İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GittiGidiyor kullanan arkadaşlar.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Geçen gün bana gelen maili ve mail zincirini aynen gönderiyorum.

Sn. Aydoğdu,

www.soruyorum.org adli web sitenizde "manipülatif tıklamalar" tespit edilmiştir. Tıklamaların manipülatif olup/olmadığı, sadece teknolojik (ip adresi, cookie vb) yazılımlarla tespit edilmemekte olup, bunların yanısıra tıklama yapan kullanıcıların verimliliği de ölçülmektedir.Bu nedenle GittiGidiyor İş Ortaklığı üyeliğiniz, tarafımızca durdurulmuştur.
Konu ile ilgili bizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Aksi takdirde üyeliğiniz "tamamen" bitirilecektir.

Bilgilerinize, iyi çalışmalar.

GittiGidiyor.
Sn. Erden,

Manipülatif tıklama ile neyi kastettiğinizi anlayamadım. Soruyorum.ORG
bilgi yarışması sitesi hobilerim için yaptığım kişisel, basit bir
sitedir. Profesyonel hayatımda bir çok holding'in dış ticaret ERP
paketleri geliştiren bir firmada proje lideriyim. Manipulatif tıklama
ile bahsettiğiniz hile yaptığım ise ayda site giderlerini karşılayacak
50 YTL. için böyle gereksiz bir davranışı yapabilecek bir mantalitem
ya da buna ayırabilecek zamanım kesinlikle yok. Siteye giren
kullanıcılar üye olmuyorlarsa bu konuda sizin reklamlarınızın benim
sitemdeki üye portföyüyle uyuşmadığını düşünmek gayet mümkündür.
Kaygınızı anlayabiliyorum ancak durum anlattığım gibi. Bu çalışma
sisteminin iki taraf için de karlı olmayacağı anlaşıldığından ötürü,
tarafınızdan ödeme yapılacak ise yapılmasını ve daha sonra üyeliğimin
silinmesini arz ederim.

Profesyonelliğinize inanmış birisi olarak bir daha böyle basit
konularda suçlu yerine konulup tabiri caiz ise ifade vermemin
istenmemesi dileğiyle.

Saygılar.
İyi çalışmalar.
Sn. Aydoğdu,

İş Ortaklığı üyeliğiniz bitirilmiştir. Birikmiş kazancınız (37.83 YTL) 09.12.2005 tarihinde, stopaj vergisi (%10) kesildikten sonra hesabınıza aktarılacaktır. Bu kesinti sizin adınıza ödenen vergidir.

Bilgilerinize, iyi çalışmalar

GittiGidiyor.

Burada dikkat çekici cümle bence şudur;

Tıklamaların manipülatif olup/olmadığı, sadece teknolojik (ip adresi, cookie vb) yazılımlarla tespit edilmemekte olup, bunların yanısıra tıklama yapan kullanıcıların verimliliği de ölçülmektedir.

Anladığım kadarıyla bu firma click üyelik adı altında gizli bir şekilde lead üyelik sistemini işletmeye çalışıyor. Bu şekilde daha çok kişiye ulaşabileceklerini düşünüyor olmalılar.

Bilginize.

U

ULusAL2005

Misafir
enteresan vallahi?
ne yani tıklayan üye olmuyorsa kazancı durdurmayamı çalışıyorlar

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Siten, eger reklaciya istedigini vermiyorsa, reklamci sitenden reklamini ceker.
Verim, reklam yayinlanan sitenin, yayinlanan reklamlar ile dogru orantida icerige sahip olmasi ile dogru orantida olup, ayni zamanda ziyaretci profili ile de ilgilidir.
Sitenden verim alamadi ise, hesabini sonlandirmasi cok normal.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Siten, eger reklaciya istedigini vermiyorsa, reklamci sitenden reklamini ceker.
Verim, reklam yayinlanan sitenin, yayinlanan reklamlar ile dogru orantida icerige sahip olmasi ile dogru orantida olup, ayni zamanda ziyaretci profili ile de ilgilidir.
Sitenden verim alamadi ise, hesabini sonlandirmasi cok normal.
Aynı fikirdeyim. Sonuçta bu bir alışveriştir. Zaten attığım mailde de Murat Erden'e bunu belirttim. Sadece benzeri şekilde hiti bulunan ve bu programı kullanan arkadaşlarla bu durumu paylaşmak istedim. GittiGidiyor'u kötülemiyorum kesinlikle. Hatta yaptıkları bu davranışı taktir ediyorum. (Biriken kazancı göndermeleri ve bilgilendirmeleri.)

D

DopdoluNet

Misafir
Gittigidiyor.com la 10 gündür bende çalışıyorum. 2-3 kere cepten aradılar. günde 10 ytl civarı tık oluyor. gösterim 200 binlerde olmasına ragmen bu dusuk para cıkıyor. sisteme üye olduramıyorum. ama adamlar söylüyor. ilerde bizim tarafımızdan sorun yaşarsak biriken paranız kesinlikle hesabınıza gönderilecektir diye. Paran risk altında değil, bundan ötürü gittigidiyor u cok kaliteli buluyorum.

alpaym

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aylık 300YTL fena değil bence.
Ayrıca adamların tutumları yanlış gibi eğer müşteri profili uymuyor ise uygun bir şekilde üyeliği iptal edilebilirdi.
Bende kullanıyorum gittigidiyoru ama az kazandırıyor.

D

DopdoluNet

Misafir
o verilen alana ve ziyaretciye yazık. yoksa 300 ytl alınmıycak para değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5