İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Genelkurmay: 112 terörist öldürüldü

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde kara harekatıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi;

"Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekatın 3' üncü günü olan 24 Şubat 2008 tarihinde, dört ayrı bölgede teröristlerle sağlanan sıcak temas aralıklarla devam etmiştir.

Dün gece ve bugün gündüz boyunca devam eden harekat esnasında, önceden hazırlanmış tahkim edilmiş mevzilerden oluşan ve bazı ağır silahlarla desteklenen terörist yuvaları; uçaklar, silahlı helikopterler ve kara ateş destek vasıtaları ile yoğun ve etkili bir şekilde ateş altına alınarak dağıtılmıştır. İlerleme istikametleri üzerindeki terörist unsurlar, birliklerimizin etkili manevraları ve çok yakın mesafeli çatışmalarla saf dışı bırakılmıştır.

Harekat ilerledikçe tespit edilen çok sayıda terörist barınma ve lojistik tesisi, içlerindeki silah, mühimmat ve malzeme ile birlikte tahrip edilmiştir. Geçilen bölgelerde terörist altyapıyı teşkil eden doğal ve yapay tüm tesisler, kısa sürede yeniden onarılamayacak şekilde kullanılamaz hale getirilmektedir.

Her birinde teröristlerin bulunduğu kesin olarak tespit edilmiş, derinlikteki 12 hedef grubu (63 hedef) Hava Kuvvetleri uçakları ile etkili bir şekilde vurulmuştur.

Harekat bölgesinde elde edilen hassas kaynak istihbaratından, çaresizlik içindeki örgüt mensuplarının birbirini ajanlıkla suçladıkları, bir kısmının Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı koymak istemediği; bazı gruplar arasında çıkan iç çatışmalarda ise ölen ve yaralananlar olduğu öğrenilmiştir.

Bugün saat 16:00 itibarıyla harekat bölgesindeki mukavemetleri büyük oranda kırılan teröristler, çatışmalarda ölen arkadaşlarının cesetlerini tuzaklamak ve ilerleme yollarına el yapımı patlayıcı ve mayın döşemek suretiyle zaman kazanmaya ve yer yer panik halinde güneye doğru kaçmaya çalışmaktadırlar.

Iraklı yerel gruplardan, bölgesel barış ve istikrarın en büyük düşmanı olan PKK terör örgütü mensuplarının bölgelerine girmelerine ve orada himaye görmelerine mani olmaları beklenmektedir.

24 Şubat 2008 tarihinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda, içlerinde sözde lider kadroların da bulunduğu değerlendirilen 33 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu teröristlerden 5'inin cesetlerinin patlayıcılarla tuzaklanmış olduğu tespit edilmiştir. Son rakamlarla birlikte harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 112'dir. Bu sayıya, uçaklar, silahlı helikopter ve uzun menzilli ateş destek vasıtaları ile tesirsiz hale getirilen terörist miktarları dahil değildir. Bunlar daha sonra istihbarat vasıtaları ile değerlendirilecektir.

Gün boyunca meydana gelen çatışmalarda 8 personelimiz şehit olmuş; bir helikopterimiz, bilinmeyen bir nedenle, sınırımıza yakın bölgede kırıma uğramıştır. Helikopter, olay yerinde ilgili teknisyenler tarafından incelenmektedir.

Sıcak temas durumu üç ayrı bölgede halen sürmekte olup; çetin hava ve arazi şartlarında ilerleyen birliklerimizin harekatı, planlanan hedeflere ulaşılıncaya kadar aynı kahramanlık ve kararlılıkla devam ettirilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sefer seo iyi 10-15k lara vurur inş terör hitleri

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
lütfen agresif bir tutum değilde daha yapıcı yorumlar yazınız

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beter olsunlar. Tamamının öldüğü günleride görürüz inş.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Allah mehmetçiğin yardımcısı olsun!

Biz burda sıcak odamızda internete girerken onlar -20 derecelerde operasyondalar...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en Yakın zamanda kökünün temizlenmesi dileğiyle.. Allah Yardımcımız olsun..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Öncü birlik 112 terörist öldürerek görevini tamamladı, umarım arkadan girecek olan birliklerde operasyon başarı oranımız katlanır

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu memleken enınde sonunda bunlar gıbı pisliklerden temizlenecek..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Harekatın 4'üncü günü boyunca çıkan çatışmalarda, 41 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Böylece harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 153'e yükselmiştir.

Bakalım bugün GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'ndan neler gelecek.... inşallah şehit haberleri de gelmez...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Daha insanlar ne olduğunu bilmediği insanları (SABIR) baş tacı yapıyor ...
Yukardaki yazıma konu olan bilmem ne ye Allah cc zaten ne çocuk yapma ne de çocuk yaptırma işi vermiş...
İnşallahu Teala hepsinin KÖKÜ kazınacak Allah cc yardım etsin Askerimize..
1 yeğenim geldi Operasyonun ortasından
3 Yeğenim gidiyor Gönüllü Hemde aynı yere

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Daha insanlar ne olduğunu bilmediği insanları (SABIR) baş tacı yapıyor ...
Yukardaki yazıma konu olan bilmem ne ye Allah cc zaten ne çocuk yapma ne de çocuk yaptırma işi vermiş...
İnşallahu Teala hepsinin KÖKÜ kazınacak Allah cc yardım etsin Askerimize..
1 yeğenim geldi Operasyonun ortasından
3 Yeğenim gidiyor Gönüllü Hemde aynı yere

O konuyu hiç açma visit'ya o kadını gördükçe sinirlerim bozuluyor. Anneler'in canının çok yandığını söylüyor ya evet doğrudur. Kolay değil insanın evladını toprağa vermesi hele annelerin. .Tabiki bunun sonucunda yüreğinde bir ateş kopacak.

Ama gene aynı anneler "BEN ŞEHİT ANASIYIM" da diyorlar... Oğullarını askere gönderirken ellerine "KINA YAKARAK" gönderiyorlar... Herhalde kendisi bunu göremiyor.

Yiğenlerinize de hayırlı teskereler diliyorum.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
O konuyu hiç açma visit'ya o kadını gördükçe sinirlerim bozuluyor. Anneler'in canının çok yandığını söylüyor ya evet doğrudur. Kolay değil insanın evladını toprağa vermesi hele annelerin. .Tabiki bunun sonucunda yüreğinde bir ateş kopacak.

Ama gene aynı anneler "BEN ŞEHİT ANASIYIM" da diyorlar... Oğullarını askere gönderirken ellerine "KINA YAKARAK" gönderiyorlar... Herhalde kendisi bunu göremiyor.

Yiğenlerinize de hayırlı teskereler diliyorum.

Kadınmı ... Değil abicim değil kadın falan değil bizim kadınlarımız onun kadar düşmedi onlara Transseksüel deniyor kadın değil...

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende okulu bitirirsem bu sene gidebilirim, boy-post-yürek var tek kötü yanım koşamam fazla oda sigaradan.

Batıda askerlik yapanlara ben askerlik yapmış demiyorum, doğuya düşmeyi istiyorum ama kısmet, 2-3 tanede ben sıksam şu hainlere daha büyük şerefmi var. :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bende okulu bitirirsem bu sene gidebilirim, boy-post-yürek var tek kötü yanım koşamam fazla oda sigaradan.

Batıda askerlik yapanlara ben askerlik yapmış demiyorum, doğuya düşmeyi istiyorum ama kısmet, 2-3 tanede ben sıksam şu hainlere daha büyük şerefmi var. :)

Yanılmıyorsam "ben gönüllü olarak doğuya gitmek istiyorum" diyipte gidebiliyorsunuz...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

Benden bayağı yaşca küçüksün canım kardeşim Doğusu Batısı farketmez vatanın her köşesinde size bize ihtiyaç olduğu vakit gidilip yapılacak..
Kimi batıda doğuya destek olacak
Kimi Doğuda batıyı koruyacak
Batıda da askerlik yapanlar Askerlik yapmıştır yukardaki önermen yanlıştır..

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yanılmıyorsam "ben gönüllü olarak doğuya gitmek istiyorum" diyipte gidebiliyorsunuz...

Haber konusunu muhabbet konusuna çevirdik ama neyse. :D

Yurtdışına çıkma ihtimalim var yani ciddi olarak düşünüyorum.
Yazarım dediğin gibi, sana özel olarak p.m atarım neresi çıktı diye, batı çıkarsa yandın.:)

Visit
O konuda haklı olabilirsin, belkide doğudaki askerler çok ağır şartlarda askerlik yaptıkları için öyle geliyor.

YoLcU_34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Allah mehmetçiğin yardımcısı olsun!

Biz burda sıcak odamızda internete girerken onlar -20 derecelerde operasyondalar...

bu işler sırayla bizde karda kışda operasyonlara giderken onlar giriyodu internete sıcak evlerinde sıra biz internete onlar operasyona. allah yardımcıları olsun onlar kadar şanslı insan yok vatan aşkı bambaşka yaff vatan saolsun

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5