İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy nameserver kabul etmiyor?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
selam...
benim resellergurudan satın aldıgım reseller paketim var.ancak godaddy deki domainlerime bana özel verilen nameserver ları atayamıyorum...sorun neden kaynaklanıyor olabilir???...ns1.xxx.con ns2.xxx.com die giriyorum godaddy e ancak böyle bir nameserver yok diyor...dnsstuff tan bakıyorum var...zaten reseller paketinin admin panelindede oluşturuldugu yazıyor...Ha bide domainin biri websahibinde sanırım, tam bilmiyorum ama tr den register oldu ve o sorunsuz dns leri kullanabiliyor???
Analamadım bişi valla...Bu sorun kimden kaynaklanıyor bilen varmı aranızda ????

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşlar bir bilen yokmu aranızda bunu yahu :(

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
özel dns tanımlaması yaptınızmı ? öncelikle domain summary e tıklayıp dns oluşturacaksınız sonra nameserver'ları gireceksiniz.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Unutmam" kisa ve net soylemis ben biraz acayim.

Size verilen iki ip adresiyle bir domaininizi nameserver olarak tanimlamalisiniz. Bunun icin:

Log in oradan Account Manager.
Sonra Domain Names , sonra Manage Domains.
Domaini secip (nameserver olarak kullanacaginiz).
Expand the Domain Host Summary bolumunden Click here to see details or to modify`i tiklayip
cikacak kutucuklara ip adreslerini giriniz sonra Save Changes`i tiklayin. 24-48 saat sonra bu domaininiz nameserver olarak aktif olur ve diger domainleriniz icin ns1/ns2.domaininiz.com olarak kullanabilirsiniz.

Kolay Gelsin

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Unutmam' Alıntı:
özel dns tanımlaması yaptınızmı ? öncelikle domain summary e tıklayıp dns oluşturacaksınız sonra nameserver'ları gireceksiniz.

Kendimize, Domain Host Summary bölümünden ns açtığımızda kaç günde aktif oluyor acaba ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi