İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Ads Kara listenizi çıkartın !

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denemekte yarar var. bende deniyecem.

Saygılarımla,

serquat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bne üye oldum denedim ama hep yabancı urlleri döktü iyide benim sitem türkçe türkçe reklamlar çıkıyor bana faydası yok
türkçe siteleri blacklistlemiyor mu?

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bne üye oldum denedim ama hep yabancı urlleri döktü iyide benim sitem türkçe türkçe reklamlar çıkıyor bana faydası yok
türkçe siteleri blacklistlemiyor mu?

Eğer Türk webmasterler ilgi gösterirse, Türkçe MFA sitelerininde zamanla listesi belirecektir. Gerçi ben Türk MFA sitelerine karşı değilim. Hiçbir Türk domainini engelemedim.

IP'niz yüzünden size Türkçe reklamlar gözükmekte olabilir. Sitenize gelen yabancı ip'li (Türk olur, yabancı uyruklu olur) üyelerinize sunulan reklamlarda MFA'ları temizlemiş olursunuz. Gerçi eğer domain adınızda, kategorilerinizde veya Title ve Keywordlerinizde hep Türkçeyse yabancı iplere de belkide Türkçe dışında reklam gözükmüyorda olabilir.

Şu adresden sitenizde (alt linkleride girebilirsiniz) gözükmesi muhtemel adsense reklamlarını gözlemleyebilirsiniz.

http://www.digitalpoint.com/tools/adsense-sandbox/

Başarılar.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bunlara güvenilmez kesinlikle para kazandiginiz sitelerinizi boyle yerlere kaydetmeyin, bugun icin faydali olur yarin bir bakarsiniz atilirsiniz, bu siteleri güvenilirliği bence hiç yok

onun yerine mumkun olduğunca fazla şey öğrenin ve uygulayın bence

duüşünün sizin sitenize hangi sitenin reklam verdiğini googlenin db sine erismeden nerden bilecek bu siteler, hepsi farazi ve ancak yabanci siteler icin yuzde 10 civarinda etkili olur

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@AkrepList
Çok bilinen bir konu değil. Ben açıkcası kayıt yaptırmadım. Sadece yabancı çöp (MFA) siteleri engelledim. Bunun bir zararı olur mu?

Saygılarımla.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok olmaz neden olsun ki
ama o siteler de para kazandirir sonucta tiklayan olduktan sonra
ben sadece bilip bilmediginiz sitelere uye olmayin dedim ustelik de bu tarz sitelere

sonucta pahali yada ucuz zaten google oncelikle pahali reklamlari gosteriyor sitelerde dolayisi ile bu cop siteler de her zaman cikmaz zaten ama bir cop site vardir misal 1 tika 0,1 veriyordur neden engelleyiyim ki kendi belki iceriginde 1 dolar kazaniyordur ama buda googlenin sorunu bence

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben mantığı şöyle kurmuştum;
Trafiği az olan sitelerde tıklanma sayılarıda düşük. Örnek 1000 gösterime 40 tık. Kazanç 3$.
MFA site sahibi zaten Adsense ve Adwords sistemini iyi bilen kişiler olarak düşünürsek, tık başına verdikleri ücretlerin çok düşük olacağınıda kabul edersek... O zaman bu çöp siteleri belirleyip engelersek, 3$ olan kazanç 4$ veya 5$ olabilir(mi?).
Deneyip sonuçlarını aktaran arkadaşlar fazlalaştıkça bu mantık doğrumu yoksa farazimi ortaya çıkacak diye düşünüyorum.
Ama eğer bu filtre kullanımı yüzünden google bizi programdan çıkarma tehlikesi varsa (yukarıda onu ifade ediyorsun gibi geldi) o zaman pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım :)

Açıklama için teşekkürler.

Saygılarımla.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok yahu filtreden dolayi neden cikarsin kendi vermis zaten filtre yapin diye, ben bu tarz sitelere üye olup da sitenizi kaydetmeyin dedim sadece, bu adamlarin sağı solu belli olmaz, onun yerine içerik oluşturun para zaten gelir demek istedim

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam konu şimdi anlaşıldı üstadım.

İyi çalışmalar.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
son bi kaç gündür tık ücretlerim çok düştüğünden dolayı bende yapmak zorunda kaldım bu olayı. 150ye yakın url'yi engelledim. sonucu bildiririm..

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ayın 11'inde 150ye yakın url engellemiştim. tık başına 1 centlik reklamlar çıkıyordu. bugün dünün kazancına (12ocak) baktım. artış var. ama çokta değil. 3-5centlik reklamlar çıkmış şimdide.

ama bana sorarsanız bence site işe yaramadı. bende ki durum google'ın artık klasikleşen dalgalanmalarından biriydi. çünkü daha önceden kazandığım miktarı yine kazanmaya başladım. her ay 5-10günlük böyle bi dönem yaşıyorum (kasım 2006 hariç :))

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya faso fiso boyle siteler inanmayin beyler bayanlar
hele yabanci siteniz yoksa hic inanmayin bosa vakit harcarsiniz

GuvenliHosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya faso fiso boyle siteler inanmayin beyler bayanlar
hele yabanci siteniz yoksa hic inanmayin bosa vakit harcarsiniz

Akreplist'in dediğine katılıyorum... Bence o reklam filtresi sizin sitenizde görmek istemediğiniz reklamları engellemeniz için, az ödeyenleri engellemeniz için değil..
Ben google'den o kadar çok kazanamıyorum. Belki ilgili sitem olmadığı içindir... Hatta 2 yıl içerisinde 3 çek aldım desem, belki gülenler bile olacaktır... Ama, amacım ukalalık yapmak değil... ukalalık olarak görenlerinizde olacaktır,

Aza kanaat etmeyen, çoğu bulamaz..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi