Google Adsende Gelir Arttırma Yöntemleri

JrEsLee

0
İyinet Üyesi
Katılım
21 Ocak 2012
Mesajlar
22
Reaction score
0
Merhaba değerli okuyucularım ilk olarak bir çok site sahibi için google adsende onayı almak oldukça zordur ve bu onay sürecinden sadece kaliteli ve özgün siteler onay alabilmektedir.Google onay esnasında oldukça titiz davranmakta olup sitedeki hemen herseye kadar detaylı bir kontrol yapmaktadır.

Ancak çoğu blog sahibi için asıl sıkıntılar google adsende onayı aldıktan sonra başlar.Çoğu kişi büyük bir hevesle adsende onayı aldıktan sonra hemen düzenli bir miktar kazanabilceğini düşünür ancak bu konuda yanılmaktadır.Siteden siteye bu durum değişsede onayı henüz yeni alan site sahipleri sitenin günlük gelirlerinden şikayetcidir.Birazdan vereceğim kurallara uyarak sizlerde google adsende gelirlerinizi bir miktarda olsa arttirabilirsiniz.

–Site Performansı : En önemli kurallardan birisi site performansınızı arttırmak olucaktır.Sitenizde geç index alma gibi sorunlar yer alıyorsa sitenize erişim zorlaşacağından dolayı gelir elde etmenizde pek mümkün olmayacaktır.Sitenizin hızlı açılması ve hızlı index alması gibi durumlarla ilgilendiğiniz takdirde bu durum siteniz için oldukça faydalı olucaktır.


–Tasarım ve Ayarlamalar :Sitenizde yer alan adsende reklamları sitenizle tamamen uyumlu olduğu takdirde daha çok tıklama alıcak ve gelir getiricektir.Reklamları ziyaretçilerinizin gözüne sokmak yerine düzenli bir şekilde ekleyebilirsiniz.Ayrıca reklamlar sitenizden ayrı değilde aynı sitenizin bir parçası gibi ayarlanması durumu fayda getiricektir.Yani bunun için sitenizdeki reklam tiplerini , boyutlarını ve yazı ayarlarını oldukça dikkatli bir biçimde sitenize uygun olarak yapmanız gerecektir.

Saçma Reklamlar :Bildiğiniz üzere google adsende sistemi sitenizin içeriği ve makalelere göre sitenize reklam eklemektedir.Bunların dışında kalan reklamlar siteniz için bir gelir getirmemekle beraber alakasız olduğu için ziyaretçi kaybına bile neden olabilir.Bu yüzden sitenizle alakalı olmayan reklamları engellemeniz gelirinizi arttırmak için oldukça önemli bir adım olucaktır.

-Test :Belkide geliri etkileyen en büyük kurallardan birisi budur.Her site sahibinin farklı ziyaretçileri ve bu ziyaretçilerin farklı düşünceleri ve aradığı şeyler vardır.Tamamen diğer sitelerden farklı olarak sitenize uyumlu olarak reklam yerlerinizi belirlemeniz gerekmektedir.Ve arada reklam yerlerini değiştirerek kazançlarınızı kıyaslayarak reklam için en uygun alanı kendinizin bulması gerekmektedir.Zaten en iyi yeri bulduğunuz zaman daha fazla tık almakla beraber ziyaretçileriniz içinde mutlu bir gelişme olucaktır.

Yukarıda belirttiğim kurallar sayesinde az da olsa google adsende gelirlerinizi arttırabilme ihtimalleriniz yer almaktadır.Yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim iyi günler dilerim :)

KAYNAK : kişisel blog
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst