İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Acımıyor.. :D

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google MFA (Made for adsense) sitelerini hic sevmemistir. Türkiyede de millet adsense icin site yapmaya baslayinca burda dizginleri ele alalim demis olabilir.

Google Türkiye baskani ile yapilan reportajda da görüyoruz ki Google Türkiyeye yeni bir pazar payi gözüyle bakiyor ve ilginc olan bir pazar payi.

Ama millet oyun sitesi yapip adsense koydugu icin, popuplarla hit topladigi icin bir dur zamani gelmis olabilir.
Mantikli olan da bu. Adsenseden kazanacagiz diye olur olmaz icerik olan siteler tek konuda kaliteli icerik veremeyen siteler türedi.

Sitelerimizi yaparken önce ziyaretci gelecek gözüyle bakip yaparsak adsense disinda sponsorlar da Türkiyeye girecektir zamanla.

Ama sedo'dur , diger parkgin sponsorlari# diger reklam sponsorlarinin TR'den cektikleri yabancilarda bilindigi sürece kimse gelip de buraya kolayk olay yatirim yapmaz bence.

Rometeus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolun arkadaşlar..Ben bir hile yapmadım ama yanlış birşey yaptım..Ev arkadaşım benim bilgisayardan kendi hesabını kontrol etti.O da daha önce banlanmıştı..Ondan dolayı oldu..Yoksa diger türlü birşey olmadı..Sağlık olsun...

+1 ondan olmustur tabi..
Kesinlikle cok sakat bir iş.
Gecmis olsun

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oyun sayfasına kod eklemeyle ilgili soruyu google amca(!) ya gönderdik..bakalım ne diyecekler..Merakla bekliyorum...

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google MFA (Made for adsense) sitelerini hic sevmemistir. Türkiyede de millet adsense icin site yapmaya baslayinca burda dizginleri ele alalim demis olabilir.

Google Türkiye baskani ile yapilan reportajda da görüyoruz ki Google Türkiyeye yeni bir pazar payi gözüyle bakiyor ve ilginc olan bir pazar payi.

Ama millet oyun sitesi yapip adsense koydugu icin, popuplarla hit topladigi icin bir dur zamani gelmis olabilir.
Mantikli olan da bu. Adsenseden kazanacagiz diye olur olmaz icerik olan siteler tek konuda kaliteli icerik veremeyen siteler türedi.

Sitelerimizi yaparken önce ziyaretci gelecek gözüyle bakip yaparsak adsense disinda sponsorlar da Türkiyeye girecektir zamanla.

Ama sedo'dur , diger parkgin sponsorlari# diger reklam sponsorlarinin TR'den cektikleri yabancilarda bilindigi sürece kimse gelip de buraya kolayk olay yatirim yapmaz bence.

Sana katılıyorum..Ama eğer durum böyleyse niye millete geçersiz bir tıklama yüzünden kapatılmış bir hesapla bağlantınız bulundugu için kapatılmıştır diyorlar bilmiyorum.Yani eğer gerçek sebep o olsa bunu belirtecek birşeyler yazmaları gerekmezmiydi?

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google reklamverene dönüşü iyi olmayan tıkları geçersiz tık olarak nitelendirdiğini düşünüyorum.

Ben bu görüşe katılmıyorum zira Google zaten Smart Pricing teknolojisiyle reklamverene getirisi olmayan ziyaretçiler gönderen yayıncılara verdiği ücette kademeli olarak kısıntıya gidiyor. Bu yüzden bir de yayıncıları sistemden atmaz bence.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

Şimdi şöyle düşünelim o halde, ben adsense için yaptıklarım dışında kaç site yaptım? Söyleyeyim 3-5 i geçmez.
Bunların dışında ne yaptım kendi müşterilerime bir sürü site yaptım.
Neden adsense dışında yaptığım site 3-5 i geçmez çünkü kendi ilgi alanım ve bilgim sadece bu siteler ile ilgili, ama ben adsense için içerik sunabilen, içerisinde aranan konunun bilgilerinin olduğu bir web sitesi yapar isem neden bunu google sevmesin?
Google saç kurutma makinesi reklamlarını alıyor peki kendileri saç kurutma makinesi ilemi ilgileniyor yani?
Aslına bakarsanız google denilen devi bizler oluşturuyoruz, bizlerde google nin çalışma prensiplerine ve onun çizdiği politikalarda yürüyoruz neden sevmesin bizi?

Ben buna kesinlikle karşıyım made for adsense sites dediğinde bunun ne olduğunu tamamen açıklamak gerek, şimdi çıkıpta içerik sunmayan herhangi bir site ile içerisinde bilgilerin bulunduğu kullanıcıların aradıkları bilgilere ulaşabildiği siteleri karıştırmamak gerek diye düşünüyorum.

Şöylede bir durum çıkarsa ki çıkacağını sanmıyorum, kardeşim siz adsense den kazanmak için bu siteleri açtınız bizim politikamıza uymuyorsunuz diyen bir google baba yiğidi çıkacak olursa ben dahil dünyada binlerce webmaster google adsenseden elini ayağını çekecektirki bu google için korkunç bir tablo oluşturacaktır... Google sevsede sevmesede bizim yaptığımız iş onun işine geliyor.

Kolay gelsin

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sana katılıyorum..Ama eğer durum böyleyse niye millete geçersiz bir tıklama yüzünden kapatılmış bir hesapla bağlantınız bulundugu için kapatılmıştır diyorlar bilmiyorum.Yani eğer gerçek sebep o olsa bunu belirtecek birşeyler yazmaları gerekmezmiydi?

Eger Google kesin birsey söylerse bana göre zaten adsenseye üye olacaklar buna göre olmazlar (google'un zarari) ya da milllet benim böyle bir sorunum olmadi diye sürüsüyle mail atip hakliligini savunacak be ispat etmeye calisacak. Dah kötüsü Google sebebi acikca söyledigi icin busebep gercekte oratada yoksa bu sefer haksiz olan taraf mahkemeye gitme hakkina sahip olacak ki bunu google istemez gibime geliyor.

Şimdi şöyle düşünelim o halde, ben adsense için yaptıklarım dışında kaç site yaptım? Söyleyeyim 3-5 i geçmez.
Bunların dışında ne yaptım kendi müşterilerime bir sürü site yaptım.
Neden adsense dışında yaptığım site 3-5 i geçmez çünkü kendi ilgi alanım ve bilgim sadece bu siteler ile ilgili, ama ben adsense için içerik sunabilen, içerisinde aranan konunun bilgilerinin olduğu bir web sitesi yapar isem neden bunu google sevmesin?
Google saç kurutma makinesi reklamlarını alıyor peki kendileri saç kurutma makinesi ilemi ilgileniyor yani?
Aslına bakarsanız google denilen devi bizler oluşturuyoruz, bizlerde google nin çalışma prensiplerine ve onun çizdiği politikalarda yürüyoruz neden sevmesin bizi?

Ben buna kesinlikle karşıyım made for adsense sites dediğinde bunun ne olduğunu tamamen açıklamak gerek, şimdi çıkıpta içerik sunmayan herhangi bir site ile içerisinde bilgilerin bulunduğu kullanıcıların aradıkları bilgilere ulaşabildiği siteleri karıştırmamak gerek diye düşünüyorum.

Şöylede bir durum çıkarsa ki çıkacağını sanmıyorum, kardeşim siz adsense den kazanmak için bu siteleri açtınız bizim politikamıza uymuyorsunuz diyen bir google baba yiğidi çıkacak olursa ben dahil dünyada binlerce webmaster google adsenseden elini ayağını çekecektirki bu google için korkunç bir tablo oluşturacaktır... Google sevsede sevmesede bizim yaptığımız iş onun işine geliyor.

Kolay gelsin

Kendi sorunuza kendiniz cevap vermissiniz zaten. Mutlaka ki MFA siteler icinde google'a faydali siteler vardir. Kaldi ki banladiklari sitelerden kaybettikleri paralari adwords hesaplarina aynen iade ettiklerini sanmiyorum, burda da bir gelir elde etmis oluyorlar.

Ve yukarda dedigim gibi kimseye de mahkemeye gidecek bir yol vermek istemediklerinden bahaneleri hep tam net olmayan maillerde yaziyor.

TuGRuL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda yazanları okuduktan sonra insanın " abi bu ne ya bırakıyorum net işini " diyesi geliyor.
ama ne çare bağımlıyız google amcaya çünkü başka alternatifimiz yok
yok oğlu yok ... :D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google sever : sağlam içerik = hit(tekil 20 olup günde 5$ kazandırması bile yeterli) = sabır = $

google sevmez :

popup
hile
spam
copy/paste
tıklamaya teşvik

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda yazanları okuduktan sonra insanın " abi bu ne ya bırakıyorum net işini " diyesi geliyor.
ama ne çare bağımlıyız google amcaya çünkü başka alternatifimiz yok
yok oğlu yok ... :D

Bekleyeceksiniz, yavas yavas spam yapanlar hile yapanlar elenecek. Türk webmastlerinin düzeldigini duyan yabanci firmalar ilerde Türkiyeye de öyle ya da böyle gireceklerdir. Bu pastayi Google'a kaptirmak istemezler. Ama sorun biraz da reklam verenein bilinclenmesi.

Zaman sabir. Bu sürede saglam siteler, düzgün icerikler yapmaya devam derim.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar insan atılırken acaba TR'de toplam AdSense kullanan yayıncı site sayısı ve dünya ülkeleri genelindeki ortalaması nedir hep merak etmişimdir ;)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yahoo veya Google Reklam yani içeriği göre reklam sisteminden en iyi parayı vortal (vertical portal) yani "bir konuya odaklı" siteler kazanır.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yahoo veya Google Reklam yani içeriği göre reklam sisteminden en iyi parayı vortal (vertical portal) yani "bir konuya odaklı" siteler kazanır.

Hak veriyorum. Cünkü sitenin ziyaretcisi belli. Tek konuda, o nedenle reklama tiklayanin da reklamin sattigi ürünü,verdigi hizmeti almasi daha yüksek ihtimal ve webmasterin de busekilde tik basi alacagi ücret daha yüksek.

Bu nedenle de daha önce de yazdigim gibi her konu olsun diye forumlari kurmak yerine tek konudaforum kurun, saredin ve sitenizi gelistirin.

Ingilizceniz varsa ingilizcede tek konuda siteler yapin.

Ama nedir ya "eglence iyi tutuyor bizim foruma eglence koyalim, video iyi koyalim, karikatür olmazsa olmaz, fikra da, mp3 atalim foruma, güncel konulari konusalim, bilgisayar dünyasindn biraz programcilik konusuda ekleyelim, arkadaslik scripti de ekleyelim hit hittir" mantigi ile birbirine benzer sürüsüyle forum aciliyor. Ondan sonra da hit yok tik yok (olsa da cok düsük ödeniyor) diye sizlaniliyor.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Millet herşeyi biliyor da yapmıyor zaten :)
Hitlist, toplist, oyun sitesi açmak varken kim bilgi içerikli site ile uğraşacak amaaan diye bir ses duyuyorum. Zaten bilgi hit yapmıyor sesleri de duyuyorum :p

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Millet herşeyi biliyor da yapmıyor zaten
Hitlist, toplist, oyun sitesi açmak varken kim bilgi içerikli site ile uğraşacak amaaan diye bir ses duyuyorum. Zaten bilgi hit yapmıyor sesleri de duyuyorum :p

Websiteni söyle sana kim olduğunu söyliyeyim :)

Eğlence-siteleri de sonradan doğru yolu bulmuş sanırım :)

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Websiteni söyle sana kim olduğunu söyliyeyim :)

Eğlence-siteleri de sonradan doğru yolu bulmuş sanırım :)

Dikkat edersen artik site almiyorumoraya. 6 aydir onay bekleyen siteler var vaktim varsa onayliyorum.

Bu yorumumu bana gelen forum siteleri basvurularindan yaptim.
Ayrica kendim kadar ordaki sitelere hit gönderdigim icin faydalibirsey oldugu kanisindayim.

Ama diger konularda da calismam var. Developer'in dedigi gibi de herkesin bilmesine gerek yok :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tiva, bilişim içerikli bir sitem yolda.
Şu an 2 adet taraftar grubumuza ait proje var, ancak onlarda AdSense mevcut değil, zaten alakasız kaçardı.
Bilgi içerikli özellikle .Net teknolojisi üzerinde bir proje düşünüyorum ama henüz düşünüyorum yola çıktı ama yolda kaldı, sınavlarım sebebi ile. ( Dersler, Kodlar, İpuçları )
Artık o zaman kim olduğumu söylersin ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5