Göğüsleri Sarkıtan Alışkanlıklardan Uzak Durun !

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Günlük alışkanlıklarınızı göğüslerinizi sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Göğüsleri sarkıtan alışkanları okuyunca emin olun bayanlar çok şaşıracaksınız.

Göğüslerinizin sarkmasından şikâyet mi ediyorsunuz? Her gün aslında farkında olmadığınız bazı alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden olmakta. Nasıl mı? İşte sizlere göğüslerinizin sarkmasına neden olan bu alışkanlıklar…

gogus_sarkma1.jpg


Yanlış Beden Seçimi

Yanlış sütyen bedeninin göğüslerin sarkmasına sebep olacağını belki tahmin bile edemezsiniz. Ancak yapılan pek çok araştırmada yanlış sütyen bedeni seçimi ya da göğüsleri tam toparlamayan sütyenlerin göğüslerin sarkma olayını meydana getiriyor.

2014 yılında yayınlanan 15 yıllık kapsamlı bir farklı araştırmaya göre hayatı boyunca hiç sütyen kullanmayan kadınların kullananlara oran ile göğüslerinin daha az sarktığı da gözlemler arasında.

gogus_sarkma3.jpg


Göğüslerinizi Güneşten Korumamak

Yazın güneşten korunmak için yüzünüze güneş koruyucu kremler sürüyorsunuzdur. Güneş kreminizi yalnızca yüzünüze ya da belirli noktalara değil, tüm cildinize uygulamalısınız. Güneşin zararlı ışınları yalnızca yüzünüzde değil, göğüslerinizde de erken yaşlanma belirtilerine ve sarkmalara da neden olabilir.

gogus_sarkma2.jpg


Sigara Kullanmak

8 yıllık bir araştırma sonucuna göre sigara içmek göğüslerin sarkmasına neden olduğunu gösterdi. Sigara, cilde doğal gerginliği ve canlılığı veren elastine zarar vermekte ve bunun sonucunda cildiniz de erken yaşlanma gerçekleşmekte.

gogus_sarkma5.jpg


Ani Kilo Alma Ya Da Verme

“Yo-yo” gibi ani zayıflamayı sağlayan, sağlığa zararlı diyetler gerçekleştiriyor iseniz, göğüsleriniz bundan kötü bir etkilenme yaşar. Cildiniz, ani kilo alıp vermeye bağlı olarak doğal gerginliğini kaybettiğinde elastik yapısı da zaman ile yok olur. Göğüsler genellikle yağdan oluştuğu için kilo verildiğinde ilk olarak göğüsler sarkmaya başlar.

gogus_sarkma6.jpg


Yeteri Kadar Su İçmeme

Yeterli seviyede su içmenin cilt için olan faydalarını da defalarca duymuşsunuzdur. Ancak, su içmemenin göğüslerinizin sarkmasına neden olabileceği ni de biliyor muydunuz? Yetersiz su tüketimi yapmak, cildinizin kuru kalmasına, gerginliği kaybetmesine ve çabuk yaşlanmasına da sebep olmaktadır.

LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YORUMLAR İLE BİLDİRMEYİ İHMAL ETMEYİNİZ...

Kaynak
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst