İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gmail'e eklenen yeni işlevler!

abuz89

0
İyinet Üyesi
Katılım
30 Mart 2010
Mesajlar
3,400
Reaction score
34
Google, ücretsiz e-posta hizmeti Gmail'de iki yeni işlevi etkin hale getirdi. Yeni işlevler sayesinde yanlış bir kişiye e-posta göndermeniz ve alıcı listesine bir kişiyi eklemeyi unutmanız daha zor olacak.

Önceleri Labs ile sunulan bu özellikler, kısa bir süre içinde Gmail'de varsayılan olarak yer alacak. İşlev etkin olduğunda ve alıcılarınızı yazmaya başladığınızda, Gmail genellikle e-posta gönderdiğiniz gruplara dayalı olarak öneriler sunacak.

'Don't forget Bob' (Bob'ı unutma) adındaki işlev, iki veya daha fazla alıcı girdiğinizde etkinleşiyor ve en sık mesajlaştığınız gruplardan öneriler sunuyor.

'Got the wrong Bob' (Yanlış Bob mı?) işlevi ise sizi utanç verici bir duruma düşmekten kurtarabilir: Sıkça mesajlaştığınız gruplara göre alıcı listesine yanlış bir kişiyi dahil edip etmediğiniz kontrol ediliyor ve size bir uyarı gösteriliyor.

Gmail, artık kendi fotoğraflarınızı kullanarak tema oluşturmanıza da izin veriyor. Bunun için Picasa hesabınızdaki resimleri kullanarak Gmail sayfalarınızın ana alanını ve alt bölümünü özelleştirebilirsiniz.

Kendi temanızı oluşturmak için izlemeniz gereken yol ise şöyle: Ayarlar > Temalar sayfasına gelin. Sayfanın en altında bulunan 'Kendi temanızı oluşturun' bağlantısına tıklayın. Ekrandaki yönergeleri izleyerek bir Picasa fotoğrafı veya farklı bir fotoğraf yükleyin. Metinleri ve arka plan renklerini isteğinize göre özelleştirin.

Seçtiğiniz fotoğrafa göre metin renkleri üzerinde deneme yanılma yöntemini izlemeniz gerekebilir.
 

aykutex

0
İyinet Üyesi
Katılım
21 Mart 2012
Mesajlar
6
Reaction score
0
benim favorim gtalk açıkcası çok hızlı ve kullanışlı.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst