İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy.com 'da veritabanına yazma /okuma izni.

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, godaddy'de domain ve hostum var. minik bir default ve mbd yükledim ftp'den, ama db'ye yazma izini veremediğim için hata veriyor sayfa..

godaddy.com un arayüzünde bu 777 chmod izinlerini nerden veriyoruz bilen var mı ?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
windowsta bildiğim kadar chmod işlemleri farklı, biraz sonra anlayanarkadaşlar size yardım edebilirler..

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba hangi kontrol paneli kullanıyorsunuz hostunuzda ?

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vallahi anladığım kadarıyla godaddy'nin kendi arayüzünden yapılıyor ilşlemler ama tam adımını bulamadım. bir başka domainimde (başka bir firmadan) plesk kullanıyordum, kolaydı..

Ama godaddy'de ayrıca kullanılmak üzere bu tarz bi arayüze geçiş göremedim, hep kendi sitesi üzeridnen tüm kontroller anladığım kadarıyla.. ama dedim ya bulamadım.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bilgilerinizi pm olarak yollarsanız bakabilirim

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
MoD arkadaşın verdiği yöntemi denemedim ama ben şöyle yapıyorum;

Directory Management'tan Create Directory, veritabanın bulunduğu dizini gir.

Ör: forum/database/db.mdb ise forum/database

Read ve Write kutularını tikle, 10-15dk içinde izinler geçerli olur.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MoD arkadaşın verdiği yöntemi denemedim ama ben şöyle yapıyorum;

Directory Management'tan Create Directory, veritabanın bulunduğu dizini gir.

Ör: forum/database/db.mdb ise forum/database

Read ve Write kutularını tikle, 10-15dk içinde izinler geçerli olur.

MoD un verdiği komutla güvenli bir klasör oluşturuyor. Birçok hostta olan aynı klasör yani download edilemiyor bu klasördeki dosyalar. Ve yazma izinlerinide otomatik oluşturuyor. Bu yöntem daha güvenli tabiki.

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MoD un verdiği komutla güvenli bir klasör oluşturuyor. Birçok hostta olan aynı klasör yani download edilemiyor bu klasördeki dosyalar. Ve yazma izinlerinide otomatik oluşturuyor. Bu yöntem daha güvenli tabiki.

merhaba tekrar,
bunu yapmıştım dün gece kendim takip ederek, beklemeden tamamlandı konumuna da geldi.

yalnız mesela benim root'umda folder1 ve folder2 adında klasörler olsun. birinde yazma izni vermem gereken dosya, diğerinde database olsun.

orda create direct. dedikten sonra

/folder1
/folder2
mi yazman gerekiyor, yoksa dire k spesifik olarak dosya adını mı ?
/folder1/deneme.asp
/folder2/data.mdb

şeklinde, asslında ikisini de denedim, explorer

* Go to Microsoft Product Support Services and perform a title search for the words HTTP and 403.
* Open IIS Help, which is accessible in IIS Manager (inetmgr), and search for topics titled Using Virtual Directories, Changing Default Web Site Settings, and About Custom Error Messages.

hatası verdi.

ve sadece r-w izinini verdim. Web ve Browse'yi de işaretlemem gerekityormydu ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sorunu halletmek için aşağıdaki 2 yöntemden birini kullanabilirsin :

1. istersen access_db klasörüne atabilirsin ACCESS dosyanı - burda hazır yazma izinleri verilmiştir.

2. Host panelinde yukarıdaki menüden DIRECTORY MANAGEMENT a gir - Yeni bi klasör oluştur - Yazma izinlerini seç (gerekli kutucukları işaretleyerek) 777 için tüm hepsini işaretle. OK de ve yazma izinli klasörün oluşturulsun.

Klasörün root taki KLASÖR1 ise /KLASÖR1 şeklinde yazman yeterli. ACCESS te yazma izni sorunu hala çıkıyorsa DATABASES kısmına git ve REENABLE ACCESS SUPPORT a tıkla ve bikaç dakika bekle. Sorun çözülür.

fatihto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ok. sorunum bu şekilde çözüldü teşekkürler tüm arkadaşlara..
Son bir soru, orda site root diye bir işaret var, bu alt dizin de olsa default'u ora yapmak için mi ?

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ok. sorunum bu şekilde çözüldü teşekkürler tüm arkadaşlara..
Son bir soru, orda site root diye bir işaret var, bu alt dizin de olsa default'u ora yapmak için mi ?

Denemedim ama büyük ihtimalle dediğin gibidir, godaddy'nin paneli biraz karışık gelebilir, kurcalaya kurcalaya çözersin..

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mevzu godaddy den acılmıs iken bir arkadasım bana domainin ftp sifresini nasıl degısecegımı soyleyebılırmı

domain ekledım eklerken bı ftp sifresi olusturduk ve zaman icinde guvenlık acısından o sifreyi degistirmek istiyorum fakat olmuyor :(

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bildiğim kadarıyla - hosting hesabına giriş şifren FTP şifren bunuda hosting panelinde SETTINGS kısmındaki Account Login bölümünden değiştirebiliyorsun.

mevzu godaddy den acılmıs iken bir arkadasım bana domainin ftp sifresini nasıl degısecegımı soyleyebılırmı

islam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
annudora tsk ederim hocam RABBİM razı olsun denicem dediklerinizi ama soyle bırsey var :S

benım vps de 4 domain var ve her bırının ftp giris sifresi farklı ? yanı dedıgınız gıbı olması ıcın 4 nunde sıfresının aynı olması gerekır ? ben farklı sıfreler verdım yanı verebıldım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5