İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google addsense

W

wow_cek

Misafir
merhaba arkadaşlar ben yeniyim google addsense konusunda yardıma ihtiyacım var
benim bir yabancı sitem var ve google ye üye olmak istiyorum nasıl üye olabilirim acaba bir kaç ta sorum olacak google addsense ye üye olduktan sonra sayfama arama motorunun kodlarını yerleştirdik diyelim evet nasıl para kazanacagız yani birileri benim sayfamdan arama yapması yeterlimi yoksa arama yaptıktan sonra herhangi başka bir işlem yapması gerekiyormu ben 30 bilgisayarı olan bir internet cafede çalışıyorum mesala bildiginiz gibi adsl sabit ip kullanıyor ben her bilgisayardan arama yapsam acaba ip konusunda bir sorun çıkarmı benim sayfanın içerigi programlama dilleriyle ilgili acaba üyeligimde bir sorun çıkarmı son olarak googlenin hangi sayfasından üye olacagım yardımcı olurmusunuz

H

hibrahim

Misafir
merhaba google adsense üye değilim ama forumdakonuşulanlardan anladığım ve öğrendiğim kadarıyla ssayfandaki reklama tıklandıktan sonra birşey yapılması gerekmiyor...
eğer o internet cafe projeni gerçekleştirirsen sistemde en fazla 2 gun kalırsın....
sayfa içeriği ingilizceyse sorun yok absürt veya illegal olmasın yeter....

sanırım yeterli daha geniş bilgiyi adsense e uye olanlar veriri ben hemen birşeyler söyliyim diye cevapladım

H

hibrahim

Misafir
öyle birşeyden bahsedilmedi ki google sayfana reklam veriyor o reklam da google a reklam veren sitelerin reklamlarından ibaret..

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google adsense dışında sayfana koyacağın arama motorundan yapılacak aramalarda çıkacak olan sponsor linklere tıklanması karşılığında da para vermekte. Ama adsense ile kıyaslanınca arama motorunda çıkan sponsorlar ile çok fazla kazanılmadığını söyleyebilirim ( en azından bende durum bu).
Arama sonucunda çıkan sayfada kendi logonuzu koymanıza izin vermekte. Arama motorunu http://www.absürt.web.tr adresinden görebilirsiniz. Arama yaptığınızda göreceğiniz gibi, arama sonucu sayfasında standart google sayfasından farklı bit görünüm var. Üst başlık rengini değişitip kendi logonuzu koyabilirisiniz. Zaten bu tür sayfalarda "what is this page?" şeklinde google'ın bir açıklama bölümüde bulunmakta...

Öte yandan gerek arama sonucu çıkan linklere gerekse kendi sayfanda çıkan reklamlara tıklaman google tarafından kesinlikle yasaklanmış durumda!?!! Dolayısı ile kendi arama sonuçlarına tıklamana izin yok ama öte yandan bir internet cafenin ana sayfasına google arama motorunun konması problem çıkartmayabilirde. Konuyu google ile görüşmende fayda var derim ...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wow_cek' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben yeniyim google addsense konusunda yardıma ihtiyacım var
benim bir yabancı sitem var ve google ye üye olmak istiyorum nasıl üye olabilirim acaba bir kaç ta sorum olacak google addsense ye üye olduktan sonra sayfama arama motorunun kodlarını yerleştirdik diyelim evet nasıl para kazanacagız yani birileri benim sayfamdan arama yapması yeterlimi yoksa arama yaptıktan sonra herhangi başka bir işlem yapması gerekiyormu ben 30 bilgisayarı olan bir internet cafede çalışıyorum mesala bildiginiz gibi adsl sabit ip kullanıyor ben her bilgisayardan arama yapsam acaba ip konusunda bir sorun çıkarmı benim sayfanın içerigi programlama dilleriyle ilgili acaba üyeligimde bir sorun çıkarmı son olarak googlenin hangi sayfasından üye olacagım yardımcı olurmusunuz

Google tiklama olmadan para vermiyor. Neden durustce para kazanmayi denemiyorsun? Bazen ben bu yabanci programlara (hani Turkiyeden basvurulari kabul etmeyenleri) hakli buluyorum. Hep isin uc kagitciligindayiz.

W

wow_cek

Misafir
sayın arkadaşım hotweb benim yazımda hileye benzer bir yazı varmı ama galiba suç benim konuyu yeterince açık anlatamadım herhalde kısaca tekrarlayım önce sizin yazdıklarınızdan ben bir sonuç çıkaramadım şimdi google adense nasıl kazandırıyor şu anda çoğu yabancı sitelerde goglenin arama motoru var süs içinmi koymuşlar sayfalarına kusura bakmayın arkadaşlar benim soruma tam olarak yanıt alamadım sayfasına google arama motorunu koyan arkadaşlar bu işten para kazanmıyorlarmı hile konusuna gelince benim demek istedigim **** internet explorer araçlara giriyorum ordan internet seçeneklerini seçiyorum geçerli olanı kullan diyorum bilmem anlatabildimmi geçerli olan benim sayfam yani ben kendim herhangi bir şey yapacak degilim ya lütven arkadaşlar şu konuyu biraz daha açabilirmiyiz ben yukardaki sorularımı tekrar ediyorum

google adense den hangi yöntemle para kazanıyoruz merak ettigim şey sitesine google arama motorunu koyanlar bu boşamı koyuyor sayfalarına birde sayfamıza koydugumuz google arma motoruyla kazanmamız mümkün degilmi işallah bu sefer anlatabilmişimdir bide son olarak google adenseyle çalışan bir sayfa link verirseniz daha çabuk kavrıyabilirim bu işi diye düşünüyorum

W

wow_cek

Misafir
demin yazmayı unutmuşum benim demek istedigim ayhan arkadaşımızın vermiş olduğu örnek gibi yani sayfama googlenin arama motorunu koyup para kazanma konusu öyle bir olasılk varmı acep
tşk.

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google de 2 türlü arama linki var bildiğim kadarıyla,bir herkesin alıp sitesine koyacağı türden tabii buran para kazanamıyorsun,sadece ziyaretçilerine bir hizmet olarak uygularsın.2.ise goole adsense ye kabul edildiğinde hem sitene yerleştirdiğin reklamlarla hemde buradaki arama link kodunu yerleştirerek arama yapanların çıkan sonuçlardan herhangi birine tıklamasıyla para kazanıyorsunuz.Tıklama başı ücret 5 cent te oluyor 50 cent te bu reklam verenin tıklama ücreti olarak googleye ne kadar verdiğine bağlı,arama olarak bana en fazla 1 aramada 60 cent tıklama olarak ta 30 cent civarında bir şey verdi.benim sitede günlük 20-30 tıklama ve 1-2 arama oluyor ortalama 2-4$ arası birşey kazanıyorum oldukça hızlı kazandırıyor.hile yapmamanı tavsiye ederim,özellikle aynı ip numarasından günde 4-5 kere tıklaman hiçte hoşlarına gitmeyebilir.başarılar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5