İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google adsense 120/240 ile 468/60 sorunu

E

ediz

Misafir
Merhaba

Sayfamda 468/60 ile
120/240 boyutlarında 2 adet google reklamı göstertmek istiyorum fakat

.468/60 her zaman görüntüleniyor
.120/240 nadiren görüntüleniyor

ben ise bu 2 reklamın aynı anda her zaman görüntülenmesini istiyorum
çünkü: 120/240 boyutundaki reklam görüntülenmediği zaman blokda bir boşluk oluyor ve hoş durmuyor

Adsense helpe baktım, frame denedim, çerçeveli sayfada gösterilecek seçeneğini de denedim sonuç aynı

Ne yapmalıyım Fikri olan ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
reklamın çıkmama nedeni: ilgili içeriğe uygun yayınlanacak reklam bulunamaması demek senin yapabileceğin bir şey yok ediz...

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iframe kullandığın zaman iframe iiçinde kullanacağın sayfaya keyword girdiğin zaman reklamlar çıkar, o sayfa içerisine yazıda yazabilirsin oda gözükür

ama bunu yapman yasak istersen deneyebilirsin
benarada bi çıkmadığınakızınca yapıyorum 1-2 gün sonra gene değmez deyip kaldırıyorum :)

E

ediz

Misafir
tuhaf olan her zaman görüntülenmemesi
bahsi geçen 120/240 reklam gösterimini ortalamaya vurursak 10 refreshde 2 kere gösteriliyor
ama 468/60 10 refrehde 10 kere gösteriliyor

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malatyasporlu' Alıntı:
iframemi kullanmak yasak ?

iframe kullanmak yasak değil.

ediz istersen google reklam önizleme aracını kur hangi reklamlar çıkar vs. ona göre keywordlerle oynayarak çıkan reklamları kontrol edebilirsin buda bi yöntem :)

aklıma başkada bişey gelmiyor şimdilik. :confused:

E

ediz

Misafir
frame yasak değil de keywords yasak
neyse ben 120/240 boyutundaki reklamı blokdan cıkararak boş göründüğünde tasarımı bozmasını engelleyecek şekilde düzenledim
teşekkürler

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
120/240 boyutlarında kimse reklam vermiyor demekki yada az kisi veriyor olabilir. Ben olsam bende 468 verirdim yani... Anlatabildim umarım.

intibah

eksiksiz.com
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Nasıl keyvord yasak? İframe içine keyword koymazsak reklam nasıl çıkacak?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5