bu forumdaki herkesin müslüman olma zorunluluğu yok. Ateisti de olabilir, paganı da.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Şikayet edilmiştir.

İnsanların inançlarına veya inançsızlıklarına saygı duyarım Lakin inancıma saldırılmasına tahammül edemem..

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Kendini bilmez kişi(ler)ce kurulmuş ahlaksız bir site. Tabi ki kimsenin neye inanacağına biz karar veremeyiz ama benim dinime, benim peygamberime hakaret edilip, aşağılayıcı sözler söylüyorlarsa ben de ATEİST KÖPEK derim! Şikayet edilmiştir. Bu arada Ateizm bir din değildir. Zaten onlar da kendilerinden dinsizim diye bahsediyorlar..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yatak odanizda, arabanizda, kendi is yerinizde, bahcenizde dilediginizi soyleyebilirsiniz. Burada degil. Konuyu acan arkadasa gerekli uyari yapilmistir, ihbar etmek isteyenler icin konuyu kaldirmiyorum. Bundan sonra bu tarz konulari bu forumda acmayiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5