İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

gereksiz problemler...

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
canım sıkkın beyler ya,belki aranızda tecrübeliler var diye açayım dedim.

eski tanıdıklar bilir,nişanlım var seneye bu aylarda evlenicez,yazın askere gidicem ama kafam karışık.

çok gereksiz şeyleri problem yapıyor,aslında ben buna müsade etmem,sert çıkarım uyarırım,bunuda biliyor ama çok hassas.3 günlük iş için bursaya gittim,giderken konuştuk.

2.gün 7,8 saat sürekli çalıştık,telefon kapanmış.ulaşamayınca aramadığı kimse kalmamış.sonra ulaştı birisi bana açtım tel'i,nerdesin sen,beni öldürmek istiyorsun gibi sözler.

biliyor bu sözleri söylediğinde benim ona güzel şekilde cevap vermiyeceğimi,bildiği halde söyledi.sonuç şimdi 3 gündür evde ağlıyor,görüşmek istemiyor.

8,9 ay sonra evlenicez,hala ne tribi bu anlamıyorum.bursa'ya gitmeden önce üstüne basa basa söyledim,telefon kapanabilir diye.bu kadar fazla süre kapalı mı kalırmış falan dedi.

iş yoğun,bide askere gitmeden şirketde kademe atlamak istiyorum.hangi birisiyle uğraşayım.haliyle üzülüyorum bu duruma kafamı topluyamıyorum hiç bir şeye.çok hassaslaştı.bi iki ay önce 4,5 saat bu konu üstünde konuştum.anlattım herşeyi ama yok yok yok.

ne diyim ben bu kıza şimdi ya,durdu kafam valla.evli olan abilerim var burada veya nişanlı olanlar bi akıl verin.

T

trgy

Misafir
@Forza_FB

Ben de nişanlıyım ve aynı sorunlar bende de yaşanıyor. Telefon kapanıp ulaşılamadığı zaman birisi gerçekten insan anlamsız düşüncelere kapılıyor. Genelde telefon kapalı olduğunda ya uyursun ya da istenmedik şeyler yapıyorsundur düşüncesi sanırım bunu meydana getiren. Şarj bitme olasılığı çok az olarak düşünülüyor.

Ben msnden konuşmayı pek sevmem ama illaki msn kullanmak zorunda kalıyorum benim nişanlım yurtdışında olduğu için. Çalıştığım zaman cevap veremiyorum doğal olarak hemen bin bir türlü şey yazıyor. Ben de sinir oluyorum vs vs..

Kısacası ben olağan şeyler olarak kabul ettim artık bunları kafama pek takmıyorum. Çün kü taktığımız zaman ilişkiye zarar veriyor.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
trgy anlattım , geçtim niye hassasın hadi bunu yenelim bitirelim , en azından gereksiz şeylerde hassaslık güzel değil diye anlatdım.

konuştuk,tüm sorularını yanıtladım.yani anlatmasam tamam diycemde.çarşamba günü istanbul'a gitmem gerekiyor.gitsem bi dert gitmesem bi dert.gitmiycem büyük ihtimal.

yorgunluktan geberiyorum,sürünüyorum.ama 15,20 dkka sonra alıcam arabayı çıkıcam,gidiyim bi evlerinin oraya baksın camdan.bizimki mangal kömürü değil ya yürek , sanki o ağlayınca ben çok rahat oluyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Her insan farklı duygusal yapıya sahip. Bu tarz şeyleri oturup ciddi şekilde karşılıklı konuşmak gerekiyor ki her iki insanın birbirinden beklentileri ve karşısında sunabilecekleri masaya yatırılsın. Eğer bir taraf beklenenleri sunamıyor ise, bunları önceden tespit edip ona göre davranmak gerek, özellikle evlilik gibi önemli adımlar öncesinde.

Kızlar hep böyle ama. Kız arkadaşın çalışıyor mu? Öğrenci veya yoğun çalışmayan kızlarda çok sık görünen bir problem bu bahsettiğin. Muhtemelen çalışıp dünyanın kaç bucak olduğunu görünce, hayatın merkezinin telefonla sevgiliye ulaşmak olmadığını, insanların bazen insan dışı varlıklar gibi çalıştığını anlayacaktır.

Ek olarak, geleceğini etkileyebilecek konularda tavizkar davranma. Hiç kimse ama hiç kimse senin geleceğinden daha önemli değil. Sevgi, aşk, bizimkisi herkesinkinden farklı da desen, yine de bu böyle.

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Hocam biraz alttan almaya bak. Nişanlıda değilim evlide değilim fakat az çok biliyorum. Eğer nişanlınız size ulaşamadığında bi çok kişi aracılığıyla size ulaşmak istiyosa bu size verdiği değeri gösterir. Çünkü malum iş kazası vs. olabilir. Yolda giderken başınıza bişey gelmiş olabilir ve nişanlınız doğal olarak merak etmiştir. Size tavsiyem varsa 40 50 lira paranız. nokia 1200 alın. (sadece yakınlarınız bilsin) ve şarjı uzun süre gidiyor. Herhangi bişey olduğunda ordan ulaşabilir eşiniz dostunuz. ki bence nişanlınızın yaptığı gayet normal. Eğerki size ulaşılmadığında hiç bişey yapmıyosa işte o zaman sorun vardır.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Anlayışlı olmaya çalışsak bile karşı cinsi anlamak erkek doğası gereği güçtür. Sana tavsiyem kendini gereksiz yere strese sokma. Sen derdini anlatmışsın, elinden başka bir şey gelmez. Üzerine gitmezsen kendi kurduğu düşüncelerden yavaş yavaş sıyrılacaktır. Sen hiç bir şey olmamış gibi önceden davrandığın şekilde davranmaya devam et. Eğer durumu çözmek için çırpınırsan başka şeyler aklına gelebilir.

Bir de yeri gelmişken yeni evlenecek erkek arkadaşlara peşinen söyleyeyim. Bu tarz şeylere şimdiden alıştırmaya çalışın kendinizi, benzerleri sürekli olacak. Kadınları çözmek hiç öyle kolay bir şey değil.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
fazla takma kafana 3-5 güzel söz söyle yumusat evlenme noktasında gelirken trip nedir ya en sinir olduğum şeydir şu kızların tripleri

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hatayı en başta yapmışsın forza; alıştırmışsın kızcağızı, sonrası işte böyle oluyor.
Alıştırmasaydın böylesine, değil 7-8 saat, bir hafta da ulaşamasa kuzu kuzu beklerdi.
İşin bu saatten sonra çok zor, sen kendine göre alıştırmaya bak yoksa evlenince sen işteyken de kafasına estiğince sana ulaşmak isteyecek, senin aramanı isteyecek.
Kızcağızın hiç suçu yok; tüm suç sende forza.

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Maalesef sizin yaşadığınızın bir değişik durumu kız arkadaşım ile bizim de başımıza geldi. Sebebi konusunda tam emin olmamakla birlikte, kız arkadaşım sürekli olumsuz şeyler düşünüyordu, sürekli kötü şeylerin olacağından korkuyordu ve haliyle devamlı mutsuzluk, tedirginlik vs. duygular içinde olduğundan bu olumsuz şekilde ilişkimize de yansıyordu zaman zaman. Gerçi, tedirginliğinin artmaması için görmezden gelme, ilgilenmiyormuş gibi görünme taktikleri ile davranışlarının sönmesini bekledim ama olmadı. Sonunda sorunu kendisi çözdü, profesyonel yardım aldı ve uzun süredir çok iyi, maşallah. Belki, siz de nişanlınızı bu konuda ikna ederseniz sorunlarınıza bir çözüm bulabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
teşekkür ederim herkese.

Öğrenci değil,bitirdi.Babasının 3 ortak'la açtığı bi küçük şirketi var,ora'nın muhasebesinde çalışıyor,ama serbest konumda.yani istediği zaman ev'de halledebiliyor işlerini,istediği zaman işyerine gidip orada çalışabiliyor.yoğun değil.

Kuzeni var,çocukluğundan beri beraber büyüdüğü.onun yanına gittim,sordum.kuzeniyle paylaşır herşeyini annesi gibi.iş'e kaptırdığında çok unutuyormuşum,ilerde işlerim yoğunlaşırsa tüm'den unuturmuymuşum falan diye söylemiş.

biliyor böyle birşey olmuyacağını,ama hassaslaştı bu aralar çok fazla.kuzeni asker'e gidiceğin için diyor,sen anlamazsın bu duyguları diyor.yani erkekler anlasa bile derin şekilde anlamazmış.

yok taviz vermiyorum,hatta dediğim gibi hiç güzel davranış göstermem bu durumlar karşısında ama o üzülünce,kafama takılıyor.

hocam değer veriyor,onlarda değilim artık,zaten hatasının farkında kendiside biliyor bunu ama hassasiyeti çok fazla.

bi izin alayım,dinleneyim dedim.o'da dinlenemeden geçti,gitti.bugün son gün.bugün halletmem lazımki bitsin.sorunu çözmek lazım,saat 4 de alıcam arabayla.bir saat suratıma bakmıycak,geceye kadar yine anlatıcaz,konuşucaz.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Angelo' nun söylediklerine kulak as Forza FB, çok doğru tespitleri var ayrıca diğer arkadaşlarında ben kendimi filozof oldum sanıyordum ama maşallah tüm erkekler aynı problemleri yaşıyormuş :p ama genel olarak trgy' nin dediği gibi bu bayanların evdeki sorunlardan, arkadaşları ile olan saçma iletişimlerinden sorunlarından, fazla boş kalmalarından kaynaklanıyor. Çünkü senden başka düşünecek birşeyi yok.
Ben sabır taşı olmuş biri olmama rağmen bazen kopuyorum ve birçok kez kapı pencere indirdim sinir krizine girip ama buda sonuç vermiyor profesyonel yardım konusunuda düşünmelisin. Ayrıca sen askerliğini gelene kadar melek olsa senden önce gelmemeli. Önce kendin olmalı bu sorunları yaşayan herkes sana bunu söyleyecektir, ileride sende böyle düşüneceksin.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
boş kalma durumu,veya çevresinde gereksiz sözler söylüyecek insanlar yok'da anlattı baya birşeyler hassaslığının sebebini çözdük gibi'de bakalım ilerki günlere.

böyle problemler'le karşılaşanlar olursa,bir gün falan nişanlınızla,eşinizle beraber olun.sabah'tan akşama kadar.dolaşın,gezin,sohbet edin.vakit geçirin.

tecrübeyle sabittir :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Size tavsiyem varsa 40 50 lira paranız. nokia 1200 alın. (sadece yakınlarınız bilsin) ve şarjı uzun süre gidiyor. Herhangi bişey olduğunda ordan ulaşabilir eşiniz dostunuz. ki bence nişanlınızın yaptığı gayet normal. Eğerki size ulaşılmadığında hiç bişey yapmıyosa işte o zaman sorun vardır.
O zamanda sen niye 2 telefon taşıyorsun 1 tanesi neyine yetmiyor benden başka kaç taneyi idare ediyorsun diyemez mi :)

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Forza FB bence sende fazla kafana takmamalısın bu tür problemleri herkes yaşıyor. Hatta bazen cinnet seviyesinde gerçekleşebiliyor olaylar.
Taviz verme - vermeme meselesi gibi bir hataya düşme. Ben sevdiğim insanlar için fişi çekerim pc laptop ne varsa yakarım :) Bunun adı taviz vermek değil değer vermek. Zaman herşeyin ilacı, hele bi askerliğini hayırlısıyla bitir bakalım

Mf.Rub

1
İyinet Üyesi
Reaction score
11
O zamanda sen niye 2 telefon taşıyorsun 1 tanesi neyine yetmiyor benden başka kaç taneyi idare ediyorsun diyemez mi :)

hocam 1. telefon hem onun için hemde genel çevresi için.
2. telefon ise sadece onun(nişanlısının) için. Yani diğer hatta ulaşamayınca 2. telefondan ulaşabilir. özellikle şarjı uzun giden telefon alırsa çok daha iyi olur.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yorumların hepsini okuyamadım, mükerrer ise özür dilerim;

KURAL : Sevdiğin kadınla değil, seni seven kadın ile evlen! (Benim sözüm değil bu).

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Asla kız arkadaşınızı , sevgilinizi , eşinizi ihmal etmeyiniz. Telefonunuzun şarjı bitmişse bu bir cevap değil. Arkadaşınızın , yanınızda ki bir başka kişinin telefonuna sarılın arayın sorun-8 saat iletişimsiz kalmayın.. Tedirgin olmasın.

Seven insanın bu tür şeyleri yaşaması çok doğal.

Aşkı,sevgiyi,değerleri beslemek onlara bakmak lazım.

Aşkı bir yumurta olarak düşünün ve ona göre hassaslık derecenizi ayarlayın. Fazla sıkmayın , sakın bırakmayın. :p

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sen dermansın Forza.. Prospektüsünde yazar derde derman olduğun ama, kullanım şeklini hastaya göre ayarlaman gerek. Yoksa yan etkileri (burada da olduğu gibi) görülebilir..

Allah mutlu eylesin her daim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5