İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gizli Admin Belasina Bir COZUM!!! Okumadan Sayfa ALMAYIN!!!

T

themaniac

Misafir
Arkadas bu ara iyice seref mahrumu insanlarin artmasindan dolayi sayfa calinmalari, satin alinan sayfalarin geri alinmasi vb dolandiriciliklar artmistir. Bu sebeple sizlere benimde yeni muttali oldugum bir konuyu anlatmak istedim.

Gizli admin Nasil Yapilir? (Tamamen hayir amacli yaziyorum)

sayfaniz calinmasin istiyorsaniz en guzel yontem kendi sayfaniza gizli adminler yerlestirmektir.
bir cok kiside bunun nasil yapildigini bilmiyor. ben ogrendigim ve uyguladigim kadariyla anlatiyorum.
Adim adim uygulayin sizde:
1. yeni bir facebook hesabi aciyorsunuz ve sayfanizin da admin atama bolumune gelip yeni hesabi actiginiz email adresini yazip o hesabi admin olarak atayin. yeni hesabinizla sayfanizi ASLA begenmeyin
2. yeni acmis oldugunuz hesabinizi simdi de hesap ayarlarina girip dondurunuz.

siz bu yeni hesabinizi tekrar aktif edene kadar admin kisminda gorunmeyeceksiniz. ne zamanki birisi sizin sayfanizi caldi hemen bu hesabi aktif edin ve sayfanizi calani adminlikten atin. ve sayfanizi geri kazanin.

Sayfalariniz icin en azindan 4-5 gizli admin yapilmasi tavsiye ediliyor. yani biri olmazsa oburu gibi.

hesap nasil dondurulur?
hesap - hesap ayarları - hesabı dondur
sadece bir süreliğine geri dönecem seklınde yapabılırsınız.

simdilik arastirip ogrendiklerim bu kadar. daha da yeni birsey ogrenirsem sizlerle paylasacagim.

Gizli admin yapildigini NASIL ANLARIM?

Bu sorunun da cevabi bir iki islemle mumkun.

Resimde görüldüğü gibi adminlerin bulunduğu yeri seçip sağa tıklıyoruz. Seçeneklerden rahatça ayarlayabiliyoruz.
adm.JPG

Öncelikle Check4Change adlı eklentiyi firefox a kuruyoruz. Ardından Firefox' u açıp kapatın ki eklenti aktif hale gelsin. Sonra sayfanıza girin ve sayfa düzenle diyerek adminlerinizi görüntülediğiniz bölüme girin. Şimdi yapmanız gereken mouse' un sol tuşuyla resimde görülen bölgeyi taramanız. Sonrasında ise sağ tık a basıp açılan menüde Check4Change' i seçin. Orada minimum 15 saniye yazıyor ama siz "Custom" tuşuna basarak kontrol süresini azaltabilirsiniz ve kesinlikle "CONTINUOUS MONITORING" seçeneğini işaretleyin, yoksa program bir değişiklik yakaladıktan sonra kendiliğinden devam etmez... Ayrıca aynı menüden alarm vs.. gibi ayarları yapabilirsiniz.

Umarım faydası olur..

Download Link: https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/check4change/

Not: bunlar benim bulusum degildir. ben bugun ogrendim paylastim.

Ekleme: Masallah 20 kisi okumus emege bir tesekkur eden yok.

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Teşekkürler, çok yararlı bir makale olmuş ..

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Buna gerek yok yönetim panelinde kullanıcı adıyla yazmak artık var :)

T

themaniac

Misafir
heralde sizin sayfanizi hic gizli admin calmamis hocam. o kadar basit birsey degil. bence yaziya tekrar bakin

T

themaniac

Misafir
eyvallah kardesim paylasim 10 numara ama bi tesekkur eden yok

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ee eklenti gizli adminmi buluyor ne oluyor , ben anlamadım

bigado

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
eklenti o işaretlenen bölgede değişiklik olduğunda uyarı veriyor

T

themaniac

Misafir
eklenti o işaretlenen bölgede değişiklik olduğunda uyarı veriyor

aynen oyle. Simdi diyelim ki ben size sayfa sattim ve beni sayfadan attiniz ama ben oraya gizli admin de koymustum. Gizli admini gorunur yaptigim anda size haber veriyor o eklenti. Belki bu arada sizin butun adminlerinizi sayfadan kovmus olacak. Ama sizde kendi yaptiginiz gizli admini ortaya cikarip onu kovacaksiniz.
Size onerim sayfanizda 4-5 gizli admin bulundurun

T

themaniac

Misafir
Arkadaslar bunlari basiniza gelmeden once ogrenin. Simdi cok az dikkat eden var, basiniza geldikten sonra okusanizda faydasi yokkkkkkkk

ntr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu gerçekten önemli bir konu. Sabitlense güzel olur diye düşünüyorum.

Çok sağol themaniac. :)

T

themaniac

Misafir
eyvallah kardesim. bizim amacimiz arkadaslarimizi kardes bilip bilgilendirmek, aldatilmalarini dolandirilmalarini engellemek. ama konuyu atlayan okumayan bir cok arkadas var. insallah baslarina gelmeden okurlar konuyuda bir faydamiz dokunmus olur.

H

halilarici

Misafir
Rep veremiyorum verebilsem verecektim.Teşekkürler işime yarıyacak :)

T

themaniac

Misafir
yaa hemende ustune aliniosun hee :D sana demedim zaten. seni biliyorum, ikinci kez REP veremiosun. ben REP vermeyi bilmeyen arkadaslar icin ekledim ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi