İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

GittiGidiyor Terbiyesizliği

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Konunun Şikayet Var'a taşınmasını istemiyorum. Bilinçli olarak buraya açıyorum. Gittigidiyor'a bir süredir üyeydim ve geçenlerde ürün alayım dedim. Paypal yoktu doğal olarak ve bende Ticket atma kısmına gelince Paypal ile ilgili olarak bir metine rastladım ve ne zaman uygulamaya geçileceğini sordum. Paypal ile ilgili planlarının olmadığını belirten bir mesaj attılar. Sonra http://www.gittigidiyor.com/main/yardim/yardim_destek.php?help_steps3=kab
linki ile mesaj attım ve Paypal ile burdan hareketle mesaj attığımı ve kesin bir cevap istediğimi, çelişkiye düşüldüğünü belirttim.
Utanmadan hesabımı kapatmışlar. Yani sonuç olarak Türkiye'de ebay ortaklığında yayın yapan bir firmanın rezilliği ile karşı karşıyayım. Gittigidiyor'dan alışveriş yapılmaz. Kendilerinden haberi yok.

# PayPal ile ödeme yapabilir miyim?

GittiGidiyor ile PayPal iş birliği henüz başlamamıştır. Bu nedenle, Türk bankaları aracılığıyla tahsilat mümkün olmayacaktır. Ancak GittiGidiyor ortaklığının bir parçası olarak, Türk Lirasının PayPal ödeme sistemine eklenmesi düşünülmektedir. Bu uygulamanın zamanlaması henüz kesinleşmemiştir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Paypalla ödeme alamazlar çünkü türkyiede yasaklandı normalde .Başlatmaya çalışmışlar veya hit çekmek için koymuşlardır sitelerine.Eğer sert çıktıysanız müşteri temsilcisine verdikleri imkanlarla engellemiş olabilir.

Bence bir mesaj atın ve durumunuzu anlatın ve engelleyen temsilciyi şikayet edin.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Paypalla ödeme alamazlar çünkü türkyiede yasaklandı normalde .Başlatmaya çalışmışlar veya hit çekmek için koymuşlardır sitelerine.Eğer sert çıktıysanız müşteri temsilcisine verdikleri imkanlarla engellemiş olabilir.

Bence bir mesaj atın ve durumunuzu anlatın ve engelleyen temsilciyi şikayet edin.
Önemli değil, birbirinden habersiz şekilde yaşayan, yorumlara tahammülü olmayan bu tarz firmalara alıştık. Gereği yok artık ordan alışverişin, burası ve ebay yeterlidir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Benmi yanlış anlıyorum bilmiyorum ama zaten paypalla ödeme olmadıgını yazan bir linkleri mevcutken nasıl çelişkiye düşüp üstünede kendinden haberleri yok diyorsun anlamadım? Birde tabi mesaj atarak neyi sordun onuda bilmiyorum. Orada açıkça yazmışlar paypal ödemesi yok diye...

X

Xman

Misafir
Türkiye'nin en dandik çalışanlara sahip alışveriş sitesidir kendileri, böyle bir hareket yapmaları da normal :D benim birine gönderdiğim özel mesajda başka bir alışveriş sitesinin adı geçiyor diye bana mahkeme celbi gibi bir uyarı yazısı gönderdiler geçenlerde :D

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Türkiye'nin en dandik çalışanlara sahip alışveriş sitesidir kendileri, böyle bir hareket yapmaları da normal :D benim birine gönderdiğim özel mesajda başka bir alışveriş sitesinin adı geçiyor diye bana mahkeme celbi gibi bir uyarı yazısı gönderdiler geçenlerde :D

hah pek güzel hareket!...

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Son zamanlar sık sık alişveriş yaptiğim ve ihtiyacım olan herşeyi temin ettiğim yerdir.Ama bu mesajdan sonra soğudum!

Ve bir ara Sikayetvar.com'a İstanbulbilişimi sorgulamak amacıyla girdiğimde, GG'yede göz atmıştım yoğun bir şikayetçi kitlesi görmüştüm...

-Konu Dışı-
Bir gg magdurunun mesaji (Şahsım adına çok üzüldüm) ;

"Selamlar, umarım faydalı olabilirsiniz, şu anda çok çaresizim, sanırım hayatımın sonu geldi, gittigidiyorda yıllardır elimde kalmış olan takı malzemelerini satıyordum, fakat bugün izmir maliyeden bir telefon aldım, görüşmeye çağırıyorlar beni, netten küçük bir araştırma ile başıma çok kötü şeyler geleceğini öğrendim, 2009 da toplam satışım 3000 lira, ceza ödemem imkansız beş parasızım, son 50 lira paramı dün GG deki biten dükkanımı açmaya verdim, bilsem açarmıydım yeniden SİTELERDE EN AZ 1 MİLYAR CEZALARDAN BAHSEDİLİYOR) benim bu parayı ödeyebilmem imkansız, ödemediğim taktirde ne kadar bir sürede icra işlemi başlar, hapis cezası ne kadar zamanda çıkar? Ne kadar ceza alırım? Değerli cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim..."

Son zamanlar satıcı olan dükkan açanların hesabına maliye tarafından kesintiler cezalar vsler uygulandiğini sık sık duyuyorum.Yapılanlar yanlış çünkü, GG bugun bu konuma ulaştıysa, satıcıları sayesinde ulaşti ve ulaşmaya devam ediyor.Siz ürün satmazsaniz, ben ürün almazsam gg'nin ne amacı kalir ki ?

Online alışveriş hızla gelişiyor ancak, bununla birlikte online hortumlamada doğru orantili olarak boy göstermekte..

T

trgy

Misafir
Şeytan diyor hazır şirket açmışken aç bi tane gg gibi site. :) design.iyi.net bi nevi öyle işliyor zaten. Bakalım işleri ilerletirsek mantığını ve zorluklarını kavrarsak açarız belki. :)

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bir hanım arkadaşımız avon ürünleri satıyordu.Tanıdığı bir eczane ile anlaşıp eczacının elinde kalan bir marka (sanıyorum parfum demişti) listelemiş ve listelerken ürün adedini 100 yapmış hani elimde cok stoktan hızlı gönderim yapıyorum ,dercesine:) Maliye kapıya dayanmış trajikomik bir dizi olay,biçare evhanımı ,kocası ve aileden tanıdık bir avukat ile o gece sabaha kadar ancak olayı çözmüşler ceza filan ödememiş ama bir sürü tatsızlık..Gg satışı yapan varsa bunu okuyan özellikle ürün adedine dikkat etsinler fazla miktarlar göze carpıyor ..
Şeytan diyor hazır şirket açmışken aç bi tane gg gibi site. :) design.iyi.net bi nevi öyle işliyor zaten. Bakalım işleri ilerletirsek mantığını ve zorluklarını kavrarsak açarız belki. :)

Komisyon oranını yarıya indir gg nin en cok satış yapan 50 satıcısını sana getireyim :D

T

trgy

Misafir
Bahsettiğim olay için en az 3 sene gerekli. Üniversiteyi bitirip askere gidip gelmem işlerime yoğunlaşmam gerekli. :)

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
@simsir paypal konusunda ısrarcı mesajlar yazman bana göre gereksiz. Sen nasıl bir mesaj attın ki seni banladılar bilemiyecem. Mesajını görmeden firma hakkında yorum yapmak yanlış olur.

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
Benmi yanlış anlıyorum bilmiyorum ama zaten paypalla ödeme olmadıgını yazan bir linkleri mevcutken nasıl çelişkiye düşüp üstünede kendinden haberleri yok diyorsun anlamadım? Birde tabi mesaj atarak neyi sordun onuda bilmiyorum. Orada açıkça yazmışlar paypal ödemesi yok diye...

@simsir paypal konusunda ısrarcı mesajlar yazman bana göre gereksiz. Sen nasıl bir mesaj attın ki seni banladılar bilemiyecem. Mesajını görmeden firma hakkında yorum yapmak yanlış olur.

Paypal ile ödeme yapılmadığını biliyorum. İlgili linki takip ettiğinizde veya alıntılanan metni okuduğunuzda Paypal ile ilgili gelecekte düşünceleri olduğunu görebilirsiniz. Bende normal bir üslupla tarihi ile ilgili bilgi verip-veremeyecekleri konusunda soru sordum. Nederedeyse ayıplayacak bir dille -Paypal'da nerden çıktı dercesine- mesaj alınca, şurdan hareketle yazdım dedim ve aynı şekilde linki verdim. Açıkçası artık zaten umrumda değil, konuyu uzatmaya gerek yok.

@trgy gerçekten güzel olur, açık arttırma olursa. tabi aceleci olmamak gerek

İyi Forumlar,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5