İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

godaddy'de birden fazla site kurma problemi

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar,
godaddy ye 2. bir site kurmaya çalıştım fakat database problemi oluyor.
birden fazla site kurarken ne yapmam gerekiyor. bir dosya açıp oraya yüklediğimde sayfa açılmıyor database problemi diyor.
her domaine ayrı ayrı joomla,wordpress gibi programları nasıl problemsiz kurabilirim?

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sitem için zamanında godaddy hosting denemiştim. hiç memnun kalmamıştım. tavsiyem başından vazgeçmen.

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bulup kullanma sebebim 25 mysql kurulabiliyor olması fakat daha 2. yi kuramadım.anladıgım kadarıyla yeni bir dosya açıp oraya yüklemek gerekiyor fakat siteye girildiğinde o dosyayı görmüyor sanırım ki açmıyor siteyi. ne yapmam lazım :((

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hosting panelinden yeni bir domain eklerken birde domain klasörü oluşturuyorsun istediğin isimde. Ftp'den site dosyalarını o klasör içine atıyorsun.

Veritabanı olayına gelirsek sanırım veritabanı yolunu localhost olarak bırakıyorsun script kurulumu yaparken. Godaddy hosting panelinde veritabanlarına gir, oluşturduğun veritabanının özelliklerine bak. Orda bir adres görüceksin, o adresi script kurulumunda "localhost" yazan yere gir. Bağlantı sağlanır bu şekilde.

Sorun bundan kaynaklandığını düşünüyorum, umarım düzelir.

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sağol XR9 biraz geç olsada mevzuyu çözdüm.
dediğin gibi sadece domaine kuracağımız dosyayı ekliyoruz.
quick kurulum yaparken veritabanı yolunu boş bırakınca mevzu çözülüyor.
ben orda da açtıgım dosyayı eklediğim için hata yapıyormuşum:)
Acemilik zor iş!!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5