İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google 7 saat sitemde ne yapıyor?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
analytics'de google inc.'den sitemin 4 kere ziyaret edildiğini ve 7 saat küsur sitede geçirilen ortalama süre görüyorum, bu kadar zaman ne yapılıyor olabilir? yorumlarınızı bekliyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
indexleme çalışması :D
bende hiç çıkmıyor ne zaman gelsem orada

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
7 saat indexleme çalışması nasıl olur pek mantıklı gelmedi.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sana diyorum ya benim sitemden hiç çıkmıyor, analitik kullansaydım 24 saat sitede olduğunu gösterebilirdim, hoşuna gitmiştir siten, ilgisini çekiyordur, rahatsız etme sen onu:D
ya da çok sıktıysa at bi disallow robot :D

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
hoşuna gittiği kesin de :) ben şu yüzden anlam veremedim indeksleme yapsa yüzlerce sayfa var o zaman sayfa gösterim sayısı neden sadece 4 gözüküyor bu sayının mesela 1000 olması gerekmez mi? ya da sadece 4 sayfamı mı sürekli takip ediyor?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
o dört sayfanın başlığı google da çok aranan şeyler mi? uzun bi makale mi? kelimeleri tek tek indexliyor olabilir

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
çok aranan olabilir belki ama onu analytics'te göremiyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sayyaçın yokmu dostum

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
sayyaç kullanmıyorum, analytics yeterli geliyor.

toros

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ne kadar şanslısın bana aydı yılda bir geliyorlar

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sitenin şansına hit yapması gibi birşey söz konusu olamaz, şansına hit demek facebookun ana sayfadan sitenize link vermesi demektir. o da olamayacağına göre o şansı sen yaratmışsın demek oluyor, kaymağını yiyor şuan da...

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
sitenin şansına hit yapması gibi birşey söz konusu olamaz, şansına hit demek facebookun ana sayfadan sitenize link vermesi demektir. o da olamayacağına göre o şansı sen yaratmışsın demek oluyor, kaymağını yiyor şuan da...

depresan aynen katılıyorum, ama malesef türkiye'de internet reklamcılığı fazla gelişmemiş ve önemi kavranamamış durumda, dolayısıyla bazı alanlarda rekabetin düşük olması yüksek hitlere tıklamalara rağmen en çok tercih edilen ve kullandığımız adsense gelirlerinin çok düşük olmasına neden oluyor.

insan kendi tıklama sayısına baktığında ve adwords'te bazı kelimelerdeki tıklama maliyetlerinin yüksekliğini dikkate aldığında müthiş gelir elde edebileceğini fakat bunun yeterince gerçekleşmediğini görüyor, sanırım buradaki birçok arkadaşta bu sıkıntı vardır.

bu nedenle türkiye'de web sitesi sahipleri kaymaktan ziyade kuru ekmek yiyor gibi sanki.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ufak meblalar da olsa kazanmak güzel birşey, mesele ben, neredeyse 4 yıldır adsense kulanıyorum ama daha yeni 90 dolar oldu, insanlara reklamlara tıklarmısınız diyemiyoruz, ayrıca zorla bişeylerde yaptırmıyoruz. söylediklerin doğru aslında, türkiyede bu reklam işi çökmek üzere, ya devler tarafından desteklenecen ya da bu diyardan gidecen, ya da azimli olucaksın, illegal içerik barındırmadan biyerlere zor geliniyor veya gerçekten o site sana veya yakınlarına iyi derecede bişeyler katacaksa anca ozaman giriliyor siteye. mesela forumtr fenomen oldu çıktı, varmı eline su dökebilen? firmalar iletişim sayfalarında fink atıyorlar, yine burda da en ucuz ücretle firmalarının linklerini ekletmeye çalışıyorlar, firmalarda, yayıncılarda hep biyerlerden kısıyorlar, ama bilmiyorlar ki gerçek gelir kapısının sıkı reklamlardan geçtiğini...

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
sen söylemesen ben söylemesem nasıl düzelecek bu işler

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
gzl araştırmak gzl kardeşim; bence google sevdiği siteleri takibe alıyor sürekli orada duruyor ve yazılan yazıları kontrol ediyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5