İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gen.tr Domain Bilgilendirme

ugrboz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Gen.tr Domain Bilgilendirme

Herkese merhaba
"ilk gelen alır", "alan adı - kuruluş ilişkisi aranmaz" ilkeleri ile ad tahsisi yapılan alt alan adı Gen.tr domainler TR aralamalarında seo için avantaj oluşturmakta ve kullanıcı sayısı hızla artmakta.Genel anlamada gen.tr domainler hakkında kafalarda bazı soru işaretleri mevcut.Bunlardan en önemlisi whois gizleme hakkında.
Gen.tr domainlerde tam anlamı ile whois gizleme yapılamamakta. ** Kaydedici: harici kısımları saklayabiliyoruz Gizleyebileceğimiz ksımlar şunlar

• ** Yönetici:
  • ** Teknik Yetkili:
  • ** Ödeme Yetkilisi:

Bu işlem için nic.tr'ye giriş yapıp Yönetim Paneli'ne tıklıyoruz Sorumlu Kodu (SK) Bilgi Güncelleme kısmını seçiyoruz ve açılan ekranda Gizlenecek bilgilere tıklıyoruz karşımıza

• Adres :
  • Telefon :
  • Faks :
  • E-posta :
  • Web Adresi :
  • Vergi Bilgileri :

Kısmı çıkıyor buradan gizlemek istediğimiz bölümleri işaretliyoruz ve devam'a basıyoruz artık ilgili kısımlar gizlendi.Yukarıdada bahsettiğim gibi ** Kaydedici: kısmı hariç gizleme işlemi tamamlanıyor.Kaydedici kısmı Nic tr politikaları geregi gizlenemiyor.YARDIM - DESTEK kısmından Destek İstiyorum bölümünden bunun ile ilgili istekte bulunabilirsiniz fakat cevap olarak aşağıdaki mail size gönderilecektir.
Kod:
"Kaydedici ve Yönetici Bilgilerinin Gizlenmesi" konulu sorunuzun cevabı
aşağıdaki gibidir.

Nic tr politikalaraı geregi whois bilgileri gizlenememktedir. 

Bu mesaja cevap yazmak istemeniz durumunda lütfen, sistemimizde bulunan
"Destek İstiyorum" bölümündeki forma, aşağıdaki referans numarasını
yazınız. 

Saygilarimizla,
Nic.tr (".tr" Alan Adları)Yönetimi
Gen.tr domainlerde whois gizlenememe durumu bütün adres,ev telefonu,cep telefonu,e-posta adresiniz gibi bilgilerinizin herkes tarafından ulaşılabilir olmasına sebep oluyor.Buda cep telefonu ve e-posta adresinizin spam mesajlara maruz kalmasına sebep olmakta.Buda kullanıcılar tarafından hoş karşılanmayan bir politika.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
teşekkür ederim, bende bir çok şey gözükmüyor, gizlilik cidden çok önemli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5