Gölge CIA'i de heklediler!

Avantaj

0
Yasakli Uye
Katılım
17 Aralık 2011
Mesajlar
746
Reaction score
0
20111226020148_anonymous.jpg


Bilgisayar korsanı grup Anonymous, Gölge CIA olarak bilinen, güvenlik konularına odaklı ABD merkezli düşünce kuruluşu Stratfor'a saldırı düzenlediğini açıkladı.

Grup, eylemi sırasında elektronik posta adresleri, şifreler ve kredi kartı bilgileri çaldığını duyurdu.

Anonymous, bilgiler şifrelenmeden tutulduğu için edinebildiğini söylüyor.

Grup, Stratfor'un müşterileri arasında ABD Savunma Bakanlığı'nın yanısıra, bazı güvenlik kurumlarıyla, medya kuruluşlarının da bulunduğunu bildirdi.

Austin merkezli kuruluş Stratfor ise internet üzerindeki bütün faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Anonymous'un üyesi olduğunu söyleyen bir kişi daha sonra internet üzerinden yayınladığı mesajda, Stratfor'un müşterilerinin kredi kartı bilgilerini kullanarak farklı yardım kuruluşlarına bir milyon doların üzerinde bağış yaptıklarını açıkladı.

Stratfor, çalışan bilgilerin yayınları satın alanlara ilişkin liste olduğunu, Stratfor'la ilgili olan bireyler ya da kurumlarla ilgili listeyi içermediğini öne sürdü.

Anonymous, geçmişte Wikileaks'in düşmanı olarak gördükleri mali kuruluşlara da internet üzerinden saldırılar düzenlemişti.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst